Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Lilka 1 Lilka 1

Lilka 1 je offline (nepripojený) Lilka 1

Zdenka 0705 Pozri príspevok
No Lilka, vlasy mi dupkom vstávali, len som pri čítaní tajne dúfala, že sa Ti to snívalo, keď si tu a píšeš na poradu ... no nechcela by som to zažiť...uf
No ani ja som to už nechcela zažiť, preto som potom na to 6. poschodie išla peši. Hľadala som jednu doktorku, na oddelení mi povedali, že ju nájdem v ambulancii na 2. posch. Tak som šla dolu na 2., ale odtiaľ ma zase poslali hore na 6., že doktorka je tam. Samozrejme, že bola hore. To všetko som absolvovala už bez výťahu, aj naspäť na prízemie som šla radšej po schodoch. Nebyť tej nepríjemnosti vo výťahu, tak som si aj pekne zašportovala .
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..http://aktualne.centrum.sk/domov/pol...1215688&online

...toto som hodila, len akože, ku káve...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Lilka 1 Pozri príspevok
Nastúpila som do výťahu v nemocnici na Kramároch a stlačila 6. poschodie. Tam ma aj vyviezol a zastal. Dvere sa neotvorili, výťah vyšiel trocha hore, potom dole, zase hore. Aha,šteluje sa, myslela som si. Potom sa výťah začal chvieť, dvere sa triasli a hrkotali. Pozrela som na displej a miesto čísla poschodia tam boli zobrazené len 2 vodorovné čiary. Následne sa začal rútiť dolu. 5, 4, 3, 2...meniace sa čísla ukazovali, ako rýchlo idem dolu. Čo sa utrhol? Na prízemí zastal. Že vraj som bola dosť ľahká a výťah sa tak so mnou zahral .
..

..mojuš a kto ti toto povedal?..že vraj si dosť ľahká a výťah sa s tebou takto hnusne zahral?..lebo ak to bol nejaký zodpovedný pracovník,veru neviem, ako by strávil to, čo by som mu ja povedala..a len medzi rečou, kedy ten výťah mal naposledy kontrolu?..ešteže si to prežila v zdraví...
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Lilka 1 Pozri príspevok
No ani ja som to už nechcela zažiť, preto som potom na to 6. poschodie išla peši. Hľadala som jednu doktorku, na oddelení mi povedali, že ju nájdem v ambulancii na 2. posch. Tak som šla dolu na 2., ale odtiaľ ma zase poslali hore na 6., že doktorka je tam. Samozrejme, že bola hore. To všetko som absolvovala už bez výťahu, aj naspäť na prízemie som šla radšej po schodoch. Nebyť tej nepríjemnosti vo výťahu, tak som si aj pekne zašportovala .
... tak ja som ti takéto zažívala pravidelne ... nebolo to síce s veľkou rýchlosťou, ako u teba. - len tak normálne .. Sused mal vo zvyku trhnúť dverami a privolať výťah. niekedy som aj tri-krát výťah zastavila .. a šla ďalej, ale on to opakoval - tak som rezignovala .. a pár teplých slov som mu vždy povedala... ale teraz už sú nejako lepšie tie výťahy nastavené - už sa mi to nestáva
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

ajale Pozri príspevok
To je dobrý nápad, Tomáša a Noddyho som ešte neskúšala hľadať. Najviac ma irituje, že aj kúpim drahé DVD kvôli SJ, napríklad medvedíka Pú a oni si pomýlia slovenčinu so slovinčinou, tak pre istotu daju 2x slovinsky. Alebo jednoducho dajú titulky pričom s čítaním musí mať problém aj druhák na ZŠ.
U krtka a včielky Majky sa stáva, že je na začiatku na výber SJ alebo ČJ, ale v skutočnosti to znamená, že máš v SJ iba reklamu
Dievčatá, a Vy nečítate svojim deťom rozprávky? Pekných kníh pre deti je dosť - aj v slovenčine...
1 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

[QUOTE=Katy a R;1501491]... tak ja som ti takéto zažívala pravidelne ... nebolo to síce s veľkou rýchlosťou, ako u teba. - len tak normálne .. Sused mal vo zvyku trhnúť dverami a privolať výťah. niekedy som aj tri-krát výťah zastavila .. a šla ďalej, ale on to opakoval - tak som rezignovala .. a pár teplých slov som mu vždy povedala... ale teraz už sú nejako lepšie tie výťahy nastavené - už sa mi to nestáva[/QUOTE]

Alebo sa sused odsťahoval...
Naposledy upravil Oliwa : 09.09.10 at 12:00
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Lilka 1 Pozri príspevok
Nastúpila som do výťahu v nemocnici na Kramároch a stlačila 6. poschodie. Tam ma aj vyviezol a zastal. Dvere sa neotvorili, výťah vyšiel trocha hore, potom dole, zase hore. Aha,šteluje sa, myslela som si. Potom sa výťah začal chvieť, dvere sa triasli a hrkotali. Pozrela som na displej a miesto čísla poschodia tam boli zobrazené len 2 vodorovné čiary. Následne sa začal rútiť dolu. 5, 4, 3, 2...meniace sa čísla ukazovali, ako rýchlo idem dolu. Čo sa utrhol? Na prízemí zastal. Že vraj som bola dosť ľahká a výťah sa tak so mnou zahral .
Prepánajána, to Ti kto povedal? Výťahár alebo kto? Ak áno, tak si mu mala povedať, že nech dá radšej spraviť revíziu výťahu, lebo ho môžeš zažalovať za urážku na cti ... + žiadať finančné odškodné za psychickú ujmu na zdraví... a že môže byť rád, že si nakoniec šťastne pristála /na prízemí/...
Naposledy upravil Oliwa : 09.09.10 at 12:02
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Oliv ... tuším s tým nič nenarobí ... možno sa ozve nejaký revízny technik , ale ak sú nastavené na 50 kíl ...
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Oliwa Pozri príspevok
Dievčatá, a Vy nečítate svojim deťom rozprávky? Pekných kníh pre deti je dosť - aj v slovenčine...
Citame, ale ked ho chcem aspon trosku zabavit ked pracujem, tak ma si nieco aj pozrie. Navyse, moje zive deticky(aj starsi ked bol), ked som mu chcela pred spani citat, nie a nie zaspat potom sam, len sa chcel blaznit. Pri starsom som to potom robila tak, ze pocuval s CD slovenske rozpravky. Teraz ma 15 r. a tiez zaspava pri nejakom CD hovorenom. Matko ma 4 r. a ked nechcel zaspavat sam v izby, tak som mu tiez zacala pustat na CD slovenske rozpravky, manzel mu spravil dokonca z Franklina zvukovu stopu. Teraz sa mu CD pokazilo, tak pocuva jemne melodie a paci sa mu to. Ked zaspi tak mu to vypnim. Obom to pomohlo na slovnu zasobu.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Lilka 1 Pozri príspevok
Nastúpila som do výťahu v nemocnici na Kramároch a stlačila 6. poschodie. Tam ma aj vyviezol a zastal. Dvere sa neotvorili, výťah vyšiel trocha hore, potom dole, zase hore. Aha,šteluje sa, myslela som si. Potom sa výťah začal chvieť, dvere sa triasli a hrkotali. Pozrela som na displej a miesto čísla poschodia tam boli zobrazené len 2 vodorovné čiary. Následne sa začal rútiť dolu. 5, 4, 3, 2...meniace sa čísla ukazovali, ako rýchlo idem dolu. Čo sa utrhol? Na prízemí zastal. Že vraj som bola dosť ľahká a výťah sa tak so mnou zahral .
Zdenka 0705 Pozri príspevok
No Lilka, vlasy mi dupkom vstávali, len som pri čítaní tajne dúfala, že sa Ti to snívalo, keď si tu a píšeš na poradu ... no nechcela by som to zažiť...uf
Lilka 1 Pozri príspevok
No ani ja som to už nechcela zažiť, preto som potom na to 6. poschodie išla peši. Hľadala som jednu doktorku, na oddelení mi povedali, že ju nájdem v ambulancii na 2. posch. Tak som šla dolu na 2., ale odtiaľ ma zase poslali hore na 6., že doktorka je tam. Samozrejme, že bola hore. To všetko som absolvovala už bez výťahu, aj naspäť na prízemie som šla radšej po schodoch. Nebyť tej nepríjemnosti vo výťahu, tak som si aj pekne zašportovala .
Oliwa Pozri príspevok
Prepánajána, to Ti kto povedal? Výťahár alebo kto? Ak áno, tak si mu mala povedať, že nech dá radšej spraviť revíziu výťahu, lebo ho môžeš zažalovať za urážku na cti ... + žiadať finančné odškodné za psychickú ujmu na zdraví... a že môže byť rád, že si nakoniec šťastne pristála /na prízemí/...
......hm ...

Alebo rozprávka ...

"""Ako sa lilka 1 v Bratislave ocitla """

P.S.:
...a teraz ma zabite ....
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

BANG! Spokojný?
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Llívia, uvidíme, či si trafila...
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Katy a R Pozri príspevok
Oliv ... tuším s tým nič nenarobí ... možno sa ozve nejaký revízny technik , ale ak sú nastavené na 50 kíl ...
A pre koho by boli výťahy s takou nosnosťou určené?
Iba ak na vozenie peria do neba - anjelom na krídla...
Inak, chcela by som mať Llilkine "starosti", resp. hmotnosť...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..a toto som dostala dnes mailom...kuk len tak, pri káve..
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Oliwa Pozri príspevok
A pre koho by boli výťahy s takou nosnosťou určené?
Iba ak na vozenie peria do neba - anjelom na krídla...
Inak, chcela by som mať Llilkine "starosti", resp. hmotnosť...
... však spodnú hranicu hmotnosti som myslela ... (preto je tam písané, že deti majú byť v sprievode rodičov) a preto ja už nemám teraz s tým problém ..
0 0
Lilka 1 Lilka 1

Lilka 1 je offline (nepripojený) Lilka 1

pepsikova Pozri príspevok
..

..mojuš a kto ti toto povedal?..že vraj si dosť ľahká a výťah sa s tebou takto hnusne zahral?..lebo ak to bol nejaký zodpovedný pracovník,veru neviem, ako by strávil to, čo by som mu ja povedala..a len medzi rečou, kedy ten výťah mal naposledy kontrolu?..ešteže si to prežila v zdraví...
Povedala mi to sestrička, ktorá potom s úsmevom nastúpila do výťahu. Že to sa niekedy stáva .
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Oliwa Pozri príspevok
A pre koho by boli výťahy s takou nosnosťou určené?
Iba ak na vozenie peria do neba - anjelom na krídla...
Inak, chcela by som mať Llilkine "starosti", resp. hmotnosť...
Príklad 2.2.2.1
Dievča s hmotnosťou m stojí na váhach, ktoré sú umiestnené v kabíne výťahu. Rozhodnite, či váha ukážu rovnakú výchylku, ak výťah
a) je v kľude,
b) rozbieha sa so zrýchlením a smerom nahor
c) pohybuje sa so spomalením a smerom nahor,
d) pohybuje sa so zrýchlením a smerom nadol,
e) so spomalením a smerom nadol.
Kedy bude dievča relatívne najspokojnešie so svojou hmotnosťou, ak dbá o svoju štíhlu líniu?



Riešenie
a) Výťah v pokoji predstavuje inerciálny systém, v ktorom jedinou pôsobiacou silou je tiažová sila . Ak si zvolíme súradnicovú sústavu s osou z orientovanou smerom nadol, pôsobiaca tiaž v tejto sústave je určená G = (0,0,G) . Váhy v pokoji ukážu výchylku, odpovedajúcu tiaži dievčaťa G = mg.
b) Ak sa výťah pohybuje so zrýchlením a , jedná sa o neinerciálny vzťažný systém. Ak v ňom chceme uplatniť Newtonovu pohybovú rovnicu musíme k skutočnej tiažovej sile pripočítať sily zotrvačné. Počas pohybu výťahu so zrýchlením a vzniká dodatočná príťažlivá sila smerom opačným ako zrýchlenie, ktoré ju vyvolalo. Pohybová rovnica vo vektorovom tvare pre neinerciálny systém bude ma = G + F0 Sila. zotrvačnosti (dodatočná príťažlivá sila) a zemská príťažlivosť majú smer v jednej priamke. V prípade pohybu výťahu so zrýchlením a smerom nahor, bude zotrvačná sila smerom nadol F0 = (0,0, a ). Vektorová pohybová rovnica prejde na skalárny tvar m a´ = mg + ma = m(g + a) .Váha ukáže väčšiu výchylku, zväčšenú práve o súčin ma.
c) V prípade pohybu so spomalením a smerom nahor, vektor zrýchlenia neinerciálnej sústavy má smer nadol, takže F0 = (0,0, - ma ), a pohybová rovnica prejde na tvar m a = mg - m a = m( g - a) .Váha ukáže menšiu výchylku práve o súčin ma vzhľadom na výchylku váh v stave, keď výťah je v kľude.
d) V prípade keď výťah sa pohybuje so zrýchlením a smerom nadol, dodatočná príťažlivá sila zotrvačnosti má smer opačný t.j. F0 = (0,0, - m a) a pohybová rovnica bude m a = m a - m a = m( g - a). Váha ukáže opäť menšiu výchylku práve o súčin m a.
e) V prípade pohybu výťahu so spomalením a smerom nadol, vektor zrýchlenia neinerciálnej sústavy má smer nahor, takže dodatočná príťažlivá sila zotrvačnosti je F0 = (0,0, m a). Pohybová rovnica má tvar m a = mg + ma = m( g + a) ..Váha ukáže väčšiu výchylku odpovedajúcu práve súčinu m a.

Dievča, ktoré dbá o svoju štíhlu líniu, bude „ relatívne“ najspokojnejšie so svojou hmotnosťou m, ak sa bude vážiť buď v brzdiacom výťahu smerom nahor resp. v rozbiehajúcom sa výťahu smerom nadol. V obidvoch prípadoch váhy ukážu menšiu hodnotu, ktorá od skutočnej tiaže mg sa zmenší o dodatočnú tiaž m a. V týchto prípadoch všetky telesá, ktoré sú vo výťahu, akoby boli ľahšie.

ZÁVER
Čím väčšie je zrýchlenie výťahu, tým väčšia je strata tiaži.
0 0
ajale ajale

ajale je offline (nepripojený) ajale

zivnostnicka na materskej
Oliwa Pozri príspevok
Dievčatá, a Vy nečítate svojim deťom rozprávky? Pekných kníh pre deti je dosť - aj v slovenčine...
Samozrejme že čítame, ale pravdupovediac ešte som nenašla dosť pekných (slovenských) rozprávok. V starých je kopa zlomyselností. Nedávno čo sa ukazovala byť dobrá rozprávka pokračovala na ďaľšej strane ako jeden princ pribil pruhému ucho o dvere, pretože počúval cudzí rozhovor za nimi. Feldeka by som prirovnala dnešnej tínedžerke, čo kniha to (vlastný) denník. Nové kolo-kolo mlynské, mi tiež nesedí. Riekanky sa nerýmovali, preložené české riekanky buď zkomolili, alebo jednoducho slovo nepreložili aby im rým vyšiel. A čítať trojročnej ako niekto žil v chudobe a nemal ani na chlieb ešte nemá zmysel. A nie som ani za rozpárané vlčie bruchá. Ale za názov naozaj dobrej knihy ti dám bodík.

A Lilka1 by si zaslúžila bobríka odvahy
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

erzet Pozri príspevok
máš smolu že sa na Teba dobre pozerá.
Vďaka za lichôtku
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Katy a R Pozri príspevok
... však spodnú hranicu hmotnosti som myslela ... (preto je tam písané, že deti majú byť v sprievode rodičov) a preto ja už nemám teraz s tým problém ..
Znamená to, že do výťahu nastupuješ len v sprievode rodičov???
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať