Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
katarina.j Pozri príspevok
No ja len čumím čo všetko sa tu rieši....od vážnych problémov a životných situácii až po spodinu (rozoberanie "dám-rozdávačiek"), tak to už kam speje Porada? to sú mi problémy (poniektoré...)
..

..ale moja..tu si v poraďáckej kaviarni...a preto sa tu rieši všeličo..ako v kaviarni pri káve...a ak si dobre prečítaš názov tejto témy, určite pochopíš,prečo sa tu rieši všeličo...
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
pepsikova Pozri príspevok
A urob ako chceš....
> Milý spoluobčan,
>
> nezdá alebo zdá sa Ti divné,
> že sa o blížiacom referende nič nehovorí a nič nepíše v masovokomunikačných
> prostriedkoch? Prečo sa verejnosť nevyzýva, aby prišla k urnám, ako keď sa delí
> moc?
>
> .....
> pretože mocní sú v ohrození? Vieš o čom sa bude rozhodovať?
>
> Nedaj sa
> pomýliť argumentom, že sú to zbytočne vyhodené peniaze.
>
> Peniaze
> neušetríš, lebo referendum 2010 je právoplatne vyhlásené a bude
, ale môžeš
> zahlasovať za zmenu, ktorá ušetrí nám všetkým - Tvoja účasť je
> potrebná.
>
> Pošli tento
> mail svojim známym a pomôž ho šíriť po Slovensku.
>
>
>
> Referendum
> sa vykoná v sobotu 18. septembra 2010 od 7:00 do 22:00 s otázkami:
>
> 1. Súhlasíte s tým, aby Národná rada
> Slovenskej republiky zákonom zrušila povinnosť fyzických osôb a právnických
> osôb platiť úhradu za služby verejnosti poskytované Slovenskou televíziou
> a Slovenským rozhlasom?
>
> 2. Súhlasíte
> s tým, aby Národná rada Slovenskej republiky zákonom rozšírila možnosť
> prejednať konanie poslanca Národnej rady Slovenskej republiky ako priestupok na
> všetky priestupky podľa zákona o priestupkoch?
>
> 3. Súhlasíte
> s tým, aby Národná rada Slovenskej republiky ústavným zákonom znížila počet
> poslancov Národnej rady Slovenskej republiky na 100 s účinnosťou od
> nasledujúceho volebného obdobia?
>
> 4. Súhlasíte
> s tým, aby Národná rada Slovenskej republiky zákonom ustanovila, že orgány
> verejnej moci môžu obstarávať osobné motorové vozidlá s obstarávacou cenou
> maximálne 40 tisíc eur?
>
> 5. Súhlasíte
> s tým, aby Národná rada Slovenskej republiky ustanovila možnosť voliť poslancov
> Národnej rady Slovenskej republiky a poslancov Európskeho parlamentu
> prostredníctvom internetu?
>
> 6. Súhlasíte
> s tým, aby Národná rada Slovenskej republiky zákonom vyňala osoby poverené
> výkonom verejnej moci z možnosti uplatniť právo na odpoveď podľa tlačového
> zákona?".
>
> Zákon Národnej rady Slovenskej republiky č. 564/1992
> Zb. o spôsobe vykonania referenda v znení zákona č. 192/2007


KONEČNE MOŽETE AJ VY ZASIAHNUŤ DO MOCI MOCIPÁNOV, KTORÍ NÁS POTREBUJÚ, LEN JEDEN DEŇ V ROKU. KEĎ NÁM TO UŽ PREDOSTRELI NA STOL A CHCÚ TO MAŤ, NECH TO MAJÚ !!!!!!
A PREČO KRIČIA, ŽE BUDE NEPLATNÉ, NO LEBO SA BOJA, ŽE BUDE PLATNÉ !!!
NEBUĎ ĽAHOSTAJNÝ A POĎ ZAKRÍŽKOVAŤ KAŽDÚ OTÁZKU "v štvorčeku "ÁNO"
Poraďte...práve sa bavíme o referende a známy mi hovorí, i keď bude platné, nie je záväzné a naši zákonodarci ho zmätú zo stola - neschvália a preto je zbytočná účasť každého občana... Škoda mrhať svojím časom. Je to tak?
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Tiež mi napadlo, presunúť mamičkovské problémy s detičkami, ich úrazmi či teplotami do samostatnej témy... tak ako sa inde radí začínajúcim gazdinkám... hoci na druhej strane chápem, že keď sa stala nehoda /úraz/ napr. dnes, tak je to zaradené v podstate správne - aj keď sa to niekomu nezdá...
Preto zakladám novú tému "Malé deti - malé starosti, veľké deti - veľké starosti".
Mamičky všetkých detí - spojte sa! - a nikomu nebude vadiť, že "chodíte s deťmi do kaviarne"...
Naposledy upravil Oliwa : 07.09.10 at 21:16
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
ja som minule navrhovala, aby sa o domácich zvieratkách písalo v samostatnej téme a nie tu a bolo to tak na dve veci, tak už v tejto téme príspevky neriešim, bola by to škoda môjho času.
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
viem, že je to taká akože "poradacka kaviaren", aj ked to občas od posedenia pri kavičke a rozhovore to ma velmi velmi daleko....takze ma len zaraza, ake temy tu poniektori rozoberaju, keby aspon nejake ponaučenie do života, nejaky postreh z ktoreho si vezmu druhi priklad...a nie riešia tu veci, ktore sem podla mna nepatria. neviem si predstavit dvoch normalnych ludi pri kave rozoberat take .......ale je to len môj skromny nazor na nielen tuto temu, ale na celkovu Poradu. Od kedy odtial odišli normalny a slusny ludia, tak porada dost upadla, sledujem to len sporadicky, ale vzdy ked tu pozriem, tak je mi zle....fakt je čim dalej tym viac o ničom....mozno sa mylim-tak sa vopred ospravedlnujem, ale davam len môj nazor a moje pocity z porady...žiaľ take ake su skutočne....
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
inak s buchačom suhlasim uplne, ved cez ss-ky nech si riešia to čo nepatri na "sklo"....žiaľ, zas môj nazor....
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..nie, účasť nie je zbytočná..referendum je dôležité..logicky- otázky boli položené v čase, keď dnešná vláda ešte ani nedúfala, že niekedy bude vládnuť a v tom čase sa pánu Sulíkovi všeličo videlo moc,nuž chcel mať menej..teraz o tom má ľud rozhodnúť, ale v prospech ľudu, nie preto, že to vtedy niekto chcel...
..kedy si bežný človek sadne za volant a ak má vypité, nič sa mu nestane, ak ho prichytia?..poslanci to robia bežne a bežne sa im nič nestane, lebo majú imunitu-ale čo to je?..čím sa odlišujú od bežných šoférov?..v čom sú iní?..majú veľké platy a čo robia?..keď majú sedieť v parlamente,sedia kdekade inde a peniažky im idú..skús si ty sadnúť do kaviarne a nech ti to zaplatia!...a televízia?..aký program máš na STV?..dookola jedno-dve a furt!...a za čie peniaze?..aj tvoje dane tam idú, plus štátne- tiež tvoje...a milionové autá-odvezú tak isto, ako aj stotisícové..kdesi som čítala, že Sulík vypočítal, koľko nás stoja poslanci ročne-keby ich bolo menej, možno by sa aj skôr dohodli a aj možno na múdrejších veciach a nebrali by peniaze zadarmo...takže?..
..no a voliť cez internet?..prečo nie?..keď si predstavíš, že vo volebnej miestnosti sa máš pozrieť na človeka, ktorý tam sedí možno už aj 25 rokov pri každých voľbách, radšej nejdem- ale doma si kliknem a mám odvolené...
..no a výsledky referenda sú viac ako zákon, ktorý by sa zmietol zo stola,vláda nebude môcť odškriepiť to, čo ľud vyjadril..

..a toto je len môj názor...
1 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
katarina.j Pozri príspevok
inak s buchačom suhlasim uplne, ved cez ss-ky nech si riešia to čo nepatri na "sklo"....žiaľ, zas môj nazor....
súhlasím aj ja,
len tu je dosť otázne, že každý posúdi čo je vhodné a čo nie svojim spôsobom. Niekomu sa to môže zdať, že je to v poriadku, niekomu zase moc osobné až nevhodné.
Tiež veľa vecí riešim cez ss.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
pepsikova Pozri príspevok
..nie, účasť nie je zbytočná..referendum je dôležité..logicky- otázky boli položené v čase, keď dnešná vláda ešte ani nedúfala, že niekedy bude vládnuť a v tom čase sa pánu Sulíkovi všeličo videlo moc,nuž chcel mať menej..teraz o tom má ľud rozhodnúť, ale v prospech ľudu, nie preto, že to vtedy niekto chcel...
..kedy si bežný človek sadne za volant a ak má vypité, nič sa mu nestane, ak ho prichytia?..poslanci to robia bežne a bežne sa im nič nestane, lebo majú imunitu-ale čo to je?..čím sa odlišujú od bežných šoférov?..v čom sú iní?..majú veľké platy a čo robia?..keď majú sedieť v parlamente,sedia kdekade inde a peniažky im idú..skús si ty sadnúť do kaviarne a nech ti to zaplatia!...a televízia?..aký program máš na STV?..dookola jedno-dve a furt!...a za čie peniaze?..aj tvoje dane tam idú, plus štátne- tiež tvoje...a milionové autá-odvezú tak isto, ako aj stotisícové..kdesi som čítala, že Sulík vypočítal, koľko nás stoja poslanci ročne-keby ich bolo menej, možno by sa aj skôr dohodli a aj možno na múdrejších veciach a nebrali by peniaze zadarmo...takže?..
..no a voliť cez internet?..prečo nie?..keď si predstavíš, že vo volebnej miestnosti sa máš pozrieť na človeka, ktorý tam sedí možno už aj 25 rokov pri každých voľbách, radšej nejdem- ale doma si kliknem a mám odvolené...
..no a výsledky referenda sú viac ako zákon, ktorý by sa zmietol zo stola,vláda nebude môcť odškriepiť to, čo ľud vyjadril..

..a toto je len môj názor...
ja fakt neviem, vraj si mám naštudovať zákon o referende..
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
alla66 Pozri príspevok
ja fakt neviem, vraj si mám naštudovať zákon o referende..
..

..rozhodnúť sa máš podľa vlastného cítenia,nie podľa zákona..dobre porozmýšľaj nad podstatou tých otázok..a uvidíš...
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Prijaté návrhy v referende sa ponímajú ako zákon. Jedna vec podľa ústavy je istá, výsledky referenda môže zrušiť národná rada po 3 rokoch od jeho účinnosti. Musí sa ho zúčastniť viac ako 50% právoplatných voličov a viac ako 50% zo zúčastnených voličov musí súhlasiť s podmienkami referenda.
Naposledy upravil jozka56 : 07.09.10 at 21:28
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

katarina.j Pozri príspevok
viem, že je to taká akože "poradacka kaviaren", aj ked to občas od posedenia pri kavičke a rozhovore to ma velmi velmi daleko....takze ma len zaraza, ake temy tu poniektori rozoberaju, keby aspon nejake ponaučenie do života, nejaky postreh z ktoreho si vezmu druhi priklad...a nie riešia tu veci, ktore sem podla mna nepatria. neviem si predstavit dvoch normalnych ludi pri kave rozoberat take .......ale je to len môj skromny nazor na nielen tuto temu, ale na celkovu Poradu. Od kedy odtial odišli normalny a slusny ludia, tak porada dost upadla, sledujem to len sporadicky, ale vzdy ked tu pozriem, tak je mi zle....fakt je čim dalej tym viac o ničom....mozno sa mylim-tak sa vopred ospravedlnujem, ale davam len môj nazor a moje pocity z porady...žiaľ take ake su skutočne....
Ako vyzerali "normálni a slušní ľudia" na Porade? Keďže podľa Teba zrejme úplne vymreli...
Podľa mňa napr. to, že ovládajú pravopis, je pre nich samozrejmosťou... lebo normálne chodili do školy...
Naposledy upravil Oliwa : 07.09.10 at 21:42
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

alla66 Pozri príspevok
Poraďte...práve sa bavíme o referende a známy mi hovorí, i keď bude platné, nie je záväzné a naši zákonodarci ho zmätú zo stola - neschvália a preto je zbytočná účasť každého občana... Škoda mrhať svojím časom. Je to tak?
alla66 Pozri príspevok
ja fakt neviem, vraj si mám naštudovať zákon o referende..
Načo si máš naštudovať zákon o referende? Tvojou úlohou je zúčastniť sa referenda a nie študovať zákon, na to sú inú hlavy.
Minule bola o tom debata v rádiu s právnikmi a tí jednoznačne tvrdili, že referendum je záväzné a predseda NR SR ho má vyhlásiť ako zákon. Na referende sa treba zúčastniť, je to povinnosť každého občana. Lenže slovenský národ odflákne aj voľby a potom nadáva na každú vládu, na každého starostu. Keby každý občan išiel voliť, tak výsledky volieb by boli úplne inakšie. Bola som v komisii pri voľbách a môžem povedať, že sa ich zúčastnili babky ficovky a pár mladých.( Mečiarove babky demokratky už vymreli, tých bolo pramálo) Teraz idem tiež do komisie, tak dúfam že sa nebudeme nudiť. Keby bola účasť aspoň taká ako pri voľbách, aby sme tam nepospali. Každý má možnosť vyjadriť svoj názor, tak nech ho vyjadrí a nech potom nenadáva.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

pepsikova Pozri príspevok
..

..rozhodnúť sa máš podľa vlastného cítenia,nie podľa zákona..dobre porozmýšľaj nad podstatou tých otázok..a uvidíš...
Pepsi, ja by som nad podstatou otázok nerozmýšlala. To že niečo majú vo volebnom programe ešte neznamená, že to aj musia splniť. Keď bude platné referendum, tak to splniť musia -je to zákon. Vôľa ľudu sa musí splniť.
1 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Niektori pravnici, aj ustavni a renomovani, sa vyjadrili, ze vysledky referenda nie su zavazne. Parlament moze rozhodnut podla svojho vedomia a svedomia.
Ine je to napr.vo Svajciarsku, tam je referencova tradicia a nikto z politikov sa neopovazi vysledky referenda nerespektovat.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

katarina.j Pozri príspevok
viem, že je to taká akože "poradacka kaviaren", aj ked to občas od posedenia pri kavičke a rozhovore to ma velmi velmi daleko....takze ma len zaraza, ake temy tu poniektori rozoberaju, keby aspon nejake ponaučenie do života, nejaky postreh z ktoreho si vezmu druhi priklad...a nie riešia tu veci, ktore sem podla mna nepatria. neviem si predstavit dvoch normalnych ludi pri kave rozoberat take .......ale je to len môj skromny nazor na nielen tuto temu, ale na celkovu Poradu. Od kedy odtial odišli normalny a slusny ludia, tak porada dost upadla, sledujem to len sporadicky, ale vzdy ked tu pozriem, tak je mi zle....fakt je čim dalej tym viac o ničom....mozno sa mylim-tak sa vopred ospravedlnujem, ale davam len môj nazor a moje pocity z porady...žiaľ take ake su skutočne....
Veď keď sa ti nepáči, čo tu my, nenormálnI a neslušnÍ riešime, tak máš možnosť voľby - nečítať, nereagovať, ignorovať (máš viac možností než ti ponúka referendum - v ňom sú len dva štvorčeky ).
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

lenkak Pozri príspevok
ja som minule navrhovala, aby sa o domácich zvieratkách písalo v samostatnej téme a nie tu a bolo to tak na dve veci, tak už v tejto téme príspevky neriešim, bola by to škoda môjho času.
Veď o zvieratkách je téme "Domáci miláčikovia" a aj napr. "Starostlivosť o psov". Prečo by do tejto témy nemalo patriť to, že mi umrie škrečok, keď ma to veľmi štve a táto téma je aj o tom nepeknom?
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

durisovad Pozri príspevok
Niektori pravnici, aj ustavni a renomovani, sa vyjadrili, ze vysledky referenda nie su zavazne. Parlament moze rozhodnut podla svojho vedomia a svedomia.
Ine je to napr.vo Svajciarsku, tam je referencova tradicia a nikto z politikov sa neopovazi vysledky referenda nerespektovat.
Výsledky referenda sú záväzné, treba naštudovať ústavu. Občan rozhoduje, poslanci sú povinní to schváliť.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ved ja neoponujem, len som napisala, co som pocula.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
wagner Pozri príspevok
Načo si máš naštudovať zákon o referende? Tvojou úlohou je zúčastniť sa referenda a nie študovať zákon, na to sú inú hlavy.
Minule bola o tom debata v rádiu s právnikmi a tí jednoznačne tvrdili, že referendum je záväzné a predseda NR SR ho má vyhlásiť ako zákon. Na referende sa treba zúčastniť, je to povinnosť každého občana. Lenže slovenský národ odflákne aj voľby a potom nadáva na každú vládu, na každého starostu. Keby každý občan išiel voliť, tak výsledky volieb by boli úplne inakšie. Bola som v komisii pri voľbách a môžem povedať, že sa ich zúčastnili babky ficovky a pár mladých.( Mečiarove babky demokratky už vymreli, tých bolo pramálo) Teraz idem tiež do komisie, tak dúfam že sa nebudeme nudiť. Keby bola účasť aspoň taká ako pri voľbách, aby sme tam nepospali. Každý má možnosť vyjadriť svoj názor, tak nech ho vyjadrí a nech potom nenadáva.
Nezaujímam sa o politiku, iba teraz medzi rečou hodím tému Referendum....nikto ani nevie, čoho sa týka, kedy, kde treba ísť....je to bieda.
Musím pohľadať dôkazy o tom, že sa známy mýli. Ak mi niekto helfne, kde nájdem, či je referendum záväzné, budem rada....

Vraj bude potrebná zmena Ústavného zákona a naša koalícia - opozícia nenájdu spoločnú reč...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať