Zavrieť

Porady

Výpočet invalidného dôchodku

Ahojte,

viete mi prosím poradiť z čoho sa počíta invalidný dôchodok?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ewa K. je offline (nepripojený) Ewa K.

    Ewa K.
    Vie mi niekto poradiť ako to je s invalidným dôchodkom, keď má niekto minimálnu mzdu a napr. mzdu 30 000,--Sk??

    Ewa K. je offline (nepripojený) Ewa K.

    Ewa K.
    potrebujem zistiť aký invalidný dôchodok by mal zamestnanec, ked má minimálnu mzdu a ked napr. 30 000Sk

    Antonia1 je offline (nepripojený) Antonia1

    Antonia1
    Ewa K. Pozri príspevok
    potrebujem zistiť aký invalidný dôchodok by mal zamestnanec, ked má minimálnu mzdu a ked napr. 30 000Sk
    výšku invalidného dôchodku rieši par 73 zák.o sociál.poist.461/2003

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Pozri napr. túto tému, hovorí o výpočte dôchodku, u ID je rozdiel iba v tom, že priemerný osobný mzdový bod sa násobí pri ID od 41-70% takým koeficientom, ktorý zodpovedá miere zdravotného postihnutia, napr u 45% postihnutia je to 0,45, u postihnutia 55% je to 0,55. Pri ID nad 71% je koeficient 1.

    http://www.porada.sk/t30989-vypoeet-dochodku.html

    Ewa K. je offline (nepripojený) Ewa K.

    Ewa K.
    Vie mi niekto poradiť ako je to s invalidným dôchodkom, keď má niekto napr. minimálnu mzdu a naopak niekto 30000,--Sk???

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Ewa K. Pozri príspevok
    Vie mi niekto poradiť ako je to s invalidným dôchodkom, keď má niekto napr. minimálnu mzdu a naopak niekto 30000,--Sk???
    Ewa, nedá sa to napísať všeobecne, pretože do výpočtu prípadného ID sa započítavajú všetky osobné mzdové body (OMB) od roku 1984 až do súčasnosti, pričom jeden rok môže byť ten OMB rovný 3,0 (napr. pokiaľ by zarábal človek v minulosti okolo 30.000 SK), inokedy - keď mal človek malú mzdu, môže byť OMB aj 0,3. Priemerný OMB sa potom vypočíta ako priemer týchto všetkých OMB za roky 1984 až napr. 2006 (ak by išiel do ID v roku 2007).
    Ak máš konkrétne informácie - teda konkrétne OMB, potom to vieme dosť presne vypočítať. Dôležité je presne pomenovať, čo svojou otázkou sleduješ, resp. čo sa chceš dozvedieť.

    Ewa K. je offline (nepripojený) Ewa K.

    Ewa K.
    Vie mi prosím Vás niekto povedať, že čo všetko vplýva na invalidný dôchodok a z čoho sa to vypočítava?

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Ewa K. Pozri príspevok
    Vie mi prosím Vás niekto povedať, že čo všetko vplýva na invalidný dôchodok a z čoho sa to vypočítava?
    EwaK, buď si nečítala predchádzajúci príspevok, alebo si si neskompletizovala informácie.
    Invalidný dôchodok sa počíta nasledovne:
    ID od 41% do 70% = percento zdravotného postihnutia/100 x priemerný osobný mzdový bod x obdobie dôchodkového poistenia s dopočítanou dobou x aktuálna dôchodková hodnota (tohto roku je 232,51).
    ID nad 71% = priemerný osobný mzdový bod x obdobie dôchodkového poistenia s dopočítanou dobou x aktuálna dôchodková hodnota (tohto roku je 232,51).

    Ak nenapíšeš podrobné info, nemôžeme ti odpovedať inak ako je vyššie uvedené.

    claudia je offline (nepripojený) claudia

    claudia
    Ahojte,

    chcela by som sa opýtať, či mi neviete poradiť, kde by som našla, ako sa dozviem percento zdravotného postihnutia. Potrebovala by som to pre maminu. Mamina má hypotyreozu (znížená funkcia štítnej žľazy), predtým s tým bola na čiastočnom invalidnom, ktorý už neexistuje a nevie, ako je to teraz po novom obodované. Ďakujem

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    claudia Pozri príspevok
    Ahojte,

    chcela by som sa opýtať, či mi neviete poradiť, kde by som našla, ako sa dozviem percento zdravotného postihnutia. Potrebovala by som to pre maminu. Mamina má hypotyreozu (znížená funkcia štítnej žľazy), predtým s tým bola na čiastočnom invalidnom, ktorý už neexistuje a nevie, ako je to teraz po novom obodované. Ďakujem
    Pozri si príspevok http://www.porada.sk/t112299-polovic...-dochodok.html nájdeš tam všetko čo potrebuješ.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.