Zavrieť

Porady

Ako zaradit repliku obrazu??

Zdravim.
Kupili sme do kancelarie 2 ks obrazov, ktore davaju 1 celok. Nejedna sa o ziaden obraz za x desiatok tisic, ale o nejaku replikaciu ci ako to nazvat. Jeden stal zhruba 1500 Sk vratane DPH.
Ako to zaradit? /este som taketo blbosti nezaradoval/.
a ako je to s DPH?
jedna sa tu konkretne uz o umelecke dielo? teda ako o dlhodoby neodpisovany majetok /i ked je to do 30 tis./?
Dakujem pekne za vcasne odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Určite nejde o umelecké dielo a nie o majetok vylúčený z odpisovania. Účtovala by som o ňom ako daňovom náklade a to vtedy, ak slúži na zabez.,udržanie, dosiah. Vašich príjmov z podnikania. Ak máte nejaké takú živnosť, kt. prilákate svojich zákazníkov k vám práve týmto obrazom, a cítia sa u Vás príjemne, pretože tam máte tento obraz, a viete to pred dańovou kontrolou obhájiť, može byť dańový náklad.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Nandrolon Pozri príspevok
    Zdravim.
    Kupili sme do kancelarie 2 ks obrazov, ktore davaju 1 celok. Nejedna sa o ziaden obraz za x desiatok tisic, ale o nejaku replikaciu ci ako to nazvat. Jeden stal zhruba 1500 Sk vratane DPH.
    Ako to zaradit? /este som taketo blbosti nezaradoval/.
    a ako je to s DPH?
    jedna sa tu konkretne uz o umelecke dielo? teda ako o dlhodoby neodpisovany majetok /i ked je to do 30 tis./?
    Dakujem pekne za vcasne odpovede.
    Tak takéto blbosti ani zaraďovať nemusíš. Bez ohľadu na obstarávaciu cenu sa považujú za umelecké diela tie, čo sú fakt umelecké na základe zákona o autorských právach ......

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    díky, práve toto som potreboval počuť.
    Pretože niekedy veľmi dávno keď som tu ešte nepracoval /tak 20 rokov/ mám niektoré obrazy /okolo 8 tis Sk/ zaradené ako umelecké diela, a ostatné obrazy /300,- - 500,- Sk/ zase išli zrejme pred tými 20-timi rokmi do nákladov, lebo nie sú na účte umeleckých diel...
    Ďakujem za odpovede.

    Ako zaradit repliku obrazu??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.