Zavrieť

Porady

zvýšenie mzdy a osobné ohodnotenie

Želám pekný deň, riešim dilemu, zamestnávateľ má v pláne zvýšiť zamestnancom mzdy, mzda má dve položky, základný plat a osobné ohodnotenie. A teraz otázka, kedže sa plánuje percentuálne navýšenie mzdy, rátam to len zo základného platu, alebo zo základného platu a osobného ohodnotenia spolu?
A ešte jedna otázka: ak je mzda zamestnanca určená na základe § 120 ZP tzn. minimálne mzdové nároky a k 1.10.2006 tento nebol upravený urobil chybu, hoci bolo vyplatené osobné ohodnotenie? Čiže nedostal menej ako je minimálny mzdový nárok.
Vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    bialica Pozri príspevok
    Želám pekný deň, riešim dilemu, zamestnávateľ má v pláne zvýšiť zamestnancom mzdy, mzda má dve položky, základný plat a osobné ohodnotenie. A teraz otázka, kedže sa plánuje percentuálne navýšenie mzdy, rátam to len zo základného platu, alebo zo základného platu a osobného ohodnotenia spolu?
    A ešte jedna otázka: ak je mzda zamestnanca určená na základe § 120 ZP tzn. minimálne mzdové nároky a k 1.10.2006 tento nebol upravený urobil chybu, hoci bolo vyplatené osobné ohodnotenie? Čiže nedostal menej ako je minimálny mzdový nárok.
    Vopred ďakujem
    Podľa mňa, to navýšeknie mzdy by sa malo počítať len na základný plat. Osobné ohodnotenie by som o tie percentá nezvyšovala.
    Ak bola vyplatená mzda (čiže aj spolu s ohodnotením) vyššia ako minimálna mzda, tak je to v poriadku.

    bialica je offline (nepripojený) bialica

    bialica
    Janka, ďakujem Ti, potvrdila si môj predpoklad , chcela som sa uistiť, či to tak naozaj je

    Holbová je offline (nepripojený) Holbová

    Holbová
    Pekny den, chcela by som Vas poprosit o radu, ak je v pracovnej zmluve uvedene: mzda xxxxx / mesiac
    osobne ohodnotenie 2000,- Sk
    1.da sa to chapat tak, ze 2000,- Sk sa fixne vyplaca k mzde?
    2. alebo, v pripade dovolenky, PN sa osobne ohodnotenie 2000,- Sk prepocita len na odpracovane dni?

    dakujem velmi pekne

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Holbová Pozri príspevok
    Pekny den, chcela by som Vas poprosit o radu, ak je v pracovnej zmluve uvedene: mzda xxxxx / mesiac
    osobne ohodnotenie 2000,- Sk
    1.da sa to chapat tak, ze 2000,- Sk sa fixne vyplaca k mzde?
    2. alebo, v pripade dovolenky, PN sa osobne ohodnotenie 2000,- Sk prepocita len na odpracovane dni?

    dakujem velmi pekne
    Ja by som to chápal tak, že fixná zložka mzdy je tých xxxxx / mesiac a to osobné ohodnotenie je pohyblivá, nenárokovateľná zložka. Pokiaľ nie je uvedené, za akých podmienok bude vyplatená, tak zaáleží od rozhodnutia nadriadeného či to vyplatí alebo nie a v akej výške.

    Rovnako aj v prípade dovolenky - záleží od toho, aké pravidlá sa v firme na túto pohyblivú zložku zavedú. Žiadny zákon to konkrétne nerieši.

    zvýšenie mzdy a osobné ohodnotenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.