Zavrieť

Porady

vyradenie vozidla z OM a spätné pouzivanie súkromného vozidla v podnikani

Zdavím poraďáci

Prosím o radu (z doterajších príspevkov, ktoré som našiel mi to nie je celkom jasné). Som SZČO, JU, neplatca DPH. Mám osobné vozidlo v podnikaní, v roku 2005 odpísané na 100%. Momentálne robím DP za rok 2006 (mám odklad). Chcem optimalizovať náklady a najvýhodnejšie sa mi javí vyradiť auto z podnikania, nakoľko sa už neodpisuje a uplatniť si cestovné náhrady pri využití súkromného vozidla. Cestnú daň som v roku 2006 riadne zaplatil.
Je možné dnes účtovne vyradiť auto z podnikania napr. k 1.1.2006 a následne ho podľa potreby využívať ako súkromné vozidlo v podnikaní (cez cesťáky) v priebehu roku 2006. Nebolo potrebné o vyradení informovať DÚ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    solaris Pozri príspevok
    Zdavím poraďáci

    Prosím o radu (z doterajších príspevkov, ktoré som našiel mi to nie je celkom jasné). Som SZČO, JU, neplatca DPH. Mám osobné vozidlo v podnikaní, v roku 2005 odpísané na 100%. Momentálne robím DP za rok 2006 (mám odklad). Chcem optimalizovať náklady a najvýhodnejšie sa mi javí vyradiť auto z podnikania, nakoľko sa už neodpisuje a uplatniť si cestovné náhrady pri využití súkromného vozidla. Cestnú daň som v roku 2006 riadne zaplatil.
    Je možné dnes účtovne vyradiť auto z podnikania napr. k 1.1.2006 a následne ho podľa potreby využívať ako súkromné vozidlo v podnikaní (cez cesťáky) v priebehu roku 2006. Nebolo potrebné o vyradení informovať DÚ?
    Áno môžeš to tak urobiť - na DU nebolo nič potrebné oznamovať.
    A čo DzMV na rok 2007?

    vyradenie vozidla z OM a spätné pouzivanie súkromného vozidla v podnikani

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.