Zavrieť

Porady

Depilácia

Aké máte skúsenosti s depiláciou nôh? Je lepšie /trvalejšie/ navštíviť kozmetické štúdio alebo postačí aj "domáce" ošetrenie? Koľko vydržia prípravky dostupné v drogérii /Veet, .../.
Usporiadat
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

http://www.epilar.sk/index.html

túto depiláciu robia iba v kozmetických salónoch, pozri sem:
http://www.epilar.sk/salony.htm
musíš si nájsť nejaký blízky k tvojmu bydlisku...
a sedení má byť asi 6-12, údajne už po 6 je vidieť výsledok, určite to ale nebude lacná záležitosť, info o cene ti dajú v príslušnom salóne.
6 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

http://www.epilar.sk/index1.html
4 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

ja strojček nepoužívam, je to bolestivé, chodím kozmetičke a chĺpky si dávam odstraňovať voskom, som s tým spokojná.
3 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

nemám to odskúšané, poradila mi to moja kozmetička aby som nad tým pouvažovala
2 0
bz5 bz5

bz5 je offline (nepripojený) bz5


O odstraňování chloupků.

Můj večer začal jako každý jiný večer - přijít domů, připravitvečeři, pohrát si s dětmi...pak mě napadla myšlenka, kterou jsem si - hořkou - vypila v příštích pár hodinách až do dna...
"Možná bych si dneska mohla voskem odstranit chloupky" a tak jsem se odebrala ke koupelně. Vytáhla jsem inkriminovaný vosk - byl to jeden z těch vosků používajících se za studena, žádný horký vosk, jen umístíte pruhy vosku mezi své dlaně, nahřejete je a oddělíte od sebe. Po té si je přiložíte na nohu (nebo kamkoli jinam) a rychle je strhnete.
Takže žádný štráchy, přece to nemůže být tak těžké! Já tedy sice nejsem žádný génius, ale přece tohle hravě zvládnu. (Hmmm, HA HA) Takže s nadšením vytahuji první proužek, dokonce se projevuji jako genius a místo zdlouhavého nahřívání dlaněmi, použiji fén. Ten jej nahřeje na 100 stupňů a já jsem připravena přikládat.
Přiložím proužek přes stehno a rychle strhnu. Funguje to!
OK, nebyl to právě nejkrásnější pocit, ale dalo se to vydržet.
Tak tohle zvládnu. Odstraňování chloupků voskem mě už neděsí.Připadám si jako královna vosků, bojovnice proti nechtěným chloupkům a tvořitelka krásné hladké pleti. Příštím proužkem se budu soustředit na poněkud severnější oblasti mého těla...
Než se do toho s vervou vrhnu, jdu zkontrolovat již spící děti. A zpátky do koupelny do dalšího kola mého boje proti chloupkům.
Sundám si kalhotky a s jednou nohou na kraji toaletní mísy zaujímám pozici. Stejným způsobem si přiložím proužek nahřátého vosku podél "bikinové linie", přikrývající část mé "krasotinky" až k vnitřní části mé hýždě (ano, hýždě, ten proužek je děsně dlouhý), zhluboka se nadechnu a ...TRH!!!!!! JSEM SLEPÁ!!!! Oslepla jsem bolestí!!! Do pr....!!! S navracejícím se zrakem si povšimnu, že se mi podařilo strhnout pouze půlku proužku. Do háje. Další hluboký nádech a TRH!!
Všechno se točí a vidím malé tečky. Myslím, že se složím...nesmím omdlít, nesmím omdlít! Zdálky se ozývají bubny. Dýchej, dýchej....OK vracím se zpět k normálu.
Podívám se toužebně na svou trofej - povoskovaný proužek, který mi způsobil tolik bolesti, s mými chloupky pevně přilepenými. Chci si své vítězství vychutnat a tak pozvednu svou trofej a...nevidím žádné chlupy! Kde jsou ty chloupky? A vosk? KDE JE VOSK???
Pomalu se podívám na inkriminovanou oblast, s jednou nohou stále na porcelánové míse. Vidím chloupky, které měly být na proužku s voskem.
Nejsou! Dotknu se a cítím VOSK! Moje nejcitlivější místo těla je pokryto voskem tvořícím z mých chloupků lepivou hmotu. Pak udělám další ohromnou chybu...vzpomínáte, že má noha je stále na záchodové míse? Já v tomto momentě pokládám nohu na zem.
Slepil se!
Můj zadek je slepený!
Zalepil se! Batolím se po koupelně jako tučňák a přemýšlím jak rozpustit ten vosk. Doufám, že nezačnu potřebovat kakat, to by pravděpodobně explodovalo hlavou.
Horká voda! Horká voda přece rozpouští vosk. Napustím si horkou vodu, kterou budu schopna snést, do vany, ponořím voskem pokryté části, vosk se rozpustí a já jej mohu lehce setřít, že? OMYL!!! Vlezu do vany - voda je o trochu víc horká než teplota vody, kterou používají na mučení válečných zajatců, nebo sterilizaci skalpelů - a posadím se.
Velmi záhy zjistím, že ještě horší než slepené dolní regiony jsou slepené dolní regiony přilepené ke dni vany ve vroucí vodě, která NEROZPOUŠTÍ vosk.
Takže nyní pevně přicementována ke dni vany v duchu děkuju svému manželovi, který nechal instalovat před měsícem do koupelny telefon a rozhodnu se zavolat kamarádce. Ta jistě zažila podobnou věc a ví nějaké triky, které mne dostanou z této lapálie. Musím přiznat, že začít telefonát větou:
"Takže moje .... a zadek jsou slepený a přilepený ke dni vany" je poněkud netradiční...
Nedozvídám se od ní žádné triky nebo rady, ale slyším na druhém konci drátu špatně přidušovaný záchvat smíchu. Pak ji napadne, abych zavolala zákaznické centrum, jehož číslo je na straně krabičky s navoskovanými pruhy.
No jistě! Ještě budu pro srandu operátorům.
Zatímco spolu vymýšlíme různé varianty řešení, začínám seškrabovat své slepené chlupy žiletkou. Neexistuje lepší pocit než sedět ve vroucí vodě slepená až na záda a nasucho si holit citlivé chloupky.
Teď s již nefungujícím mozkem a silně porušenou hrdostí začínám nabývat jistoty, že budu potřebovat psychiatrickou pomoc kvůli posttraumatickému stresu.
Má přítelkyně se mnou stále mluví po telefonu, když můj zrak padne na mou záchranu.Krém, který se používá na odstranění zbylých chloupků...co tím můžu ztratit? Namažu se s ním a do prčic to bolí!!!!
Můj zvířecí řev dozajista probudil děti a způsobil u mé kamarádky dočasnou hluchotu, ale je mi to jedno, protože to jde dolů!! Funguje to, jsem zachráněná!!!!! Kamarádka mi hlučně gratuluje k vítězství a zavěsí.
Úspěšně odstraním zbytek vosku a ve svém bezbřehém zoufalství zjistím, že VŠECHNY chloupky jsou na svém místě. Žádný nechybí!
Neopatrně to všechno oholím, no a co, stejně jsou všechny mé kožní buňky umrtvené a nic necítím. Klidně bych si sama mohla úspěšně amputovat celou nohu a necítit bolest.
Příští týden se chystám na barvení vlasů
1 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ja som strojček prestala používať, lebo síce bolesť som vydržala, aj nohy boli hladké super ale keď mi začali vyrastať, tak mi zarastali pod kožu a to bolo otrasnééééé.
1 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

zajtra to overím u nej a odpíšem
1 0
klik-klak klik-klak

klik-klak je offline (nepripojený) klik-klak

k tym zarastajucim chlpkom. Je dobry piling. Ta slaba koza sa odstrani a oni zacnu normalne vyrastat, skuste.
1 0
jenny7 jenny7

jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

Ja si po väčšinou holím klasika so žiletkou, ale minulý rok som vyskúšala cez leto aj veet - ale zdalo sa mi, že to vydrží narovnako dlho ako keď to holíš so žiletkou.Mám doma aj dep.strojček, ale dosť ma to bolí, ale asi to budem musieť teraz na leto vytrpieť a začať sem tam aj s ním, lebo tak bol ten efekt samozrejme dlhší, len teraz neviem, kolko mi to tak vydržalo? hm, no, jedine, vyskúšam a potom ešte dodatočne napíšem za ako dlho mi narástli...z mojej strany zatiaľ všetko, pekný deň všetkým...
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Ja som zatial depiláciu voskom neskúšala, tak tiež čakám na názory.
Voľakedy som si zvykievala žiletkou a to bolo (už teraz) hrúúúúza. Ráno sa mi nechcelo vstávať, tak som si holila večer a na druhý deň večer som už "pichala". Kamoška mi ale odporučila depilačný strojček. Samozrejme som sa najprv bála, ale požičala mi ho na vyskúšanie. Kúpila som si svoj, a odvtedy si nohy neholím inak, len strojčekom. Samozrejme, keď dlhší čas ho nepoužívam, tak to tak trochu bolí, mám červené nohy. (Muž sa nemôže na mňa pozerať, že načo sa tak trýznim. Ale keď som si holila, tak sa nechcel tak často pritúliť. ) Ale keď ho už používam pravidelne, mňa to skôr šteklí a svrbí ako bolí. Keďže chĺpky nedorastajú rovnomerne, aj tá depilácia je už "menšia". Teda vytrháva iba to, čo tam je. No a ako dlho mi takto vydržia hladké nohy? U mňa vôbec to nie je ako v reklame - 3 až 4 týždne. Zrejme mne rýchlešie rastú všetky chlpy (aj vlasy) a tak ja si musím takých každých 4-5 dní! Oproti avizovanému je to málo, ale už to aspoň nie je každý deň.
Tak ako je to s tým voskom?
0 0
anmary anmary

anmary je offline (nepripojený) anmary

Momentálne tiež používam klasickú žiletku, keďže sa mi pokazil depilátor. Bolo to však pre mňa utrpenie - no vždy som to nejako prežila. Preto sa pýtam na iné spôsoby. Či mám zasa investovať do strojčeka alebo vyskúšať inú metódu.
0 0
tiny77 tiny77

tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

z malickosti sa sklada svet. ...viac
Gabi03 Pozri príspevok
Ja som zatial depiláciu voskom neskúšala, tak tiež čakám na názory.
Voľakedy som si zvykievala žiletkou a to bolo (už teraz) hrúúúúza. Ráno sa mi nechcelo vstávať, tak som si holila večer a na druhý deň večer som už "pichala". Kamoška mi ale odporučila depilačný strojček. Samozrejme som sa najprv bála, ale požičala mi ho na vyskúšanie. Kúpila som si svoj, a odvtedy si nohy neholím inak, len strojčekom. Samozrejme, keď dlhší čas ho nepoužívam, tak to tak trochu bolí, mám červené nohy. (Muž sa nemôže na mňa pozerať, že načo sa tak trýznim. Ale keď som si holila, tak sa nechcel tak často pritúliť. ) Ale keď ho už používam pravidelne, mňa to skôr šteklí a svrbí ako bolí. Keďže chĺpky nedorastajú rovnomerne, aj tá depilácia je už "menšia". Teda vytrháva iba to, čo tam je. No a ako dlho mi takto vydržia hladké nohy? U mňa vôbec to nie je ako v reklame - 3 až 4 týždne. Zrejme mne rýchlešie rastú všetky chlpy (aj vlasy) a tak ja si musím takých každých 4-5 dní! Oproti avizovanému je to málo, ale už to aspoň nie je každý deň.
Tak ako je to s tým voskom?
to akoby som cely prispevok ja pisala diky gabi
raz som skusila s takou vzorkou - vosk - co sa posuchal v rukach a to sa prilepilo. efekt bol dlhsi ako po strojceku - to som skusila na prednej strane nohy - tam bolo este stale "hladko" a dookola, kde bola depilacia strojcekom - tam uz zacalo byt "pichlavo". o bolesti radsej pomlcim zoznamila som sa so vsetkymi sv. Po depilacii strojcekom mam uplne hladke nohy 3-4 dni. Cize v lete, ked sa nosia kratke sukne, nohavice, - si ich depilujem 2x do tyzdna. Vzdy tie prve dotyky strojcekom na zaciatku leta - su na zblaznenie, ale potom sa to uz da vydrzat, lebo chlpky vyrastaju priebezne - len sem-tam. Samozrejme to 2x do tyzdna - stacilo by aj raz, lebo na pohlad to nevidno, to je iba prevencia pre to túlenie sa.
ps - a este doplnim k tym depilacnym penam a kremom - sprej, co si nastriekas a "iba" hubkou zotries - blbost. Tych 10 min co si to mas nechat a potom "zotriet" neprezijes, iba ak ti daju narkozu. nekecam. stipalo to jak das. a smrdelo chemiou. ziadne kvetinky. a hubka - hmmm. je vhodna tak na nanasanie pudru na licka... - i tak som musela pouzit ziletku. Efekt bol mozno o 1 den viac ako po ziletke. Ale aj esteticky - same cervene bodky, ktore po depilacii strojcekom normalne po 1 noci zmiznu, tieto tam zotrvali 3 dni. Tot moja skusenost.
Naposledy upravil tiny77 : 25.05.07 at 13:01
0 0
jenny7 jenny7

jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

No ,ako tak čítam, tak ste ma normálne navnadili na znovu používanie dep.strojčeka, asi je to fakt o zvyku, čím pravidelnejšie sa s tým holí, tak to menej bolí...takže len odvahu!! a určite to je aj lacnejšie ako stále kupovať nejaké vosky, chodiť kozmetičke na trhanie...takto si človek vytrpí doma, nikto ho pri tom nevidí a nepočuje a efekt je dlhodobejší ako žiletka
0 0
layla layla

layla je offline (nepripojený) layla

minuly tyzden som vyskusala gelove pasiky co sa tiez posuchaju v dlani. no bola to hruuuza a tá bolest ale urcite to nevydrzi styri tyzdne tak ako to reklamuju. ostanem radsej pri starej dobrej ziletke
0 0
syki syki

syki je offline (nepripojený) syki

tiny77 Pozri príspevok
ps - a este doplnim k tym depilacnym penam a kremom - sprej, co si nastriekas a "iba" hubkou zotries - blbost. Tych 10 min co si to mas nechat a potom "zotriet" neprezijes, iba ak ti daju narkozu. nekecam. stipalo to jak das. a smrdelo chemiou. ziadne kvetinky. a hubka - hmmm. je vhodna tak na nanasanie pudru na licka... - i tak som musela pouzit ziletku. Efekt bol mozno o 1 den viac ako po ziletke. Ale aj esteticky - same cervene bodky, ktore po depilacii strojcekom normalne po 1 noci zmiznu, tieto tam zotrvali 3 dni. Tot moja skusenost.
tak presne takuto skusenost s penami a kremami a pod. mam aj ja... doteraz som si myslela, ze mam extra odolne a tvrde chlpky . Ja pouzivam vosky studene - tie pasiky, co sa posuchaju, rozlepia, nalepia a strhnu . Su celkom fajn, vydrzi to dlhsie (urcite nie 3-4 tyzdne), cca na piaty den sa chlpky objavia, a potom zvazujem, ci siahnem po ziletke, alebo to nejake dva tyzdne vydrzim, kym dorastu do "zachytitelnej" dlzky (moja skusenost je taka, ze chlpky pod zhruba 0,5 cm vosk nezachyti...) a potom pouzijem opat vosky. Posledne dni potom uz - ohladom na okolie - nosim radsej dlhe nohavice... a nebudem tvrdit, ze to neboli, ale zakazdym je to menej a menej bolestive. a keby som nebola leniva a nezanedbavala to aj v zime, nemusela by som tu najbolestivejsiu depilaciu zazivat kazdu jar... nanovo.
Naposledy upravil syki : 28.05.07 at 13:14
0 0
m.milada m.milada

m.milada je offline (nepripojený) m.milada

Tak ja tiež používam dep.strojček.Mám tmavé husté a bohužiaľ kvalitné chlpky. Bolí to ako sviňa ,ale mám odskúšané-vydrží najdlhšie.Ani krém-natrieť-zotrieť-ísť, ani nič ostatné tak nezaberalo. Apropo-ten krém-ja neviem,ak to dakomu pomôže-O.K., ale ja som sa tak naštvala , smrdelo to,chlpy ostali ako gumené, iba robota navyše,lebo "zotrieť" sa nedali, musela som zobrať žiletku,lebo dep.strojček na gumené chlpy ťažko použiť. Roboty ako na kostole a výsledok nulový. Mám overené- zoberiem ľad do sáčku, prebehnem dep.strojčekom,ľadom ,strojčekom,ľadom-menšia bolesť o dosť.Držím palce, pekné leto!!
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

m.milada Pozri príspevok
Tak ja tiež používam dep.strojček.Mám tmavé husté a bohužiaľ kvalitné chlpky. Bolí to ako sviňa ,ale mám odskúšané-vydrží najdlhšie.Ani krém-natrieť-zotrieť-ísť, ani nič ostatné tak nezaberalo. Apropo-ten krém-ja neviem,ak to dakomu pomôže-O.K., ale ja som sa tak naštvala , smrdelo to,chlpy ostali ako gumené, iba robota navyše,lebo "zotrieť" sa nedali, musela som zobrať žiletku,lebo dep.strojček na gumené chlpy ťažko použiť. Roboty ako na kostole a výsledok nulový. Mám overené- zoberiem ľad do sáčku, prebehnem dep.strojčekom,ľadom ,strojčekom,ľadom-menšia bolesť o dosť.Držím palce, pekné leto!!
S tým ľadom som neskúšala, ale dobrý tip. Vyskúšam.
0 0
Gabr Gabr

Gabr je offline (nepripojený) Gabr

Ja som začínala žiletkou, potom všelijakými krémikmi /smrad statočný, ako všetky píšete - efekt žiadny/, depilačný strojček - ale ten mi nevyhovoval, zostávali mi červené opuchnuté bodky po každou chĺpku, nohy som si liečila tri dni repíkovými zábalmi. Teraz už chodím na depiláciu teplým voskom. A neviem si vynachváliť. Síce bolí to, ale menej ako depilačným strojčekom, je to rýchlo a chodím tak raz za štyri týždne. Chĺpky musia mať tých 0,5 cm, aby sa zachytili na ten vosk. Ale rastú mi omnoho pomalšie a v menšom množstve. Ja som s depiláciou teplým voskom skutočne spokojná. Osobne: ODPORÚČAM.
0 0
tiny77 tiny77

tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

z malickosti sa sklada svet. ...viac
gabr, co to stoji v salone? (depil. teplym voskom)
0 0
Klingónka Klingónka

Klingónka je offline (nepripojený) Klingónka

aj ja mám strojček aj stým chladiacim silikónom čo sa prikladá, je to super.
A aby neboli červené nohy treba si ich natierať pleťovým mliekom.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať