Zavrieť

Porady

jednorázový príjem

Ahojte poraďáci

Chcem sa spýtať či má niekto skúsenosť s uzatvorením zmluvy o jednorázovej odmene par.269 odst.2 zákona č.513/1991
Mám taký názor, že túto jednorázovú odmenu bez zdanenia môže mať len napr.dôchodca bez príjmu - oslobodené od dane, študent bez príjmu - oslobodené od dane ale ako je to napr.zamestnanec závislá činnosť dáva túto odmenu do daňového alebo nie .Mám trošku hádku s kolegyňou ja tvrdím že ano kolegyňa že nie. Aký máte názor ? Mám pravdu ja teda že zdaňujem alebo kolegyňa že nezdaňujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tamik je offline (nepripojený) tamik

    tamik
    Prehrávame škoda
    Ale chcem opísať ten jednorázový príjem je to príprava a vyhodnocovanie jazykových testov a to sa mi stále nezdá ako príležitostný príjem

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Zrejme ste mysleli toto, a v súvislosti s par. 8:
    Príjmy oslobodené od dane:
    h) podľa § 6 ods. 3 a § 8 ods. 1 písm. a), ak nejde o príjmy, z ktorých sa daň vyberá zrážkou, ak úhrn týchto príjmov nepresiahne v zdaňovacom období päťnásobok sumy životného minima
    39a) platného k 1. januáru príslušného zdaňovacieho obdobia
    (ďalej len „platné životné minimum“); ak takto vymedzené príjmy presiahnu päťnásobok sumy platného životnéhominima, do základu dane sa zahrnú len príjmy nad takto ustanovenú sumu; výdavky k príjmom zahrnovaným do základu dane sa zistia rovnakým pomerom, ako je pomer príjmov zahrnovaných do základu dane k celkovým príjmom,

    j) podľa § 8 ods. 1 písm. d) až f), ak nejde o príjmy, z ktorých sa daň vyberá zrážkou, ak úhrn týchto príjmov znížený o výdavok podľa § 8 ods. 5 a 7 nepresiahne v zdaňovacom období päťnásobok sumy platného životného minima; ak takto vymedzený rozdiel medzi úhrnom príjmov a úhrnom výdavkov presiahne päťnásobok sumy platného životného minima, do základu dane sa zahrnie len rozdiel nad takto ustanovenú sumu; ak daňovník súčasne dosiahol aj príjmy podľa § 6 ods. 3 a § 8 ods. 1 písm. a), uplatní sa oslobodenie od dane podľa písmena h) a podľa tohto písmena, najviac v úhrnnej výške päťnásobku sumy platného životného mini

    tamik je offline (nepripojený) tamik

    tamik
    Ja by som poprosila lopatisticky mám nárok na oslobodenie od dane ak mám príjem zo závislej činnosti ? napr.spravím niekomu účto za rok 2006 dám jednorázový príjem mám aj závislú činnosť teda som zamestnaná dávam si daňové priznanie ? Poprosím bez paragrafom asi som trošku natvrdlá
    Monika Kováčová
    tamik Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci

    Chcem sa spýtať či má niekto skúsenosť s uzatvorením zmluvy o jednorázovej odmene par.269 odst.2 zákona č.513/1991
    Mám taký názor, že túto jednorázovú odmenu bez zdanenia môže mať len napr.dôchodca bez príjmu - oslobodené od dane, študent bez príjmu - oslobodené od dane ale ako je to napr.zamestnanec závislá činnosť dáva túto odmenu do daňového alebo nie .Mám trošku hádku s kolegyňou ja tvrdím že ano kolegyňa že nie. Aký máte názor ? Mám pravdu ja teda že zdaňujem alebo kolegyňa že nezdaňujem.
    Zvýraznené nie je pravda. Aj popri závislej činnosti môže byť jednorázový príjem oslobodený do výšky stanovenej zákonom /r.2006 napr. 23650/

    jednorázový príjem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.