Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...Oliw, možno preberajú do svetlejšej a lepšej budúcnosti..
0 0
Luba Luba

Luba je offline (nepripojený) Luba

Hej, ja sa snažím dúfať, že p.Mihál nebude iba plátať diery v zákonoch, o ktorých asi najlepšie vie on, teda len v prospech štátu, ale že sa bude snažiť myslieť aj na jeho občanov. Len ono je vždy ľahšie priškripnúť tých drobnejších ako tých veľkých. Tí majú lepšie vypracované únikové cesty.

Idem spať a dúfam, že sa ráno preberiem aj sama bez Marianumu a Piety.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Luba Pozri príspevok
Hej, ja sa snažím dúfať, že p.Mihál nebude iba plátať diery v zákonoch, o ktorých asi najlepšie vie on, teda len v prospech štátu, ale že sa bude snažiť myslieť aj na jeho občanov. Len ono je vždy ľahšie priškripnúť tých drobnejších ako tých veľkých. Tí majú lepšie vypracované únikové cesty.

Idem spať a dúfam, že sa ráno preberiem aj sama bez Marianumu a Piety.
pevne veríme, že sa ráno preberieš a držíme k tomu palce...
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Tak v tom prípade vypínam počítač a idem do večných lovíšť /spať/.Keď tu bude to pred 20 rokmi avizované Švajčiarsko, preberte ma...
0 0
Hepi Hepi

Hepi je offline (nepripojený) Hepi

obyčajná vydatá žena
Luba Pozri príspevok
Hej, ja sa snažím dúfať, že p.Mihál nebude iba plátať diery v zákonoch, o ktorých asi najlepšie vie on, teda len v prospech štátu, ale že sa bude snažiť myslieť aj na jeho občanov. Len ono je vždy ľahšie priškripnúť tých drobnejších ako tých veľkých. Tí majú lepšie vypracované únikové cesty.

Idem spať a dúfam, že sa ráno preberiem aj sama bez Marianumu a Piety.
Dnes som si prečítala tú vetičku, že dúfaš, že p. Mihál nebude plátať diery. Mne sa zdá, že pomaly všetko, čo radil nám poraďákom, teraz bude riešiť z tej druhej strany. Už je predsa s nimi a to je už iné "kafe".
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Oliwa Pozri príspevok
Zabezpečujeme prevoz zosnulých zo zahraničia, prebratie zosnulého ... www.pieta.sk/ - V pamäti - Podobné...

No comment.
No keď Ťa preberú, tak potom Ti to zrátajú. Ver, že potom sa nedoplatíš, to len pre mŕtvych majú zľavy.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Luba Pozri príspevok
Keď som si dnes večer prečítala rekapituláciu o odvodoch a daniach, čo idú na ľudí naváľať od nového roku, tak veta "Analytik očakáva, že sa opatrenia nedotknú ľudí s nízkymi príjmami" mi zdvihla žlč. Lebo poznám ľudí, ktorí si k dôchodku alebo nižšiemu príjmu privyrábajú dohodou. Suma dohody niekde okolo 100,- E/mes. A to ešte aj reálne robia viac ako je to ohodnotené. Nie je to od bohatého zamestnávateľa. A tu chcú ešte uberať z čistého odvodmi? Veď čo si myslia, že na dohody robia pracháči? Tí majú iné zdroje "naviac" príjmu na prilepšenie!
Aj študentom tým veru úžasne pomôžu! Ale však štátu sa uľahčí, keď každý študent bude pekne z dohôd platiť všetky odvody a štát nebude tým pádom musieť.
Isteže sú aj dohody za viac peňazí ako 100 E. Ale pochybujem, že na dohodu niekto zarába nejaké ťažké peniaze.
Aj mnohí zamestnávatelia, ktorí potrebovali na rozsahom menšie množstvo práce využiť dohodárov, sa potešia! A aby si svoje nové odvodové povinnosti z dohôd kompenzovali, budú sa možno snažiť šróbovať brutto odmenu z dohody nadol, ako to len pôjde.
To všetko fakt vôbec nezaťaží nižšie príjmové skupiny! Už keď idú zvyšovať stropy odvodov a zaťažovať nehnuteľnosti a čo ja viem, čo ešte, ale tie dohody sa mi ťažko trávia Ale asi iba takáto lampáreň človeku ostane
Neviem, ako sa môžu tie ich avizované opatrenia NEDOTKNÚŤ ľudí, a to nielen tých s nízkymi príjmami. Veď keď zvýšia odvody pre SZČO a pre firmy (napr. povinnosťou platiť odvody aj z dohôd), títo budú mať vyššie náklady a do čoho si ich tak asi premietnu?! Žeby do ceny tovarov a služieb?!
A ďalšia vec - sú zamestnávatelia, ktorí majú zamestnancov len na dohody. Vyrátať daň z dohôd nie je žiadna veda a tiež viesť k tomu evidenciu, dá sa aj ručne, ale keď za nich budú platiť aj odvody, tak to už veda bude. To si budú musieť buď kúpiť mzdový program, alebo dať spracovať tieto mzdy externe = ďalšie zvýšené náklady, ktoré sa premietnu do ceny tovarov a služieb.
Solidárnosť, ktorou sa tak politici oháňajú, je na 2 veci - niekto bude platiť zdravotné poistenie aj ako zamestnanec, aj ako dohodár, ale dostane lepšiu zdravotnú starostlivosť? Dostane niečo naviac a zadarmo?
Ako chcú vyriešiť maximálne vymeriavacie základy, keď niekto bude mať hlavné zamestnanie a popritom X dohôd? To sa bude robiť ročné zúčtovanie aj v Sociálnej poisťovni tak, ako sa robí aj v zdravotnej poisťovni? Lebo nie je problém vyplatiť si odmenu z dohody 1x za rok vo výške, ktorá presahuje maximálne vymeriavacie základy a takto ušetriť na odvodoch.
0 0
Jano24 Jano24

Jano24 je offline (nepripojený) Jano24

Kvaka Pozri príspevok
Minister predsa povedal, najprv je "a", potom príde "b". Takže k zníženiu odvodov príde, ja tomu verím, len asi neskôr, najprv sa musia vytvoriť podmienky na to. Ak by prišlo naraz "a" aj "b", čo by to riešilo?
Lenže to A je avízované od 1.1.2011, ale to B - dátum neurčitý...a aj v nedohľadne....
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Luba Pozri príspevok
Hej, ja sa snažím dúfať, že p.Mihál nebude iba plátať diery v zákonoch, o ktorých asi najlepšie vie on, teda len v prospech štátu, ale že sa bude snažiť myslieť aj na jeho občanov. Len ono je vždy ľahšie priškripnúť tých drobnejších ako tých veľkých. Tí majú lepšie vypracované únikové cesty.

Idem spať a dúfam, že sa ráno preberiem aj sama bez Marianumu a Piety.
Lenže bude plátať.Ved aj vo všetkých USA filmoch sú najlepší strážcovia siete bývalí hackeri.Myslím,že Mihál odvedie skvelú prácu ,zapláta diery o ktorých vie,prijme zákony,no a na dalších kockáčoch bude vymyslieť,ako jeho zákony obísť.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Jano24 Pozri príspevok
Lenže to A je avízované od 1.1.2011, ale to B - dátum neurčitý...a aj v nedohľadne....
ja myslim, ze to B pride, ak tato vlada vydrzi cele volebne obdobie, testne pred volbami. Na to A sa dovtedy zabudne....
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ja som nikdy nerobila v statnej sprave, ale jedna znama mi vysvetlila ako je to z rozpoctom a setrenim. Len tak pre obycajnych ludi: rezort dostane urcity balik penazi, rozdeleny na casti, kt. ma urcene na co ich pouzije. Je setrny a napr. si usetri v oddeleni nabytku a ostatneho vybavenia kancelarii, lebo to tento rok nebolo treba, nakupovat v takom mnozstve. Zial mali vsak velku spotrebu papiera a kancelarskych potrieb. Nemozu to presunut z oddelenia do oddelenia, ale tie prostriedky sa mu neprenesu do ani do dalsieho roka. To by este nebolo take hrozne, ved usetrili, tak to zostava v statnej kase nie? ale to nie je take jednoduche, na dalsi rok maju ten rozpocet skrateny o tu sumu. Preto potom radsej rezort minie pridelene peniaze aj na to na co nemusi, aby tak v dalsom roku nemal krateny rozpocet.
Tak to je podla mna totalna hovadina...
8 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Toto chcem priložiť najmä pre tých, ktorí stále nadávajú na túto vládu. Možno prídete na iné myšlienky

[hore]Komentár: Vraj sme nahnevali Brusel... no a?!


Slovensko sa rozhodlo suverénne a odmietlo falošnú solidaritu so zadlženým Gréckom. Vraj sme týmto rozhodnutím rozhnevali Brusel. Ako sa dalo čakať, poslanci Smeru sa zbabelo vyhli hlasovaniu.

12.08.2010 20:58 – BRATISLAVA

Odskúšať si svoje sily

Za Mečiara sme boli čiernou dierou Európy. Dzurinda vyvolával rozpaky imitáciami krbov na počesť prezidenta Busha. Za Fica sme s veselým vrtením chvostíka zase poslušne prikývli na hocičo, o čo nás Brusel, Moskva alebo Washington požiadali. Lisabonská zmluva, ktorá posilňuje bruselské centrum a oslabuje členské štáty? Jasné, sme za, ani to nepotrebujeme čítať! Zdvojnásobenie počtu vojakov pre Afganistan? Odklepnuté! Širokorozchodná? Už včera sme ju začali stavať...

Slovensko je ako loď, hádzané v úžine od jedného brehu na druhý. Buď sa u nás unáša a samovybuchuje, pričom krajina je považovaná za vydedenca Európy alebo robíme nesvojprávnu politiku na všetky strany. Najväčším majstrom toho druhého bola bývalá vláda. Doma ukazovala svaly a tvárila sa ako obhajkyňa národnoštátnych záujmov, kým vonku so všetkým, čo jej predložila EÚ, USA alebo Rusko vždy súhlasila. Prečo je to tak? A existuje pre Slovensko nejaké iná cesta?

Dôvodom bude zrejme to, že sme mladý štát, ktorý ešte nevie, čo si môže alebo nemôže dovoliť. Čo mu prejde bez následkov a čo už nie, prípadne akým konzekvenciám sme ešte pripravení sa v tom, či onom prípade vystaviť. Oddeliť sa od všetkých a budovať tu autoritatívny režim na spôsob Bieloruska ako to bolo za Mečiara asi nejde. No musíme naozaj so všetkým vždy súhlasiť, nech je to trebárs aj hlúposť alebo nemorálnosť? Keby bol dnes premiérom Fico, nepochybne by sme sa museli pripojiť nielen k európskemu ochrannému valu, ale zároveň by sa nerozpakoval podpísať šek rozšafným Grékom na peniaze, ktoré ani nemáme. Hlúpe i nemorálne sú oba tieto projekty. A čas zrejme ukáže, že aj márne.

Grécko buduje najväčšiu tankovú armádu v Európe

Slovenský daňovník môže byť spokojný, že aspoň v tej druhej veci sa naši zákonodarcovia zachovali v súlade so záujmami národa i štátu, ale zároveň aj v súzvuku s tým, čo je morálne i ekonomicky správne. Darmo nás Smer straší zahraničnopolitickými dôsledkami. Darmo dnes ľudový komisár pre hospodárske a menové záležitosti vyslovuje svoje rozhorčenie. Pri pohľade na diskusie v nemeckých novinách, pod článkami o slovenskom nesúhlase vidieť, že radoví Nemci našej krajine vyslovujú veľké uznanie. Sami majú plné zuby toho, čo robí EÚ a ich spolková kancelárka.

Apropo nemecké noviny! Denník Die Welt dnes uverejnil článok o zbrojárskych kšeftoch nemeckých firiem v Grécku. Ak sa vojenské výdavky Atén prerátajú na počet obyvateľov, tak Heléni utrácajú na zbrojenie najviac v celej EÚ. V porovnaní s populáciou disponuje Grécko najväčšou armádou v Európe (133 000 vojakov na 11 miliónovú krajinu) i najväčším tankovým vojskom (1612 strojov). Z toho tisíc tankov je nemeckých a Grékov stáli 2 miliardy eur. Je to dvaapolnásobok zamietnutej slovenskej pôžičky. Čitateľ si povie, že Atény sa predsa potrebujú chrániť pred susednou Ankarou. Fígeľ však spočíva v tom, že 353 najmodernejších gréckych tankov Leopard 2 v podstate nie je bojaschopných, pretože spolu s nimi nebola nakúpená munícia.

Gréci však zamýšľajú dať na nákup príslušných tankových granátov v nasledujúcich rokoch až pol miliardy eur. Aj takto vyzerá šetrenie zadlženej krajiny. Pre porovnanie, Slovensko malo pôvodne Aténam prispieť sumou vo výške 800 miliónov eur. Niektorí Slováci samozrejme s rozhodnutím súčasnej vládnej garnitúry nesúhlasia a chcú byť silou-mocou solidárni. Nezostáva im zrejme nič iné ako prispieť z vlastnej peňaženky. Ostatne, to je jediná skutočná solidarita, ktorá sa ráta.



Zdroj: Aktuality.sk, Lukáš Krivošík, Foto: SITA
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Hepi Pozri príspevok
Dnes som si prečítala tú vetičku, že dúfaš, že p. Mihál nebude plátať diery. Mne sa zdá, že pomaly všetko, čo radil nám poraďákom, teraz bude riešiť z tej druhej strany. Už je predsa s nimi a to je už iné "kafe".
Dovolím si upraviť. Už je predsa s nimi a s Miklošom a to je už iné "kafe". Robia zmeny za chrbtom premierky, alebo nie?
0 0
Martasch Martasch

Martasch je offline (nepripojený) Martasch

nika.sum Pozri príspevok
Ja som nikdy nerobila v statnej sprave, ale jedna znama mi vysvetlila ako je to z rozpoctom a setrenim. Len tak pre obycajnych ludi: rezort dostane urcity balik penazi, rozdeleny na casti, kt. ma urcene na co ich pouzije. Je setrny a napr. si usetri v oddeleni nabytku a ostatneho vybavenia kancelarii, lebo to tento rok nebolo treba, nakupovat v takom mnozstve. Zial mali vsak velku spotrebu papiera a kancelarskych potrieb. Nemozu to presunut z oddelenia do oddelenia, ale tie prostriedky sa mu neprenesu do ani do dalsieho roka. To by este nebolo take hrozne, ved usetrili, tak to zostava v statnej kase nie? ale to nie je take jednoduche, na dalsi rok maju ten rozpocet skrateny o tu sumu. Preto potom radsej rezort minie pridelene peniaze aj na to na co nemusi, aby tak v dalsom roku nemal krateny rozpocet.
Tak to je podla mna totalna hovadina...
Presne tak to funguje, robila som v štátnej správe. A najlepšie bolo, keď sme 30. decembra dostali navýšenie prostriedkov, ktoré bolo treba do konca roka /teda druhého dňa/ minúť. A po najbližších voľbách prišla kontrola, ktorá našla nehospodárne využitie prostriedkov štátneho rozpočtu a nedodržanie verejného obstarávania. Bývalý prednosta tam už nebol a ty ekonóm vysvetľuj prečo.
5 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

nika.sum Pozri príspevok
Ja som nikdy nerobila v statnej sprave, ale jedna znama mi vysvetlila ako je to z rozpoctom a setrenim. Len tak pre obycajnych ludi: rezort dostane urcity balik penazi, rozdeleny na casti, kt. ma urcene na co ich pouzije. Je setrny a napr. si usetri v oddeleni nabytku a ostatneho vybavenia kancelarii, lebo to tento rok nebolo treba, nakupovat v takom mnozstve. Zial mali vsak velku spotrebu papiera a kancelarskych potrieb. Nemozu to presunut z oddelenia do oddelenia, ale tie prostriedky sa mu neprenesu do ani do dalsieho roka. To by este nebolo take hrozne, ved usetrili, tak to zostava v statnej kase nie? ale to nie je take jednoduche, na dalsi rok maju ten rozpocet skrateny o tu sumu. Preto potom radsej rezort minie pridelene peniaze aj na to na co nemusi, aby tak v dalsom roku nemal krateny rozpocet.
Tak to je podla mna totalna hovadina...
Presne na toto nadáva aj moja známa, ktorá dlhé roky pracuje v št.správe. Musia nasilu minúť dosť veľa peňazí na niečo, čo ani nepotrebujú, ale to čo potrebujú nedostanú...
Nemôžu si s tým pomôcť, lebo "niekto hore" to tak vymyslel...
3 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
A čo by sa stalo, keby to súčasná politická garnitúra zmenila, veď o tom stále hovoria, že začnú šetriť u seba?
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
Stalo sa vám, že ste stretli osobu, ktorá vám "sadla" od prvej chvíle, mohli ste s ňou kecať, ako keby ste sa roky poznali...jednoducho vaša krvná skupina?

Mne včera zomrela taká kámoška vo veku 45 rokov, náhle, bez náznakov zdravotných problémov, jednoducho silná mozgová príhoda.....

odvtedy sa mi zdá, že všetky problémy sveta sú malicherné v porovnaní s utrpením najbližších, ktorým by to ani vo sne nenapadlo....
6 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Sucitim s tebou, s tymi problemami sveta mas svatu pravdu. Vsetko sa da nahradit, len ludsky zivot je nenavratne strateny.
4 0
Luba Luba

Luba je offline (nepripojený) Luba

Llívia Pozri príspevok
Neviem, ako sa môžu tie ich avizované opatrenia NEDOTKNÚŤ ľudí, a to nielen tých s nízkymi príjmami. Veď keď zvýšia odvody pre SZČO a pre firmy (napr. povinnosťou platiť odvody aj z dohôd), títo budú mať vyššie náklady a do čoho si ich tak asi premietnu?! Žeby do ceny tovarov a služieb?!
A ďalšia vec - sú zamestnávatelia, ktorí majú zamestnancov len na dohody. Vyrátať daň z dohôd nie je žiadna veda a tiež viesť k tomu evidenciu, dá sa aj ručne, ale keď za nich budú platiť aj odvody, tak to už veda bude. To si budú musieť buď kúpiť mzdový program, alebo dať spracovať tieto mzdy externe = ďalšie zvýšené náklady, ktoré sa premietnu do ceny tovarov a služieb.
Solidárnosť, ktorou sa tak politici oháňajú, je na 2 veci - niekto bude platiť zdravotné poistenie aj ako zamestnanec, aj ako dohodár, ale dostane lepšiu zdravotnú starostlivosť? Dostane niečo naviac a zadarmo?
Ako chcú vyriešiť maximálne vymeriavacie základy, keď niekto bude mať hlavné zamestnanie a popritom X dohôd? To sa bude robiť ročné zúčtovanie aj v Sociálnej poisťovni tak, ako sa robí aj v zdravotnej poisťovni? Lebo nie je problém vyplatiť si odmenu z dohody 1x za rok vo výške, ktorá presahuje maximálne vymeriavacie základy a takto ušetriť na odvodoch.
Áno áno, plne súhlasím. Na jednej strane azda naozaj zjednodušia tú desnú komplikovanú byrokraciu, ale na druhej strane, čo to zas prinesie? Väčšinou sa zmeny v týchto oblastiach nekonajú v prospech občanov, takže som veľmo skeptická aj teraz. Uvidíme, čo z toho avizovaného aj naozaj dostanú do zákonov. A môžeme sa tešiť, ako sa nám zas bude z kečiek pariť, aby me všetky tie zmeny zákonov postihli. Dúfajme, že to neschvália klasicky po slovensky s účinnosťou od 1.1.11 a pod...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Llívia Pozri príspevok
Neviem, ako sa môžu tie ich avizované opatrenia NEDOTKNÚŤ ľudí, a to nielen tých s nízkymi príjmami. Veď keď zvýšia odvody pre SZČO a pre firmy (napr. povinnosťou platiť odvody aj z dohôd), títo budú mať vyššie náklady a do čoho si ich tak asi premietnu?! Žeby do ceny tovarov a služieb?!
A ďalšia vec - sú zamestnávatelia, ktorí majú zamestnancov len na dohody. Vyrátať daň z dohôd nie je žiadna veda a tiež viesť k tomu evidenciu, dá sa aj ručne, ale keď za nich budú platiť aj odvody, tak to už veda bude. To si budú musieť buď kúpiť mzdový program, alebo dať spracovať tieto mzdy externe = ďalšie zvýšené náklady, ktoré sa premietnu do ceny tovarov a služieb.
Solidárnosť, ktorou sa tak politici oháňajú, je na 2 veci - niekto bude platiť zdravotné poistenie aj ako zamestnanec, aj ako dohodár, ale dostane lepšiu zdravotnú starostlivosť? Dostane niečo naviac a zadarmo?
Ako chcú vyriešiť maximálne vymeriavacie základy, keď niekto bude mať hlavné zamestnanie a popritom X dohôd? To sa bude robiť ročné zúčtovanie aj v Sociálnej poisťovni tak, ako sa robí aj v zdravotnej poisťovni? Lebo nie je problém vyplatiť si odmenu z dohody 1x za rok vo výške, ktorá presahuje maximálne vymeriavacie základy a takto ušetriť na odvodoch.
Livia, ak prejde zákon ako ho navrhujú, od budúceho roku sa bude robiť komplexné zúčtovanie daní a odvodov (teda aj odvodov do SP). Dohoda 1x do roka s prekočeným max. vymer.základom už nič nevyrieši - v ročnom zúčtovaní vzniknú veľké nedoplatky ...
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať