Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
... a ja teraz vytešujem... stretla som sa dnes s Evkou-drobecevou, Valikou - hnedoočkou, EMILY04 a Ankou-azlou... kočky rada som Vás videla... teším na ďalšie stretko... cmuky..cmuk...
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

adi11 Pozri príspevok
ja myslím, že Maťko povedal Zamokrilo sa mi tričko
Mňa to tiež hneď napadlo, len som čušala, ale ako vidím, tiež to niektorým Vám "vŕta v hlave"... a nielen preto, že by ste nemali väčšie starosti...
Malý sa oblial a povedal v 4 rokoch prvé "r" - to je prvá možnosť.
Od prekvapenia sa obliala niečím šťastná mamička - to je tá Stankova možnosť.
A tretia - že od dojatia sa jej zamokrilo tričko slzami radosti...
Možno by viac svetla "do celého prípadu" mohla vniesť sama nika.sum - či už suchá alebo zamokrená...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Oliwa Pozri príspevok
Mňa to tiež hneď napadlo, len som čušala, ale ako vidím, tiež to niektorým Vám "vŕta v hlave"... a nielen preto, že by ste nemali väčšie starosti...
Malý sa oblial a povedal v 4 rokoch prvé "r" - to je prvá možnosť.
Od prekvapenia sa obliala niečím šťastná mamička - to je tá Stankova možnosť.
A tretia - že od dojatia sa jej zamokrilo tričko slzami radosti...
Možno by viac svetla "do celého prípadu" mohla vniesť sama nika.sum - či už suchá alebo zamokrená...
Suchá, mokrá? hmhm-to je troška intímna vec, nechajme to tak...
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Ja som mala na mysli samozrejme tričko. Ty evidentne niečo iné...
Prečo Vy chlapi /až na výnimky/ vidíte všetko dvojzmyselne...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Oliwa Pozri príspevok
Ja som mala na mysli samozrejme tričko. Ty evidentne niečo iné...
Prečo Vy chlapi /až na výnimky/ vidíte všetko dvojzmyselne...
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Stanislav 1975 Pozri príspevok
čo to znamená že : zamokrilo sa mi tricko?-také spojenie som nepočul ešte, čo to znamená...
teda, tam neslo o obsah, ale konecne vyslovil spoluhlasku r. Ja sa ospravedlnujem, ale akosik som to neprecitala po sebe a neuvedomila som si, ze som nedala jasne najavo, ze to r povedal vo vete : Zamokrilo sa mi tricko.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

nika.sum Pozri príspevok
teda, tam neslo o obsah, ale konecne vyslovil spoluhlasku r
ale inak gratulujem, ja R neviem poriadne vysloviť doteraz, ale už kašlem na to, tak už aj umrem...
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Stanislav 1975 Pozri príspevok
ale inak gratulujem, ja R neviem poriadne vysloviť doteraz, ale už kašlem na to, tak už aj umrem...
Skús si obliať tričko...
Napadlo mi pár slov, ktoré môžu z Teba vyletieť - a je v nich aj r... ale nie sú to tie Maťkove...
Naposledy upravil Oliwa : 08.09.10 at 18:35
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Stanislav 1975 Pozri príspevok
ale inak gratulujem, ja R neviem poriadne vysloviť doteraz, ale už kašlem na to, tak už aj umrem...
za gratulaciu dakujeme. Ani moj ocino nevie povedat R, ale ja som si to vsimla iba pred niekolkymi rokmi, ked ma na to niekto upozornil. Uz sa to tu tusim niekedy davno rozoberalo. Tzv. renganie je nahodou niekedy celkom sexi.
Inak u maleho to zatiel este nie je uplne krasne R, ale tak sa potesil, ze sa mu to podarilo a ja dufam, ze sa v tom zdokonali, aby sme nemuseli chodit k logopedovi.
0 0
ajale ajale

ajale je offline (nepripojený) ajale

zivnostnicka na materskej
Ahojte, mám 3 a pol ročnú dcérku. Narodila sa v cudzine a aj hovorí cudzím jazykom. Minulý rok mi ju do škôlky nezobrali pre nedostatok miest. Dnes bola v škôlke 5 deň, pričom z toho len 2 celé dni. Za 3 a pol roka celý čas trávila iba so mnou a cudzim jazykom. Rodina bola ďaleko a manžel chodí domov len na víkendy. Navštevovala som s ňou centrá a vyhľadávala som pre ňu iné možnosti ako byť s deťmi. Navyše sme nováčikmi v dedine, takže sa možnosti zmenšovali aj po iných stránkach. A takto sa nedokázala veľa po slovensky naučiť. Kdekoľvek sme boli, vždy sa dokázala dohodnúť a mnohé slovíčka sa jej vrili do pamäti. Zohnať pekné DVD v SJ nie je jednoduché, ale aspoň som používala Bambuľku a Macka uška na YOU TUBE.
Ja osobne s tým nemám problém. Viem, že to v nej je a onedlho bude rozprávať plynule po slovensky. Piaty deň zvláda škôlku s úsmevom, neplače a snaží sa zapájať do všetkého. No zdá sa mi, že učiteľkám chýba trpezlivosť a povedala by som aj profesionalita. A to je vec, ktorú neviem pochopiť, pretože častokrát majú v škôlke menšie deti, ktoré nerozprávajú dostatočne, deti, ktoré im tam preplačú celé dopoludie a popoludní čakajú s noštekmi na oknách aby videli svoju mamu prichádzať. A tu mi dávajú pociťovať akúsi vinu, že dieťa, ktoré celé tie roky strávilo len so svojou mamou im piaty deň všetko nerozumie, nechce spať a málo papá. Dieťaťu, sa v priebehu pár dní zmenil život o 180 stupňov a akosi to nechcú pochopiť.
Ešte dodám, že sama mám skúsenosť s výchovou detí v troch štátoch (aj v škôlkach). Informovala som sa rôznymi spôsobmi ako, prečo a či vôbec je vhodné s dieťaťom komunikovať v cudzom jazyku. V Nemecku som bola súkromnou učiteľkou, a dve malé deti som za mesiac naučila už ich tretí jazyk.
Máte s tým niekto skúsenosť?
3 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

ajale Pozri príspevok
Ahojte, mám 3 a pol ročnú dcérku. Narodila sa v cudzine a aj hovorí cudzím jazykom. Minulý rok mi ju do škôlky nezobrali pre nedostatok miest. Dnes bola v škôlke 5 deň, pričom z toho len 2 celé dni. Za 3 a pol roka celý čas trávila iba so mnou a cudzim jazykom. Rodina bola ďaleko a manžel chodí domov len na víkendy. Navštevovala som s ňou centrá a vyhľadávala som pre ňu iné možnosti ako byť s deťmi. Navyše sme nováčikmi v dedine, takže sa možnosti zmenšovali aj po iných stránkach. A takto sa nedokázala veľa po slovensky naučiť. Kdekoľvek sme boli, vždy sa dokázala dohodnúť a mnohé slovíčka sa jej vrili do pamäti. Zohnať pekné DVD v SJ nie je jednoduché, ale aspoň som používala Bambuľku a Macka uška na YOU TUBE.
Ja osobne s tým nemám problém. Viem, že to v nej je a onedlho bude rozprávať plynule po slovensky. Piaty deň zvláda škôlku s úsmevom, neplače a snaží sa zapájať do všetkého. No zdá sa mi, že učiteľkám chýba trpezlivosť a povedala by som aj profesionalita. A to je vec, ktorú neviem pochopiť, pretože častokrát majú v škôlke menšie deti, ktoré nerozprávajú dostatočne, deti, ktoré im tam preplačú celé dopoludie a popoludní čakajú s noštekmi na oknách aby videli svoju mamu prichádzať. A tu mi dávajú pociťovať akúsi vinu, že dieťa, ktoré celé tie roky strávilo len so svojou mamou im piaty deň všetko nerozumie, nechce spať a málo papá. Dieťaťu, sa v priebehu pár dní zmenil život o 180 stupňov a akosi to nechcú pochopiť.
Ešte dodám, že sama mám skúsenosť s výchovou detí v troch štátoch (aj v škôlkach). Informovala som sa rôznymi spôsobmi ako, prečo a či vôbec je vhodné s dieťaťom komunikovať v cudzom jazyku. V Nemecku som bola súkromnou učiteľkou, a dve malé deti som za mesiac naučila už ich tretí jazyk.
Máte s tým niekto skúsenosť?
Ja si myslim, ze nie je problem v tom, ze dieta nevie po slovensky, ale iba v osobnosti ucitelky. My mame v skolke zlate pani ucitelky. A mozem Vam povedat, ze moj maly nemal problem so skolkou ale trvalo, kym tam zacal nieco jest. Kamaratkin maly tam po roku takmer nic nezje. Pri tom aka je situacia na slovensku so skolkami Vam tazko poradit, ze dieta dat niekde inde do skolky a tym ze ste na dedine, tak ani nehovorim. Len si skuste s pani ucitelkami pohovorit. Skuste si stiahnut z internetu Vlacik Thomas v slovencine a tiez Noddyho, taktiez ma moj maly rad Franklina, to je o malom korytnacom chlapcovi, nedavno boli v Trafikach DVD. Zial Noddy a Vlacik Thomas su len na internete v slovencine, tak pekne spravene, ze urcite to malej pomoze pri uceni sa jazyka. Drzim palce.
4 0
Emwa Emwa

Emwa je offline (nepripojený) Emwa

No, moj vnucik zacinal v skolke vlani, mal dva a pol roka. A trvalo mesiac, nez ho teta v skolke presvedcila, ze male zachodiky su pre deticky. Jeho reakcia, ze nie su, lebo oni doma maly zachodik nemaju a tak ho mesiac vodili na "velky" zachodik /ucitelsky/
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Lenka1979 Pozri príspevok
... a ja teraz vytešujem... stretla som sa dnes s Evkou-drobecevou, Valikou - hnedoočkou, EMILY04 a Ankou-azlou... kočky rada som Vás videla... teším na ďalšie stretko... cmuky..cmuk...
Lenka, teraz som našla Tvoj príspevok
Aj nás potešilo, že napriek pracovným povinnostiam sme si navzájom všetky ukrojili z času a mohli spoločne aspoň kávičku vypiť.
Iba dodávam, že si zabudla na nového poraďáka Ľuba, ktorý verím, že po dnešnom krátkom stretku s Vami, ďalšie nevynechá.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Stanislav 1975 Pozri príspevok
však vieš, aké máme my záhoráci najkratšie slovo?

Aj ked ja som dosť taký diskutabilný,pochybný záhorák...
Snáď nechceš povedať, že nie si stopercentný - aj keď v tomto prípade záhorák...
To je priam rarita - aby si chlap niečo také priznal, nech sa to týka čohokoľvek...
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
pepsikova Pozri príspevok
..no a voliť cez internet?..prečo nie?..keď si predstavíš, že vo volebnej miestnosti sa máš pozrieť na človeka, ktorý tam sedí možno už aj 25 rokov pri každých voľbách, radšej nejdem- ale doma si kliknem a mám odvolené...
..no a výsledky referenda sú viac ako zákon, ktorý by sa zmietol zo stola,vláda nebude môcť odškriepiť to, čo ľud vyjadril..

..a toto je len môj názor...
sorry , budem Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo....položím jednu otázku a už končím
@pepsikova : ahoj, poradíš, kde nájdem odpoveď na tvoj príspevok? ....ako sa volí cez internet? Nikde som o tejto možnosti nečítala.

Našla som:
Oprávnený občan hlasuje osobne; zastúpenie nie je prípustné.
Oprávnený občan na hlasovacom lístku v príslušnom rámčeku značkou „X“ vyznačí, že na otázku odpovedá „áno“ alebo že na otázku odpovedá „nie“. Hlasovací lístok oprávnený občan preloží tak, aby nebol viditeľný spôsob jeho úpravy, a vloží ho do schránky na hlasovanie.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Kazu Pozri príspevok
Ná šak í, né?
A časuje sa to takto:
J.č. ------ M.č.
1. ím ------ íme
2. íš ------ íte
3. í ------ jedzá
2 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
alla66 Pozri príspevok
sorry , budem Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo....položím jednu otázku a už končím
@pepsikova : ahoj, poradíš, kde nájdem odpoveď na tvoj príspevok? ....ako sa volí cez internet? Nikde som o tejto možnosti nečítala.

Našla som:
Oprávnený občan hlasuje osobne; zastúpenie nie je prípustné.
Oprávnený občan na hlasovacom lístku v príslušnom rámčeku značkou „X“ vyznačí, že na otázku odpovedá „áno“ alebo že na otázku odpovedá „nie“. Hlasovací lístok oprávnený občan preloží tak, aby nebol viditeľný spôsob jeho úpravy, a vloží ho do schránky na hlasovanie.
..

..táto možnosť- voliť cez internet- sa má zistiť v referende..ide o to, že doteraz sa volilo len priamou účasťou vo volebnej miestnosti..a návrh je- voliť aj prostredníctvom internetu,čo je pohodlnejšie..ale najprv treba, aby občania vyjadrili súhlas s tým, že chcú, teda majú záujem vo voľbách hlasovať aj týmto spôsobom...je to 5.otázka:

5. Súhlasíte
> s tým, aby Národná rada Slovenskej republiky ustanovila možnosť voliť poslancov
> Národnej rady Slovenskej republiky a poslancov Európskeho parlamentu
> prostredníctvom internetu?
5 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
pepsikova Pozri príspevok
..

..táto možnosť- voliť cez internet- sa má zistiť v referende..ide o to, že doteraz sa volilo len priamou účasťou vo volebnej miestnosti..a návrh je- voliť aj prostredníctvom internetu,čo je pohodlnejšie..ale najprv treba, aby občania vyjadrili súhlas s tým, že chcú, teda majú záujem vo voľbách hlasovať aj týmto spôsobom...je to 5.otázka:

5. Súhlasíte
> s tým, aby Národná rada Slovenskej republiky ustanovila možnosť voliť poslancov
> Národnej rady Slovenskej republiky a poslancov Európskeho parlamentu
> prostredníctvom internetu?
AHA...ja som preskočila dobu...už som sa vytešovala, ako budem čučkať v teplúčku a klikať na myšítko....dík za nápovedu
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
zmazané z dôvodu duplicity
Naposledy upravil alla66 : 08.09.10 at 19:15
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

alla66 Pozri príspevok
AHA...akosik som frišká...už som sa vytešovala, ako budem čučkať v teplúčku a klikať na myšítko....dík za nápovedu
Frišká si, frišká, klikáš dvakrát, a potom to isté máme my čítať tiež dvakrát?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať