Zavrieť

Porady

Zápočet - kedy je mozny

Prosim vas, kedy su vzajomne pohladavky a zavazky zapocitatelne?

Mozem vystavit zapocet v okamihu, ked tie doklady prijmem a zauctujem alebo musim pockat az kym predmetne faktury budu splatne.

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nemusíš čakať na splatnosť, zápočet môže urobiť hneď, ako ti vzniknú záv. a pohľ.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Jozef Pozri príspevok
    Prosim vas, kedy su vzajomne pohladavky a zavazky zapocitatelne?

    Mozem vystavit zapocet v okamihu, ked tie doklady prijmem a zauctujem alebo musim pockat az kym predmetne faktury budu splatne.

    Dakujem

    Zápočet je na dohode.....takže jedna strana by ho mala ponúknuť a druhá odsúhlasiť. Zápočet účtujem dňom odsúhlasenia.

    Jozef je offline (nepripojený) Jozef

    Jozef
    Vdaka za odpovede.

    A este v pripade uhrady pohľadávky znizenej o dobropis je potrebne robit zapocet, alebo je to mozne priamo vysporiadat tou uhradou.

    Fa vo vyske 10 000,-
    Dbp vo vyske 2 000,-
    Uhrada vo vyske 8 000,-

    Mozem to priamo zauctovat cez vypis, alebo musim vystavit zapocet?

    vdaka

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    A existuje aj započítanie jednostranným právnym úkonom, na základe ktorého dá jedna strana na vedomie druhej predmet a výšku zápočtu.

    Jozef je offline (nepripojený) Jozef

    Jozef
    Je mozny aj jednostranny zapocet, ale islo mi skor o to, ze ked nebude ziadny doklad okrem bankoveho vypisu - ci je to aj takto mozne

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak ti uhradili priamo cez BV menej- platbu ponížili o dobropis, zaúčtuj úhradu v tej výške ako je, a interne vysporiadaš zostatok salda s dobropisom už mimo BV.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Ja by som si ten doklad zhotovil, pretože napr. o tri roky nebudem vedieť čo s čím som započítal a koľko , prečo som zaplatil menej na FA, alebo dostal menej na danú FA.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    ekopo Pozri príspevok
    Ja by som si ten doklad zhotovil, pretože napr. o tri roky nebudem vedieť čo s čím som započítal a koľko , prečo som zaplatil menej na FA, alebo dostal menej na danú FA.

    Súhlasím...a okrem toho sa stáva, že každá strana si urobí po svojom, nasledujem telefonické a iné dohadovanie sa a účtovníci opravujú, preúčtovávajú, atp. Keď je zápočet "na papieri", niet následných pochybností a opráv.

    Jozef je offline (nepripojený) Jozef

    Jozef
    Ja sa chcem vyhnut zbytocnym dokladom, nakolko pri predmetnych fakturach budem mat zaevidovanu uhradu aj s prislusnym cislom BU a ked si ho najdem, tak v nom najdem poznamku, ze faktura bola ponizena o dobropis aj s variabilnymi symbolmi - takze ja info budem mat aj o 5 rokov.

    Mne islo o to, ci je to z uctovneho hladiska spravne, alebo naozaj musi byt vystaveny zapocet v papierovej forme a nasledne uhradim len rozdiel.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Myslím, že Paula uviedla dostatočné dôvody. Za túto dobu, čo si písal otázku, už aj zápočet mohol byť napísaný.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.