Zavrieť

Porady

preplacanie dovolenky v programe pohoda

Prosím Vás o radu.Preplacam zamestnancovi 2 dni dovolenky v mesiaci 5.Vypočítanu dovolenku 723,- Sk som napísala do zdaniteľných náhrad a program "Pohoda" mi stiahol úrazové poistenie a preddavok na daň.Je to správne a ten preddavok potom pošlem na DU?Robím to prvý krát.Vdaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    uctoeva je offline (nepripojený) uctoeva

    uctoeva
    Prečo len úrazové poistenie? Malo by sa stiahnuť aj na soc. a zdrav.poistenie - poistenie všetko + daň.

    Kája. je offline (nepripojený) Kája.

    Kája.
    Áno máš to dobre, z dovolenky vyplatenej po ukončení PP, zrážaš len úrazové poistenie a daň.

    uctoeva je offline (nepripojený) uctoeva

    uctoeva
    Prosím ta napís mi ako si zadala RD do zdanitelných náhrad,ked ti stiahlo iba úrazové + dan. Ja som preplácala nevyčerpanú RD po skončení pracovného pomeru , zadala som ju taktiež do zdanitelných náhrad ,suma za RD sa pripočítala ku mzde za odpracované dni a z tohto sa previedli odvody. Teraz neviem, či to mám dobre.
    Ďakujem za odpoveď.

    Kája. je offline (nepripojený) Kája.

    Kája.
    Ak zamestnancovi preplácaš dovolenku v nasledujúcom mesiaci po mesiaci v ktorom skončil pracovný pomer, tak z náhrady zrážaš len úrazové poistenie a daň. Ak zamestnancovi preplácaš dovolenku v mesiaci v ktorom ešte pracoval robíš mu odvody normálne.

    uctoeva je offline (nepripojený) uctoeva

    uctoeva
    Ďakujem za odpoveď.Asi som si to nesprávne vysvetlila, prečítala som si text z druhého príspevku "preplatenie dovolenky" od antonia 111, kde príše že v mes. máj prepláca 2 dni RD po ukončení mesiaca apríl. Myslela som, že prepláca aj mzdu za mesiac apríl v mesiaci máj + RD za nevyčerpanú dovolenku. Ešte raz ďakujem

    Maria3 je offline (nepripojený) Maria3

    optimista Maria3
    Tak teraz mam v tom trocha chaos. Som v podobnej situacii. Zamestnanec ukoncil PP k 31.5.2007, prave mu robim mzdu za maj, cerpal v nej aj riadnu dovolenku + ma este 10 dni nevycerpanej dovolenky, ktoru mu mam preplatit v tejto vyplate. Mam teda z tych nevycerpanych 10 dni dovolenky (ktore dam do kolonky "zdanitelne nahrady") odviest vsetky odvody a dan, alebo len Urazove poistenie a dan? Vdaka za pomoc.
    M

    preplacanie dovolenky v programe pohoda

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.