Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

A tak zas boli krízy aj u mna neboj sa, ale vždy som si niečo našiel,také neoficialne- umýval som okná na hraniciach( ešte keď boli), predával Nový čas a pod. a celkom to inak išlo,hmhm
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Tie rekvalifikačné kurzy to je iná káva,tam teda šlo prachov spriazneným firmám.Z toho sa človeku pretáčajú panenky.Kurz komunikácie,potom hlavne PC,ekonomika,ale na urovni ZS a kozmetika ešte na nižšej urovni,je to des.Ale mala som 2 cigánočky,ktoré skončili školu v 16 a dostali rozum okolo dvadsiatky,že chcú doštudovať strednú školu diaľkovo,lebo na denné chodiť nechcú,pretelefonovala som republiku krížom krážom a možno v Blave súkromne sa niečo dalo,inak 0 bodov.A toto by malo význam,nemyslím,že by samé 2 mali ten nápad.Skončilo to neuspechom.Neviem prečo nedá sociálka dotáciu v prípade potreby na jednu triedu,aby sa diaľkovo dala spraviť maturita,alebo prípadne učňovka,alebo remeselná trieda,ved taký obuvník je už absolutne nedostatkový tvor,napríklad,alebo šitie topánok pre zdravotne postihnutých ,to je na slovensku uplná utopia a na to nepotrebuju mať neviemaké IQ a ani ovládať počítač.Niekedy si myslím,že tí úradníci nechcú,alebo nevedia rozmýšľať,alebo čo.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

od dnes mám dovolenku čo ma teší, ale zároveň ma neteší, že začali chorieť cicmúchy, zo tri dni chorá mamka mačeniec a od včera aj kocúr. Tretia sa zatiaľ drží a zároveň stará o mačence.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

BXLmiami Pozri príspevok
Tie rekvalifikačné kurzy to je iná káva,tam teda šlo prachov spriazneným firmám.Z toho sa človeku pretáčajú panenky.Kurz komunikácie,potom hlavne PC,ekonomika,ale na urovni ZS a kozmetika ešte na nižšej urovni,je to des.Ale mala som 2 cigánočky,ktoré skončili školu v 16 a dostali rozum okolo dvadsiatky,že chcú doštudovať strednú školu diaľkovo,lebo na denné chodiť nechcú,pretelefonovala som republiku krížom krážom a možno v Blave súkromne sa niečo dalo,inak 0 bodov.A toto by malo význam,nemyslím,že by samé 2 mali ten nápad.Skončilo to neuspechom.Neviem prečo nedá sociálka dotáciu v prípade potreby na jednu triedu,aby sa diaľkovo dala spraviť maturita,alebo prípadne učňovka,alebo remeselná trieda,ved taký obuvník je už absolutne nedostatkový tvor,napríklad,alebo šitie topánok pre zdravotne postihnutých ,to je na slovensku uplná utopia a na to nepotrebuju mať neviemaké IQ a ani ovládať počítač.Niekedy si myslím,že tí úradníci nechcú,alebo nevedia rozmýšľať,alebo čo.
Škoda, že ti môžem dať len 1 súhlas.
V mojom prípade (nezamestnaná po skončení SŠ) mi najviac chýbala prax, lebo každý zamestnávateľ chcel prax aspoň 1 rok, ale s tým ÚP nič neurobí. No a potom mi chýbal vodičák a jazyk - jasné, že na takéto kurzy ÚP peniaze nedá. Ten môj "kurz" údajne stál 40.000 na hlavu + cestovné náhrady (stravné, doprava) a bolo nás tam cez 50. Vyslovene prachy vyhodené do luftu, nič mi to nedalo. PC sme mali na škole a na vyššej úrovni (to isté veľká časť ostatných a za 5 dní, z ktorých nám 2 odpadli sa aj tak na PC nedá toho veľa naučiť) a písať životopis sme sa učili na SŠ.
Teraz chýbajú nielen obuvníci, ale napr. aj pekári a také kurzy som tiež nevidela, že by ÚP ponúkal.
Ešte otázka - dá sa robiť SŠ diaľkovo? Viem, že kedysi bolo niečo ako individuálny študijný plán.
Naposledy upravil Llívia : 13.08.10 at 09:20
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Llívia Pozri príspevok
Medzi nami dievčatami, ja tiež len takých.
To % neviem určiť ani ja. Len ma trochu štve, že kvôli neznámemu % sú všetci najskôr hádzaní do jedného vreca, až potom sa pripustí aj neznáme % výnimiek (t.j. tých, ktorí skutočne chcú pracovať)a nie naopak.
Bola som viackrát nezamestnaná a vždy som si hľadala prácu a vždy som si ju našla sama. Úrad práce mi v ničom nepomohol, možno tak poslať ma do firmy, ktorá im už mesiac predtým hlásila, že pracovné miesto je obsadené.
A ešte tak prešustrovať kopu peňazí na nezmyselných kurzoch – po škole som sa jedného zúčastnila, bol úplne od veci, napr. základy práce s PC, kde väčšina z účastníkov vedela ďaleko viac než len to. A toto sa deje aj teraz – nezmyselné kurzy, ktoré majú pomôcť dlhodobo nezamestnaným pri hľadaní práce – učia ich, ako vystupovať na pohovoroch, napísať životopis + základy práce s PC. Je to pre nich „skutočne užitočné“, keď väčšina z nich sú alkoholici a ľudia bez vzdelania, ktorých by za PC nikto neposadil a aj pohovor je vedený inak s niekým, kto má záujem o pomocné práce než s tým, kto sa hlási napr. na pozíciu manažéra. Sú to peniaze vyhodené do luftu, namiesto toho, aby dali nejaké poriadne rekvalifikačné kurzy, po absolvovaní ktorých je aj perspektíva, že si nezamestnaný nájde prácu v tomto obore.
Myslím, že nehádžeme všetkých nezamestnaných do jedného vreca.

Ja som tiež skúsila v roku 1993 čo to je z jedného dňa na druhý deň zostať bez práce a podobne . A stalo sa to aj manželovi v roku 1991.
Doma sme mali 3 malé školopovinné deti .Lenže sme sa postavili k životu tak , že niečo robiť musíme,deti musia jesť ,žiť, nikto nám zadarmo nič nedal a okrem toho nie sme a neboli sme deti šťasteny.
Každý sme iný a môj manžel sa asi viac spoliehal na mňa , nakoľko stále vraví, že keby to malo záležať od neho , tak by sa sám do podnikania nikdy nedal.Že radšej by sa .........
Tak som navrhla manželovi, že spojíme naše povolania a ideme podnikať. Lenže na začiatku neboli na to peniaze, manžel bol čoraz viac zúfalý a bolo treba ho podržať .
Úrad práce bol v tej dobe k ničomu .Nemohli sme sa spoliehať na podporu podnikania.A ani sme ju od štátu nedostali, ani ja ale ani manžel .Ešte k tomu nám zobrali v určitom čase aj rodinné prídavky,bol taký zákon .
Pomohli sme si, vymyslela som plán a to bol náš štart na začiatok.
Keď iní predávali kde kade po parkoviskách olej,toaletný ,obliečky na periny , tak ja som kúpila čerešňovú alej a z tej sme zarobili v čistom 27 500 Sk, nakoľko sme ich odovzdali do Cukrovaru , ktorý ešte vtedy bol v prevádzke .Začali sme chovať dažďovky ....atď. to bol náš počiatočný kapitál.
Moje podnikanie začalo v garáži ...a tak ďalej ......

Nikdy počas podnikania sme nedostali žiadnu podporu , počas podnikania sme nikdy nikto neboli PN, čiže sme nedostali ani korunu od štátu , nikdy v živote sme nedostali po známosti štátnu zákazku a vždy sa musíme spoliehať len na seba .Moje deti po skončení školy taktiež nikdy nedostali ani korunu od štátu v prípade nezamestnanosti,lebo som ich hneď stiahla podnikať s nami .Ale nedostali ani štartovné do podnikania .

Proste doposiaľ som od štátu žiadne vymoženosti nemala . Práve naopak len platíme a dávame , či už vo forme daní , vo forme odvodov , vo forme aj pokút a sankčných úrokov .To je život podnikateľa, ale skutočného podnikateľa , nie podnikateľa podvodníka .

Týmto príspevkom som chcela povedať , že nie sme až tak bezcitní a hádžeme všetkých do jedného vreca .Každí z nás si užil svoje .Potom sa nečuduj , že napríklad aj ja mám takýto postoj"k pečiatkouchádzačom " ktorí počas prvých mesiacov dostávali podporu a išlo to aj z našich daní ..... a popritom si niekde niektorí vychytralci sedeli od rána v krčme .
Naposledy upravil Zita5 : 13.08.10 at 09:31 Dôvod: oprava gram.chyby
10 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Tiež som nič od štátu nedostala (ani na deti) - podporu som si bohato zaplatila a preplatila z daní.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Livia , verím Ti. Však ja a Ty ....nie sme jediné. Platíme všetci ktorí pracujeme .

Ešte ma napadla jedna položka voči štátu .Keď môj syn sa chcel dostať na školu , v ktorej bola v tej dobe tlačenica a dávali sa úplatky ,na ktoré ja som nemala v hotovosti nemala , tak som ako firma sa zaručila , že bude študovať za firmu a toto štúdium sme 4 roky platili po 6000 Sk .No a ešte mi aj vzali rodinné prídavky .Boli to síce náklady firmy , ale firma bola v zložení ja a manžel, lenže sme museli sme na to zarobiť .
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
A ešte tak prešustrovať kopu peňazí na nezmyselných kurzoch – po škole som sa jedného zúčastnila, bol úplne od veci, napr. základy práce s PC, kde väčšina z účastníkov vedela ďaleko viac než len to. A toto sa deje aj teraz – nezmyselné kurzy, ktoré majú pomôcť dlhodobo nezamestnaným pri hľadaní práce – učia ich, ako vystupovať na pohovoroch, napísať životopis + základy práce s PC. Je to pre nich „skutočne užitočné“, keď väčšina z nich sú alkoholici a ľudia bez vzdelania, ktorých by za PC nikto neposadil a aj pohovor je vedený inak s niekým, kto má záujem o pomocné práce než s tým, kto sa hlási napr. na pozíciu manažéra. Sú to peniaze vyhodené do luftu, namiesto toho, aby dali nejaké poriadne rekvalifikačné kurzy, po absolvovaní ktorých je aj perspektíva, že si nezamestnaný nájde prácu v tomto obore.
tiež som bola istý čas nezamestnaná /v deväťdesiatich rokoch / a vôbec si nemyslím, že absolvovanie rekvalifikačného kurzu by bol nezmysel - naopak pre mňa to bol obrovský prínos / ekonóm súkromného podnikateľa /u p. ing.Sirotku - zlatý to človek/- JÚ,PÚ, marketing, / - popri hlavnom zamestnaní sa JÚ venujem niekoľko rokov /
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

hanelie Pozri príspevok
tiež som bola istý čas nezamestnaná /v deväťdesiatich rokoch / a vôbec si nemyslím, že absolvovanie rekvalifikačného kurzu by bol nezmysel - naopak pre mňa to bol obrovský prínos / ekonóm súkromného podnikateľa /u p. ing.Sirotku - zlatý to človek/- JÚ,PÚ, marketing, / - popri hlavnom zamestnaní sa JÚ venujem niekoľko rokov /
Kto ti platil ten kurz? Úrad práce?
Žiaľ, väčšinou ÚP platí také nezmyselné kurzy, ako sú tu spomínané.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
hanelie Pozri príspevok
tiež som bola istý čas nezamestnaná /v deväťdesiatich rokoch / a vôbec si nemyslím, že absolvovanie rekvalifikačného kurzu by bol nezmysel - naopak pre mňa to bol obrovský prínos / ekonóm súkromného podnikateľa /u p. ing.Sirotku - zlatý to človek/- JÚ,PÚ, marketing, / - popri hlavnom zamestnaní sa JÚ venujem niekoľko rokov /
Verím Ti , že kurz Ti niečo dal,pomohol Ti v Tvojej práci .
Ale poznám aj prípad , keď išla na kurz účtovníctva , ktorý hradil úrad práce, dotyčná ktorá nemala k účtovníctvu vôbec vzťah. Jednoducho to nechápala a nepomohol jej ani kurz .Bola to vysokoškoláčka a nakoniec skončila v jednom obchodnom reťazci pri pokladni .

Takže nie vždy boli finančné prostriedky investované tým správnym smerom zo strany úradu práce.Možno,že iná nezamestnaná by sa bola kurzu potešila .
Naposledy upravil Zita5 : 13.08.10 at 10:07
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Zita5 Pozri príspevok
Livia , verím Ti. Však ja a Ty ....nie sme jediné. Platíme všetci ktorí pracujeme .

Ešte ma napadla jedna položka voči štátu .Keď môj syn sa chcel dostať na školu , v ktorej bola v tej dobe tlačenica a dávali sa úplatky ,na ktoré ja som nemala v hotovosti nemala , tak som ako firma sa zaručila , že bude študovať za firmu a toto štúdium sme 4 roky platili po 6000 Sk .No a ešte mi aj vzali rodinné prídavky .Boli to síce náklady firmy , ale firma bola v zložení ja a manžel, lenže sme museli sme na to zarobiť .
Mne to občas príde tak, nie že platíme, ale doplácame.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
Kto ti platil ten kurz? Úrad práce?
Žiaľ, väčšinou ÚP platí také nezmyselné kurzy, ako sú tu spomínané.
áno, kurz hradil úrad práce a nemyslím si, že by to boli vyhodené peniaze,
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

hanelie Pozri príspevok
tiež som bola istý čas nezamestnaná /v deväťdesiatich rokoch / a vôbec si nemyslím, že absolvovanie rekvalifikačného kurzu by bol nezmysel - naopak pre mňa to bol obrovský prínos / ekonóm súkromného podnikateľa /u p. ing.Sirotku - zlatý to človek/- JÚ,PÚ, marketing, / - popri hlavnom zamestnaní sa JÚ venujem niekoľko rokov /
Ja som bola dvakrát nezamestnaná, mala som odstupné, nie podporu. Bolo to v rokoch 90-tych. Na ÚP som sa pýtala aj na kurzy účtovníctva, lebo som nevedela, či a kde si prácu nájdem. Nebolo to ľahké, náš ÚP tam robil výber, nie každý mohol takýto kurz absolvovať. Určite by nezaplatil "opitému" dedovi kurz PC alebo iný, kde je aj predpoklad nejakého logického myslenia. Chviľu som v účtovníctve robila pomocníčku, ale podarilo sa mi nájsť si vhodnú prácu, kde sa mi tak trochu zišli aj vedomosti z účtovníctva. Mala som lepší prehľad. Myslím si, že ÚP by mali mať povinnosť, aby tie miesta hľadali uchádzačom o prácu aj sami, ale vždy s prihliadnutím na možnosti, schopnosti a zdravotný stav uchádzača. Popri tom si môže hľadať prácu nezamestnaný aj sám. Pečiatky pre nezamestnaných nesplnili svoj účel. A úloha úradu práce by mala vyplývať už zo samotného názvu úradu.
Mne ten kurz, resp. dekrét o jeho absolvovaní umožnil vlastne získať nové miesto.
Naposledy upravil Kvaka : 13.08.10 at 10:11 Dôvod: doplnenie
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Kvaka Pozri príspevok
Ja som bola dvakrát nezamestnaná, mala som odstupné, nie podporu. Bolo to v rokoch 90-tych. Na ÚP som sa pýtala aj na kurzy účtovníctva, lebo som nevedela, či a kde si prácu nájdem. Nebolo to ľahké, náš ÚP tam robil výber, nie každý mohol takýto kurz absolvovať. Určite by nezaplatil "opitému" dedovi kurz PC alebo iný, kde je aj predpoklad nejakého logického myslenia. Chviľu som v účtovníctve robila pomocníčku, ale podarilo sa mi nájsť si vhodnú prácu, kde sa mi tak trochu zišli aj vedomosti z účtovníctva. Mala som lepší prehľad. Myslím si, že ÚP by mali mať povinnosť, aby tie miesta hľadali uchádzačom o prácu aj sami, ale vždy s prihliadnutím na možnosti, schopnosti a zdravotný stav uchádzača. Popri tom si môže hľadať prácu nezamestnaný aj sám. Pečiatky pre nezamestnaných nesplnili svoj účel. A úloha úradu práce by mala vyplývať už zo samotného názvu úradu.
Mne ten kurz, resp. dekrét o jeho absolvovaní umožnil vlastne získať nové miesto.
Mne to pripadá, že úrady práce plnia len evidenčnú funkciu. Nehovorím, že nemajú snahu, ale väčšinou o tých voľných miestach nevedia, keďže nie je povinnosť ich nahlasovať. Pani, ku ktorej som chodila na ÚP, vždy pozerala inzeráty aj na nejakej www stránke, aj mala vypísané z miestneho inzertného týždenníka (a vždy som jej ukazovala žiadosti, ktoré som tam už stihla poslať ). Takže kto má skutočný záujem o prácu, nielenže si ju MOŽE hľadať, ale aj musí hľadať sám.
Výberové konania na rekvalifikačné a vôbec akékoľvek kurzy poriadené ÚP by mali byť, aby to neboli peniaze vyhodené do vzduchu.
Ten kurz na PC, čo som spomínala na predchádzajúcej strane - viem, čo tam chodí za ľudí (alkoholici, lenivci, ľudia, ktorých by človek podľa výzoru hneď od dverí hnal preč). Pred niekoľkými rokmi absolvovala kurz práce na PC aj moja tetka - alkoholička, ktorá neviem, či má vôbec ukončenú ZŠ. Na čo jej ten kurz bol? Ju nikto za PC neposadí. Alebo mi hovoril známy, ktorý bol tiež na takom kurze, že osvedčenie o absolvovaní im pchali do ruky, ešte ani PC nezapli. Jemu to tiež nič nedalo, lebo on pracuje rukami manuálne, a nie na PC. Išiel na kurz, len aby ho nevyradili z ÚP (musel byť evidovaný 4 mesiace, aby dostal podporu pre začínajúceho podnikateľa a teraz už niekoľko rokov podniká - manuálne ).

Ako si mala odstupné a nie podporu? Nebol nárok na podporu, ak si dostala odstupné?
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

hanelie Pozri príspevok
áno, kurz hradil úrad práce a nemyslím si, že by to boli vyhodené peniaze,
Si myslím, že nemyslíš, ale VIEŠ Keďže sa tým živíš, tak to boli peniaze účelne a dobre vynaložené - to vieš najlepšie sama.

(Nezmyselnými kurzami som myslela tie typu práca na PC+, nejaké kurzy o tom, ako si nájsť zamestnanie, ako napísať životopis, ako sa správať na pohovore, napr. aj také kurzy masérstva - koľko asi tak masérov sa uživí v nejakom malom okrese?! alebo vizážistiek?!)
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Zita5 Pozri príspevok
Livia , verím Ti. Však ja a Ty ....nie sme jediné. Platíme všetci ktorí pracujeme .

Ešte ma napadla jedna položka voči štátu .Keď môj syn sa chcel dostať na školu , v ktorej bola v tej dobe tlačenica a dávali sa úplatky ,na ktoré ja som nemala v hotovosti nemala , tak som ako firma sa zaručila , že bude študovať za firmu a toto štúdium sme 4 roky platili po 6000 Sk .No a ešte mi aj vzali rodinné prídavky .Boli to síce náklady firmy , ale firma bola v zložení ja a manžel, lenže sme museli sme na to zarobiť .
Llívia Pozri príspevok
Mne to občas príde tak, nie že platíme, ale doplácame.
Júúúj , ale teraz budem nepríjemný ....

Čítaš sa vôbec ???

Syn sa Ti dostal na školu , dali ste úplatok a FIRMA platila náklady na školné ...
Vy ste ako firma museli zarobiť ...........ale nemám pravdu , že ste zarobili a v podstate aj odpísali z daní ??????????????????????????????????

Koľkí dajú úplatok , zo svojho ...
Koľkí platia školné , zo svojho ...
Koľkí zarobia , v podstate si odtrhnú od úst a odpíšu z RODINNÉHO rozpočtu ....

Mám pokračovať , čo sa týka rozdielov , t.j. výhod a nevýhod ???...respektíve využívanie a zneužívanie určitých vymožeností ...

Mne občas príde , že poniektorí doplácame , platíme a iní využívajú kľučky v zákonoch ...

Kriste ....šak už prestaňte plakať , veď je to trápne ...

P.S.:
Ale na druhej strane sa priznám , mať tieto možnosti , tak ich využívam ...
Ale na druhej strane by som aspoň držal .....oné
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Llívia Pozri príspevok

Ako si mala odstupné a nie podporu? Nebol nárok na podporu, ak si dostala odstupné?
Vtedy, keď som nemala podporu, ale odstupné, to bolo v roku 1992. Neskôr, keď som robila kurz, už som nejakú podporu mala, ale bola som doma viac ako pol roka.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

buchač Pozri príspevok
Júúúj , ale teraz budem nepríjemný ....

Čítaš sa vôbec ???

Syn sa Ti dostal na školu , dali ste úplatok a FIRMA platila náklady na školné ...
Vy ste ako firma museli zarobiť ...........ale nemám pravdu , že ste zarobili a v podstate aj odpísali z daní ??????????????????????????????????

Koľkí dajú úplatok , zo svojho ...
Koľkí platia školné , zo svojho ...
Koľkí zarobia , v podstate si odtrhnú od úst a odpíšu z RODINNÉHO rozpočtu ....

Mám pokračovať , čo sa týka rozdielov , t.j. výhod a nevýhod ???...respektíve využívanie a zneužívanie určitých vymožeností ...

Mne občas príde , že poniektorí doplácame , platíme a iní využívajú kľučky v zákonoch ...

Kriste ....šak už prestaňte plakať , veď je to trápne ...

P.S.:
Ale na druhej strane sa priznám , mať tieto možnosti , tak ich využívam ...
Ale na druhej strane by som aspoň držal .....oné
Buchač, no no no. Veď oni zarobili, aj z daní odpísali, ale to, čo im ostalo, bolo ich, teda aj to školné bolo "zo svojho". Zita nikde nenapísala, že dala úplatok, ale práve preto to riešila cez firmu, že ho nemohla, resp. možno aj nechcela dať.
Nikto tu nenarieka, ale snažíme sa trochu riešiť úrady práce, nezamestnaných aj tie nezmyselné pečiatky.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Možno som trochu ostrý , ale čo už so mnou ???....iný nebudem ...
Aj to P.S. je dôležité .....
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Zita5 Pozri príspevok
Verím Ti , že kurz Ti niečo dal,pomohol Ti v Tvojej práci .
Ale poznám aj prípad , keď išla na kurz účtovníctva , ktorý hradil úrad práce, dotyčná ktorá nemala k účtovníctvu vôbec vzťah. Jednoducho to nechápala a nepomohol jej ani kurz .Bola to vysokoškoláčka a nakoniec skončila v jednom obchodnom reťazci pri pokladni .

Takže nie vždy boli finančné prostriedky investované tým správnym smerom zo strany úradu práce.Možno,že iná nezamestnaná by sa bola kurzu potešila .
Tiež som nedávno v jednej téme písala o tom, že skúsenosti z tých neraz nanútených kurzov zužitkuje málokto. Väčšinou sú to zbytočne vyhodené peniaze...

Možno by pomohlo, aby sa na kurzy príjmali iba ľudia, ktorí majú naozaj záujem o rekvalifikáciu, či rozšírenie vzdelania.
Asi by sa mal za kurz platiť nejaký aspon provizórny poplatok , aby sa vyselektovali ozajstní záujemcovia.

Ale úrad práce má za úlohu zaplniť miesta a hotovo! A lajdáci využívajú kurzy na predlženie času, lebo počas kurzu nemusia prijať prácu, ani nosiť opečiatkované papieriky
Tiež som mala záujem o kurz (v čase nazamestnanosti), ale nedostala som sa, ani cez známosti!
Tak som sa naštvala, našla som si kurz sama, zaplatila 10.000 sk, mesiac som chodila na teóriu a mesiac som zdarma odmakala v "istej inštitúcii", aby som získala prax.
Neľutujem to, dodnes z toho kurzu ťažím.

Ale ked niekto niečo dostane zdarma, alebo na silu, tak si to nevie vážiť!
Nik ma nepresvedčí, že nejakého nezamestnaného, ktorý parazituje na sociálke dlhé roky zmení nejaký kurz...
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať