Zavrieť

Porady

Rastliny nenáročné na svetlo

Prosím poraďte mi, aké rastliny si mám kúpiť do bytu nenáročné na svetlo a teplo. Kúpila som byt, kde sú všetky okná orientované na severovýchod. Slnko mi svieti do bytu len doobeda, ale nechcem mať kvety na parapetách, takže potrebujem kvety na ktoré nemusí svietiť priamo svetlo. Nemám skúsenosti s pestovaním kvetov, ale chcela by som si nakúpiť zeleň nenáročnú na údržbu. Byt mám na prízemí a priemerná teplota cez deň je v ňom 21 stupňov. Aké kvety by som si mala obstarať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    witch je offline (nepripojený) witch

    človek milujúci a chybujúci witch
    Ahoj, aj já mám doma tieň, darí sa tu africkým fialkám - Saintpaulia ionata, tie pekne kvitnú, treba ich polievať vlažnou vodou do podmisky, nie do črepníka a nie studenou vodou a nerosiť. ďalej sa darí Diffenbachii, tá je však dosť jedovatá, neodporúčam do rodiny s deťmi, dariť sa bude asi aj voskovke - Hoya carnosa, tá ale na kvitnutie potrebuje cez zimu trochu chladnejšie 20-15 stupňov. Potom aj rôzne Phillodendrony a iné okrasné listom, tie sú väčšinou ťahavé. Mohli by ti ísť aj Crotony, rie majú farebný list, červený, žltý, oranžový, potrebujú vzdušnú vlhkosť, odporúčam rosiť na list. Mali by ti poradiť aj v kvetinárstve, keď im popíšeš podmienky, do akých kvety potrebuješ. Prajem veľa radosti pri zútulnení bytu.

    anmary je offline (nepripojený) anmary

    anmary
    Ja mám zasa kvety na poličke v kúte kde tiež nieje veľa svetla. Mám tam Fikus Benjamín a Dracenu a darí sa im veľmi dobre. Tiež nie som pestovateľ odborník, ale v kvetinárstve určite poradia.
    Pridám ešte radu od mojej švagrinky vyštudovanej Ing. - kvetinárky.
    Keď som sa jej pýtala, akú kvetinku si tam môžem dať, takú čo nepotrebuje svetlo. Jej odpoveď znela: "V podstate žiadna kvetina nepotrebuje svetlo, asi mesiac." No ešte že študovala za "komunizmu" zadarmo, lebo inak by som jej dala vrátiť školné.

    TatianaK1 je offline (nepripojený) TatianaK1

    veselá mamina čo má rada svoju prácu ...viac TatianaK1
    witch Pozri príspevok
    Ahoj, aj já mám doma tieň, darí sa tu africkým fialkám - Saintpaulia ionata, tie pekne kvitnú, treba ich polievať vlažnou vodou do podmisky, nie do črepníka a nie studenou vodou a nerosiť. ďalej sa darí Diffenbachii, tá je však dosť jedovatá, neodporúčam do rodiny s deťmi, dariť sa bude asi aj voskovke - Hoya carnosa, tá ale na kvitnutie potrebuje cez zimu trochu chladnejšie 20-15 stupňov. Potom aj rôzne Phillodendrony a iné okrasné listom, tie sú väčšinou ťahavé. Mohli by ti ísť aj Crotony, rie majú farebný list, červený, žltý, oranžový, potrebujú vzdušnú vlhkosť, odporúčam rosiť na list. Mali by ti poradiť aj v kvetinárstve, keď im popíšeš podmienky, do akých kvety potrebuješ. Prajem veľa radosti pri zútulnení bytu.
    Veľmi pekne ďakujem za radu, skúsim to. Verím že sa Vám to vráti! Tatiana

    nelly0 je offline (nepripojený) nelly0

    nelly0
    Prosím o radu, ktoré zelené rastliny sú nenáročné na svetlo? Potrebujem však niečo väčšie, vhodné do vysokého kvetináča. Ďakujem

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    nelly0 Pozri príspevok
    Skôr by som poprosila o konkrétny typ rastliny, s ktorým máte skúsenosti. Ďakujem
    no vieš ......skúsenosti môžme mať...ale každému sa páči a hodí do interiéru niečo iné....

    nelly0 je offline (nepripojený) nelly0

    nelly0
    Ten mám doma, ale všimla som si, že sa mu lepšie darí na svetlom mieste. Tiež som zvažovala práve ten, len či sa mu bude dariť, aj v kúte, kde nie je svetlo...

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    nelly0 Pozri príspevok
    Ten mám doma, ale všimla som si, že sa mu lepšie darí na svetlom mieste. Tiež som zvažovala práve ten, len či sa mu bude dariť, aj v kúte, kde nie je svetlo...
    ale kvety ktoré nie su náročné na svetlo...to neznamená , že ich napasujeme do kúta.....
    nelly0 Ale v strede obývačky by asi trošku zavadzal...

    Valcake je offline (nepripojený) Valcake

    Valcake
    Zamiokulkas určite môžeš mať aj v kúte. Aj Dracena môže byť v polotieni, Lopatkovec, Philodendron tiež, ale málo polievať najmä Zamiokulkas. To sú moje skúsenosti
    nelly0 Ďakujem, asi to vyhrá predsa len Zamiokulkas, ten si mi aj najviac páči

    jana- je offline (nepripojený) jana-

    jana-
    ahojte, ja sa chcem spytat na Zamiokulkas, omylom som mu zlomila novy vyhonok,uz mal 10 cm, skoro ma svihlo, myslite,ze mu to nevadi, nastastie ma este jeden novy :-)

    Valcake je offline (nepripojený) Valcake

    Valcake
    ...rastlinka preto nezahynie, len bude mať zatiaľ menej listov, potom vyženie ešte ďalšie...

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    ja mam tiez taku tienistejsiu obyvacku a v kute,kde je najtmavsie,mam rohovu policku a na nej Lopatkovec.jednoznacne odporuam,len ho treba dobre polievat-ja mu vzdy nechavam dostatok vody,lebo cely tyzden sme prec,niekedy ked na vikend pridem ,ma este trochu vody ale prosperuje velmi dobre.

    dalej sa mi uplne super osvedcila Dracena.
    nepotebuje vela svetla,tiez ju mam skor v tieni,na zemi,prave v sobotu som si kupila este jednu,s inym vzorom na listoch.
    taktiez treba davat pozor na dostatok vlahy ale zase nenechavat stat vodu,len tolko co vypije,aby bola dost vlhka,inak usychaju a opadavaju listy.

    Benjaminka som si kupila na odporucanie poradakov ale musim povedat,ze v tieni sa mu nedarilo vobec.
    len zivoril a vyhanal kopu slabych dlhych stoniek ,malo olistenych.
    sice ani teraz nema priame svetlo,ale skor taky polotien,no predsa uvidi aj zopar slnecnych lucov,
    a pozviechal sa,este ho musim presadit do lepsej zeminy a väcsieho kvetinacka.
    takze ten na tieniste miesto neodporucam.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    jana- Pozri príspevok
    ahojte, ja sa chcem spytat na Zamiokulkas, omylom som mu zlomila novy vyhonok,uz mal 10 cm, skoro ma svihlo, myslite,ze mu to nevadi, nastastie ma este jeden novy :-)
    Ked ma koren zdravy, urcite bez jedneho listu prezije

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.