Zavrieť

Porady

Podané DPH priznanie za posledný Q a došlá Fa

Chcem sa opýtať či mám vystaviť opravné hlásenie na DPH keď mi prišla faktúra do starého roka a so zdaniteľným plnením 27.12.2004 aj v teraz 26.01.2005 po podaní DPH. Dávam razítko došlo dňa na fa takže mi na DU nemôžu povedať, že som úmyselne fa nezapočítala a keďže došla až po dám si ju do jauára. Je lepšie opraviť podane DPH alebo si ju môžem s čistým svedomím nechať v tomto mesiaci?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

    Luckasari
    áno, do januára, avšak iba v prípade, ak je to faktúra z tuzemska, nie zo zahraničia

    ik-a je offline (nepripojený) ik-a

    ik-a
    Luckasari
    áno, do januára, avšak iba v prípade, ak je to faktúra z tuzemska, nie zo zahraničia
    To znamena, ze ak je zo zahranicia treba dat dod.priznanie. Resp. dosiel mi dobropis dnes s datumom 3.11.2004. Mam prerobit DPH 4.Q.

    Yuya je offline (nepripojený) Yuya

    Yuya
    Zalezi kedy bola vystavena. Ak bola vystavena v 1/05, tyka sa 12/04 a prisla v 1/05 moze ju dat do DPH za 1/05 aj ked je za 12/04. Danova povinnost pri nadobudnuti tovaru z ineho cl.statu vznika
    a/ 15. den kalendarneho mesiaca nasledujuceho po kalendarnom mesiaci, ked sa uskutocnilo nadobudnutie alebo
    b/ dnom vyhotovenia fa, ak bola fa vyhotovena pred 15.dnom dla a/

    Podané DPH priznanie za posledný Q a došlá Fa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.