Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

pepsikova Pozri príspevok
..

..v červenýýých pančucháááách?.....
e-e, v riflách a teniskáááách, ale teraz vážne,hríbkov bola celá kopa aj trošku, masliaky sme ani nebrali, suchohríby s tou akoby mriežkou na klobúčiku tiež nie, len tie s tmavohnedým klobúkom, našli sme aj nejaké dubáčiky. Na Záhorí sa stretla vari celá Bratislava. Začiatok hubačky oddialila dopravná nehoda za Malackami. Stihli sme sa otočiť a íst inou cestou. Kraje cesty lemované autami, skoro nebolo kde zaparkovať. Skorejší hubári vychádzali s plnými košíkmi, až sme mali mierne obavy či sa nám ešte niečo zvýšilo. Prišli sme si na svoje, neskôr sme brali už len drobce a ešte zostalo kopu pre ďalších hubárov. Prvý krát som odchádzala z lesa s pocitom, že už nechcem huby vidieť. Ale ešte jedno mi vadilo a moooc. Tzv. tiežhubári, ktorých bol plný les a dávali o sebe vedieť značným krikom, boooože a teraz tie huby čistíííím
4 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
willma Pozri príspevok
e-e, v riflách a teniskáááách, ale teraz vážne,hríbkov bola celá kopa aj trošku, masliaky sme ani nebrali, suchohríby s tou akoby mriežkou na klobúčiku tiež nie, len tie s tmavohnedým klobúkom, našli sme aj nejaké dubáčiky. Na Záhorí sa stretla vari celá Bratislava. Začiatok hubačky oddialila dopravná nehoda za Malackami. Stihli sme sa otočiť a íst inou cestou. Kraje cesty lemované autami, skoro nebolo kde zaparkovať. Skorejší hubári vychádzali s plnými košíkmi, až sme mali mierne obavy či sa nám ešte niečo zvýšilo. Prišli sme si na svoje, neskôr sme brali už len drobce a ešte zostalo kopu pre ďalších hubárov. Prvý krát som odchádzala z lesa s pocitom, že už nechcem huby vidieť. Ale ešte jedno mi vadilo a moooc. Tzv. tiežhubári, ktorých bol plný les a dávali o sebe vedieť značným krikom, boooože a teraz tie huby čistíííím
...

..mojuš, keď s každým hríbikom prehodíš slovko-dve, pochváliš sa im, ako si si pri ich zbieraní oddýchla a nemyslela na to, že ich bude treba aj čistiť, tak ti to čistenie aj rýchlejšie ubehne..aj si podebatíš...aj dobrý pocit budeš mať..aj úžitok....
4 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

a navrch mám pomocníčku,blšku moju krpatú, ktorá sa tiež zberu zúčastnila a už sa vypínam a idem čistíť
1 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

.... nielen kriku, ale aj bordelu: papiere, igelitky, fľaše od piva a malinoviek - veľa toho naša príroda musí znášať.
Čo keby sme sa stretli v lese aj pri upratovaní, nielen na modrákoch, bedlách a kuriatkach?
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...hub, scem ti dať súhlas...a neni kde...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

willma Pozri príspevok
e-e, v riflách a teniskáááách, ale teraz vážne,hríbkov bola celá kopa aj trošku, masliaky sme ani nebrali, suchohríby s tou akoby mriežkou na klobúčiku tiež nie, len tie s tmavohnedým klobúkom, našli sme aj nejaké dubáčiky. Na Záhorí sa stretla vari celá Bratislava. Začiatok hubačky oddialila dopravná nehoda za Malackami. Stihli sme sa otočiť a íst inou cestou. Kraje cesty lemované autami, skoro nebolo kde zaparkovať. Skorejší hubári vychádzali s plnými košíkmi, až sme mali mierne obavy či sa nám ešte niečo zvýšilo. Prišli sme si na svoje, neskôr sme brali už len drobce a ešte zostalo kopu pre ďalších hubárov. Prvý krát som odchádzala z lesa s pocitom, že už nechcem huby vidieť. Ale ešte jedno mi vadilo a moooc. Tzv. tiežhubári, ktorých bol plný les a dávali o sebe vedieť značným krikom, boooože a teraz tie huby čistíííím
no no wilmuska,do vojenskych lesov sa chodi na huby? to sa moze? xixi
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Preco by tam nesla, je to bezpecnejsie, ved armada nad nami bdie.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Stanislav 1975 Pozri príspevok
no no wilmuska,do vojenskych lesov sa chodi na huby? to sa moze? xixi
nooo, nikto nás nevyhnal a okrem iného bola som s dcérou bývalej zamestnankyne vojenských lesov
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

willma Pozri príspevok
e-e, v riflách a teniskáááách, ale teraz vážne,hríbkov bola celá kopa aj trošku, masliaky sme ani nebrali, suchohríby s tou akoby mriežkou na klobúčiku tiež nie, len tie s tmavohnedým klobúkom, našli sme aj nejaké dubáčiky. Na Záhorí sa stretla vari celá Bratislava. Začiatok hubačky oddialila dopravná nehoda za Malackami. Stihli sme sa otočiť a íst inou cestou. Kraje cesty lemované autami, skoro nebolo kde zaparkovať. Skorejší hubári vychádzali s plnými košíkmi, až sme mali mierne obavy či sa nám ešte niečo zvýšilo. Prišli sme si na svoje, neskôr sme brali už len drobce a ešte zostalo kopu pre ďalších hubárov. Prvý krát som odchádzala z lesa s pocitom, že už nechcem huby vidieť. Ale ešte jedno mi vadilo a moooc. Tzv. tiežhubári, ktorých bol plný les a dávali o sebe vedieť značným krikom, boooože a teraz tie huby čistíííím
Môj manžel dobre predpokladal, že dnes bude celá Paštekáreň na Záhorí a preto sa vybral na huby včera A veru urobil dobre že bol včera, to zaváranie už mám za sebou a usušené hríby som pred chvíľou dala do pohára Teraz už mám vyložené nohy na Porade a vôbec ti nezávidím.
4 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

a aby sa mi dnešný deň nemálilo, pred chvíľou mi volal môj vlastný brat vraj kúpil našej mamine darček a nemám si robiť na 16.10. program, lebo budem robiť garde nahttp://www.ticket-art.sk/index.php?p...a6e1c05df1b7e8 Mooooc ma tým potešil, lebo som véééľmo chcela ísť (o tom ale nemal tušenia, to len také moje tajné prianie). Síce spoluúčinkujúci moc nenadchli, ale vydržím. Verím, že celkový zážitok bude bombový ( len aby nevolal nejaký anonym )
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Kazu Pozri príspevok
Môj manžel dobre predpokladal, že dnes bude celá Paštekáreň na Záhorí a preto sa vybral na huby včera A veru urobil dobre že bol včera, to zaváranie už mám za sebou a usušené hríby som pred chvíľou dala do pohára Teraz už mám vyložené nohy na Porade a vôbec ti nezávidím.
kľudne mi záviď, momentálna situácia v obývačke: na kolenách krabica na odpad - skoro prázdna, vedľa na gauči prepravka s nazbieranými hubami(jednej škatule som sa už zbavila ajednu prepravku zaniesla mamine nech sa náhodou nenudí ), na stole hrniec kde dávam na polievku, miska s hubami na sušenie a na zemi tri nádoby, jedna - huby na smaženicu, druhá drobce na nakladanie a posledná o niečo väčšie do mrazničky. Pohár vínka a zapnutý NTB na priebežné nákuky a reakcie. Aj keď budem hore do rána, vôbec ma to nemrzí. A mala by som ísť budúci týždeň na Liptov, tak si dohodnem rande s dubáčikmi. Ozaj a poraď ako nakladáš- máme radi také tie sopľavé
Naposledy upravil willma : 15.09.10 at 20:24
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
willma Pozri príspevok
a aby sa mi dnešný deň nemálilo, pred chvíľou mi volal môj vlastný brat vraj kúpil našej mamine darček a nemám si robiť na 16.10. program, lebo budem robiť garde nahttp://www.ticket-art.sk/index.php?p...a6e1c05df1b7e8 Mooooc ma tým potešil, lebo som véééľmo chcela ísť (o tom ale nemal tušenia, to len také moje tajné prianie). Síce spoluúčinkujúci moc nenadchli, ale vydržím. Verím, že celkový zážitok bude bombový ( len aby nevolal nejaký anonym )
wilma, 100 % bude...ja som ich videla minulý rok a tento idem zase -27.9. v Humennom. Jednoducho sa takému umeleckému zážitku nedá odolať....
Ozvi sa nám ,ako sa ti páčili...
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

willma Pozri príspevok
a aby sa mi dnešný deň nemálilo, pred chvíľou mi volal môj vlastný brat vraj kúpil našej mamine darček a nemám si robiť na 16.10. program, lebo budem robiť garde nahttp://www.ticket-art.sk/index.php?p...a6e1c05df1b7e8 Mooooc ma tým potešil, lebo som véééľmo chcela ísť (o tom ale nemal tušenia, to len také moje tajné prianie). Síce spoluúčinkujúci moc nenadchli, ale vydržím. Verím, že celkový zážitok bude bombový ( len aby nevolal nejaký anonym )
Wilmuš, aj ja sa na nich chystám. Ale 15.10 do Trenčína.
Tiež nie som nadšená spoluúčinkujúcimi, radšej by som Rytmusa
Ale teším sa, lebo sa na nich chystám asi dva roky
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

willma Pozri príspevok
kľudne mi záviď, momentálna situácia v obývačke: na kolenách krabica na odpad - skoro prázdna, vedľa na gauči prepravka s nazbieranými hubami(jednej škatule som sa už zbavila ajednu prepravku zaniesla mamine nech sa náhodou nenudí ), na stole hrniec kde dávam na polievku, miska s hubami na sušenie a na zemi tri nádoby, jedna - huby na smaženicu, druhá drobce na nakladanie a posledná o niečo väčšie do mrazničky. Pohár vínka a zapnutý NTB na priebežné nákuky a reakcie. Aj keď budem hore do rána, vôbec ma to nemrzí. A mala by som ísť budúci týždeň na Liptov, tak si dohodnem rande s dubáčikmi. Ozaj a poraď ako nakladáš- máme radi také tie sopľavé
Ja hríby ovarím, scedím, také horúce ich nakladiem do pohárov, pridám cibuľu. V pohároch ich zalievam nálevom, taký silný koncentrát z nakladača, octu a cukru. Robím ho už od oka, keď ochutnám musí mi skriviť hubu tak, že nejde lyžica vytiahnuť a vtedy je taký akurát. Zalejem, završkujem a varím ešte hodinu.
2 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

kujééém, trošku ale do pohárkov pridám- nie len cibuľu, ale aj cesnak a chilli papričky - vlastná úroda- čípu excelentne
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Dvakrát?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Kazu Pozri príspevok
Ja hríby ovarím, scedím, také horúce ich nakladiem do pohárov, pridám cibuľu. V pohároch ich zalievam nálevom, taký silný koncentrát z nakladača, octu a cukru. Robím ho už od oka, keď ochutnám musí mi skriviť hubu tak, že nejde lyžica vytiahnuť a vtedy je taký akurát. Zalejem, završkujem a varím ešte hodinu.
Pekne si vysvetlila v jednom príspevku rozdiel medzi hubami a hríbmi. Lebo východniari si to mýlia.
Naposledy upravil marjankaj : 15.09.10 at 21:16
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
marjankaj Pozri príspevok
Pekne si vysvetlila v jednom príspevku rozdiel medzi hubami a hríbmi. Lebo východniari si to mýlia.
...onehdá aj ja ...
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Potešil ma výlet, išli sme k rodičom, a po ceste sme sa stavili v Dudinciach. Všetkých pozdravuje Daniela SL.
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Poznámka pani Hubatej (rodenej Papuľnatej) k širokej diskusii o hríboch a hubách:
Enem záhorákom sa po hríboch skriví huba, lebo šecko skurvia .... našinci nedávajú do nálevu cukr a potom je to kyseué ale veseué !!!

Preklad pre slovensky a maďarsky hovoriacich občanov:Len záhorákom sa po hríboch znetvoria ústa, lebo všetko vedia skôr ... naši nedávajú do nálevu cukor a potom je to kyselé ale veselé !!!
:
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať