Zavrieť

Porady

výdaj úroky

Ahojte. Prosím mohlo by ste mi poradiť ako v Alfe v peňažnom denníku zaúčtujem v pokladni výdavk.doklad keď na jednom doklade mám výdaj za materiál aj prevádzkovú réžiu ako na to? A teraz druhá otázka: podnikateľ má na bankovom výpise mínusový zostatok niekoľko mesiacov. Samozrejme banka si strháva úroky. môžem tieto úroky zahrnúť ako výdaj odpočítateľný od základu dane v kolonke prevádzková réžia? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AndreaO je offline (nepripojený) AndreaO

    AndreaO
    Aj mňa to zaujíma. Podnikateľ si zriadil v decembri podnik. účet, nič nevložil ale na konci roka mu odišiel poplatok za balík služieb, tým mu vznikol mínusový zostatok. Môže to byť výdaj ovpl.základ dane a môžem vykazovať mínusový zostatok na účte?

    victoria je offline (nepripojený) victoria

    victoria
    Čo sa týka zaevidovania dokladu v ALFE na ktorom sú dva rôzne druhy výdavkov, ja to robím tak, že najprv zaevidujem normálne jeden druh a keď mi dá ďalší výdavkový doklad s nasledujúcim číslom tak toto číslo ručne prepíšem na to isté aké má predchádzajúci druh výdavku a po zaevidovaní sa ma doklad spýta či chcem zaevidovať najprv doklad s tým istým číslom - dám že áno a potom či má pokračovať v číslovaní dokladov od tohto čísla - tiež áno.
    A čo sa týka debetných úrokov sa ich normálne záhŕňam do výdavkov ovplyvňujúcich základ dane, ale myslím že v kolonke iný odpočítateľný od základu dane.

    Sefcikova je offline (nepripojený) Sefcikova

    Sefcikova
    neviem ako je to v Alfe ale v Money S3v prípade keď na jednom doklade účtuješ 2 alebo aj viac vecí, jednoducho dáš zaúčtovať napr. materiál 3000.-, dáš OK, pozrieš zaúčtovanie a tam máš okno "rozúčtovať" a tam si rozúčtuješ z materiálu na réžiu 1200.- Sk. Tú sumu môžeš rozúčtovať aj 5 krát a stále to máš na tom jednom výdavkovom doklade
    Maja

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    andrea1
    A teraz druhá otázka: podnikateľ má na bankovom výpise mínusový zostatok niekoľko mesiacov. Samozrejme banka si strháva úroky. môžem tieto úroky zahrnúť ako výdaj odpočítateľný od základu dane v kolonke prevádzková réžia? Ďakujem
    Môžeš si tieto úroky zahrnúť ako výdaj odpočitateľný od základu dane ako prevádzková réžia.

    jeso je offline (nepripojený) jeso

    jeso
    pre AndreaO-samozrejme, že stav na účte môže ísť do mínusu-môžeš mať kontokorent a ked ho čerpáš účet ti automaticky ide do mínusu-základ dane to nijako neovplyvní-ovplyvní ti to len stav majetku / len pokladna ti nemôže ísť do mínusu -musíš ju dotovať /

    pre Andrea1 -debetné úroky účtujem ako príjem ovplyvnujúci základ dane ale s mínusom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.