Zavrieť

Porady

Poplatky za odvoz odpadu v trv. bydlisku - musim platit ak tam nie som?

Dalsia otazka (opat dufam ze nie do zlej sekcie) - ak sa nachadzam viackrat opakovane v zahranici mimo moje slovenske trvale bydlisko mozem poziadat o vratenie alikvotnej ciastky za uvedene obdobie, kedy som sa nenachadzal v trvalom bydlisku a nemohol tam teda produkovat odpad? Pobyt v zahranici mozem dokladovat peciatkami v pase.

A ako je to v pripade Slovenska? Viem, ze je mozne pre ludi dlhodobo sa zdrziavajucich inde poziadat primatora o zrusenie tejto povinnosti s tym, ze mi to potvrdi zamestnavatel ze u neho pracujem uplne inde ako je moje trvale bydlisko, viem ze to funguje u ludi co maju trvale bydlisko napr. v KE a pracuju v BA, co vsak v pripade ked sa pracujem/zijem len 100km od trvaleho bydliska, da sa toto nejako osetrit? Staci len moje cestne prehlasenie a prip. podpisy nejakych svedkov ktori mi potvrdia ze zijem inde ako je moje trvale bydlisko alebo je pripadne potrebne aj potvrdenie od zamestnavatela? Co v pripade ze som dlhodobo nezamestnany mimo moje trvale bydlisko a tam si platim podnajom v ktoreho cene su aj poplatky za odpad, musim platit tento poplatok v mieste trv. bydliska kde nezijem?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    To ozaj záleží od príslušného Mestského úradu. Preto tam treba zájsť a popýtať sa na podmienky oslobodenia od platenia poplatku za odvoz odpadu v mieste trvalého bydliska . V meste, v ktorom žijem ja musia takýto ľudia podať čestné prehlásenie s overeným podpisom a to do 31.1.príslušného roka.

    Poplatky za odvoz odpadu v trv. bydlisku - musim platit ak tam nie som?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.