Zavrieť

Porady

tankovanie cez CCS a odpočet DPH

Firma, ktorá rozváža a rozposiela zásielky objednaného tovaru pre zjednodušenie chodu firmy tankuje na karty CCS. 2x mesačne chodia faktúry za natankované palivo, ale:
na faktúrach je rozpísaná položka za diesel, suma je sumárom PHL za číslo karty, a položka poplatok za použitie karty. DPH je tu rozpočítané len z položky poplatok za použitie karty.

Na celej faktúre je teda palivo vyčíslené bez DPH v dosť vysokých sumách /napr. bez DPH 55132,-- Sk, sume ale je natankované PHL aj DPH/, a základom dane je len položka poplatok za požívanie karty, DPH je len z tohto poplatku vyčíslené.

Ale prílohou k faktúre je sumárny prehľad položiek, teda jednotlivé tankovanie, a tam je krásne rozpísané suma PHL, DPH z PHL, množstvo PHL a dátum.

Pýtam sa teda, ak zaúčtuje podľa faktúry DPH len z poplatku za užívanie plat. kariet, a sumu natankovaného PHL z faktúry zaúčtujem celú na 501 bez DPH/hoci je to suma paliva v skutočnosti aj s DPH/, je to správne, hoci na faktúre to takto je? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tanmat je offline (nepripojený) tanmat

    tanmat
    Dobry den,

    chcem sa spytat, ci neslo o tankovania v zahranici, akym predmetom cinnosti sa spolocnost zaobera, a pod.

    JDM je offline (nepripojený) JDM

    JDM
    JDM Pozri príspevok
    Firma, ktorá rozváža a rozposiela zásielky objednaného tovaru pre zjednodušenie chodu firmy tankuje na karty CCS. 2x mesačne chodia faktúry za natankované palivo, ale:
    na faktúrach je rozpísaná položka za diesel, suma je sumárom PHL za číslo karty, a položka poplatok za použitie karty. DPH je tu rozpočítané len z položky poplatok za použitie karty.

    Na celej faktúre je teda palivo vyčíslené bez DPH v dosť vysokých sumách /napr. bez DPH 55132,-- Sk, sume ale je natankované PHL aj DPH/, a základom dane je len položka poplatok za požívanie karty, DPH je len z tohto poplatku vyčíslené.

    Ale prílohou k faktúre je sumárny prehľad položiek, teda jednotlivé tankovanie, a tam je krásne rozpísané suma PHL, DPH z PHL, množstvo PHL a dátum.

    Pýtam sa teda, ak zaúčtuje podľa faktúry DPH len z poplatku za užívanie plat. kariet, a sumu natankovaného PHL z faktúry zaúčtujem celú na 501 bez DPH/hoci je to suma paliva v skutočnosti aj s DPH/, je to správne, hoci na faktúre to takto je? Ďakujem.
    Odpoveď: po kompletnej analýze celého prípadu sa ukázalo, že odpočet DPH je možný, ale z bločkov z reg.pokladne, ktorý vždy obdrží vodič/zamestnanec/po natankovaní, no nikto to neodovzdával, ale vodiči doklady zahadzovali.

    uctoeva je offline (nepripojený) uctoeva

    uctoeva
    Ako daňový doklad považuj bločky z reg.pokladni, kde je možnosť odpočtu DPH.Nám sa tiež stalo, že niektoré bločky chýbali, vyžiadali sme si kópie chýbajúcich dokladov od Esso Card - dodávateľa, ktoré nám boli slúbené, že nám ich zašlú.

    Miminabb je offline (nepripojený) Miminabb

    Miminabb
    Prosím Vás pekne,

    ja by som oprášila túto tému, keďže som to doteraz nerobila. Potrebovala by som pomoc. Keď nakupujem PHM v Čechách, mám bloček, ten zaúčtujem na 501 so súvsťažným 335 s tým istým kurzom. Keď mi príde FA, tú zaúčtujem ako 335 a 321. A tu je ten problém. Príde s inou sumou a ja neviem čo s tým. Treba to dať ako kurzový rozdiel? Pretože podľa mňa to nie je ako bežný nákup PHM platobnou kartou v Česku.


    Prosím, navediete ma...

    Veľká vďaka

    Miriam

    tankovanie cez CCS a odpočet DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.