Zavrieť

Porady

Ako správne účtovať faktúru za jedálne kupóny

Poradí mi niekto ako správne postupovať, zaúčtovať faktúru od Le Chegue Dejeuner /jedálne kupóny/. Odberateľ je SZČO, štvrťročný platca DPH a zamestnáva 10 zamestnancov.
Usporiadat
dadasv dadasv

dadasv je offline (nepripojený) dadasv

baran
Roxy Pozri príspevok
ok, takže nemusím opustiť zaužívaný postup, ale budem platiť odvody na dvakrát, ako hovoríš. Stravné lístky spätne preúčtujem internými dokladmi, ale odteraz už budem mzdy účtovať bez nich. Je to tak prehľadnejšie. Teraz mi však začalv hlave vŕtať červík pochybností - keď spomínaš tú poistku zrážanú zo mzdy a platenú poisťovni - my máme DDP - prispieva zamestnanec aj zamestnávateľ. Teda: zamestnancovi zrazím zo mzdy a vyplatím poisťovni - to je v poriadku, ale zároveň mu sumu, ktorou prispieva Z-eľ ku mzde pripočítavam, pretože mu to vstupuje aj do VZ pre odvody. Takže mám túto čiastku plus v mzde /teda vo VOZD/ a potom odvádzam do poisťovne platbu /doteraz za Z-ca aj Z-eľa spolu, v budúcnosti už nie/ a tým pádom tá časť, ktorú platí Z-eľ, je vo VOZD duplom, nie? To je asi zasa blbo. Mala som začať rozmýšľať skôr a nie mechanicky opakovať po svojej predchodkyni.
Tú sumu máš len vo VZ, ale v hrubej mzde nie, takže by VOZD nemala ovplyvniť. Lebo do VOZD do stĺpca mzdy účtuješ len čistú mzdu, odvody za zamestnanca a daň zo ZČ. Platbu do poisťovne za Z-ca a Z-eľa rozdelíš na 2 riadky tak ako odvody do SP a ZP, ako ti poradili predtým.
(Teda, ak som dobre pochopila tvoju otázku)
0 0
margaretka71 margaretka71

margaretka71 je offline (nepripojený) margaretka71

Aj ja mám problém so zaúčtovaním zrážky zo mzdy za stravné lístky. Keď rozúčtujem celú mzdu /čistú mzdu-po zrážka za SL, daň a odvody/ potom mi nesedí hrubá mzda práve o tú zrážku za SL. Ja som tých 45% zaúčtovala ID do kolonky PNZD ako úhrada za SL od zamestnanca. Ale čo s tou hrubou mzdou? Alebo to mám OK a nelámať si s tým hlavu? Poraďte mi prosím lebo ja už nad tým sedím asi 3-tí deň.
0 0
batorek batorek

batorek je offline (nepripojený) batorek

Ja by som mal otázku ohľadne DPH. Mal by som urobiť fa za províziu pre firmu, ktorej predávame tovar konkt. pre Zepter. sme platci DPH aj oni sú. teraz neviem sa rozhodnúť či tú províziu mám fakturovať s DPH, alebo nie.Niekto mi poradil, že bez lebo je to vlastne výplata za služby. Teraz neviem čo ďalej
prosím vie niekto poradiť.Batorek
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

batorek Pozri príspevok
Ja by som mal otázku ohľadne DPH. Mal by som urobiť fa za províziu pre firmu, ktorej predávame tovar konkt. pre Zepter. sme platci DPH aj oni sú. teraz neviem sa rozhodnúť či tú províziu mám fakturovať s DPH, alebo nie.Niekto mi poradil, že bez lebo je to vlastne výplata za služby. Teraz neviem čo ďalej
prosím vie niekto poradiť.Batorek
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

margaretka71 Pozri príspevok
Aj ja mám problém so zaúčtovaním zrážky zo mzdy za stravné lístky. Keď rozúčtujem celú mzdu /čistú mzdu-po zrážka za SL, daň a odvody/ potom mi nesedí hrubá mzda práve o tú zrážku za SL. Ja som tých 45% zaúčtovala ID do kolonky PNZD ako úhrada za SL od zamestnanca. Ale čo s tou hrubou mzdou? Alebo to mám OK a nelámať si s tým hlavu? Poraďte mi prosím lebo ja už nad tým sedím asi 3-tí deň.
Túto situáciu ešte trošku vylepším ... ako to bude v prípade, že z tých stravných lístkov, ktoré zamestnancom zrážame zo mzdy, sa prispieva aj určitým % zo SF ... neviem, či je to tým vysokým dátumom, ale už dve hodiny tu vymýšľam rôzne kombinácie v zmysle platných postupov účtovať stravenky cez prieb. položky, ale pri úhrade SL zamestnancov cez mzdy mi to stále akosi nesedí ...
Prosím, môžme sa spoločne zamyslieť nad účtovaním tejto situácie?
nákup SL 10 ks á 2,50 € (výdavok z pokladne ... prieb. položka)
príjem - ceniny (príjem pokladňa .... prieb. položka)
výdaj SL 10 ks zamestnancom, avšak úhrada cez zrážku zo mzdy .... v Alfe je síce krásny prípad rozúčtovania výdaja SL do spotreby, ale pri platbe od zamestnancov v hotovosti. Cez zrážku je ale účtovanie pomerne zložité ... a stále viac myslím, že v zmysle postupov dokonca nerealizovateľné.
Výdaj SL zamestnancom by som mala účtovať cez priebežné položky v pokladni (výdaj z pokladne cenín), mzdové záväzky by mali byť zvýšené o čiastku za SL vč. výšky úhrady zo SF a ďalej ako ????
Pridá sa niekto?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať