Zavrieť

Porady

Odstupné a odchodné pri zániku firmy

Bývalá kolegyňa nastupovala na materskú dovolenku mesiac pred tým, ako firma oznámila zamestnancom, že končí svoju činnosť. Výpoveď nedostala. Všetci zamestnanci dostali výpovede a postupúné ako odchádzali aj odstupné. Vo firme už nik nie je, ale firma nie je zrušená v OR V júni bude mať jej dcérka 3 roky a v septembri by malal nastúpiť na ďalšiu materskú dovolenku s druhým bábätkom. Prosím o radu ako dostať výpoveď, ale aj s odstupným a odchodným nakoľko je už týmto pádom zamestnaná vo firme viac ako 5 rokov. Konateľka jej oznámila,že môže nastúpiť - nevie kde - za minimálnu mzdu a môže ísť znovu na materskú ale ona jej odstupné nevyplatí, lebo nemá z čoho. Čo robiť?Pre malú dostane škôlku až od septembra. Má nastúpiť na jeden deň a dať sa na rizikové tehotenstvo - odstupné a odchodné jej nevyplatí. Výpoveď jej konateľka nechce dať. Čo robiť. Ďakujem aspoň za nejaký náznak, čo by mohla robiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    azuz je offline (nepripojený) azuz

    azuz
    Nedá sa mi pripojiť link.
    Skús si pre začiatok pozrieť tému "Ako ukončiť pracovný pomer - kto mi poradí? " Zita4 tam riešila podobný problém.
    Ešte jeden pokus:
    http://www.porada.sk/t52119-ako-ukon...mi-poradi.html
    Naposledy upravil azuz : 14.05.07 at 09:05 Dôvod: vložiť link

    Odstupné a odchodné pri zániku firmy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.