Zavrieť

Porady

platenie z ineho uctu

Pekny dnik prajem,
dufam, ze mi niekto bude vediet pomoct. Cely rok som platila telefonne ucty z uctu ineho ako je podnikatelsky. Mozem si to dat do nakladov? Alebo uz nie je sanca. Dakujem
Usporiadat
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Účty by som zaúčtovala interným dokladom do réžie -priložiť kópiu výpisu z nepodnikateľského účtu (dúfam, že je tvoj osobný). Ak je ale telefón na FO-nepodnikateľa (na faktúre nie je IČO), zvážila by som, koľko zo sumy dám do výdavkov.
0 0
alderonka alderonka

alderonka je offline (nepripojený) alderonka

ja mám podobný problém. Mám živnostníka, ktorý podniká už tri roky, ale doposiaľ nemá podnikateľský účet, nakoľko mu všetko hradili v hotovosti. Teraz zvažuje, že by si dal do nákladov domáci telefón, ktorý má na seba, ale ako nepodnikateľa a navyše ho má platený zo svojho súkromného účtu. Poraďte ako pri ňom postupovať. Dík
0 0
accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

Domáci telefon si môže dať do nákladov iba na základe preukázateľnosti výdavkov na zabezpečenie príjmov a to podrobným výpisom k telefonnému účtu, ktorý mu Telecom za poplatok vystaví. Vyznačí, ktoré telefonáty sa týkali zabezpečenia príjmov a tie si môže v rámci uzávierkových operácií dať do daňových výdavkov. Paušál-pomernú časť nie, nakoľko ten by platil aj keby ho používal len pre súkromné hovory.
0 0
zuzubalu zuzubalu

zuzubalu je offline (nepripojený) zuzubalu

A do denníka to zauctujem na zaklade akeho dokladu? Som len zaciatocnik takze ak to je hlupa otazka vopred sa ospravedlnujem. Dakujem
0 0
suvaha suvaha

suvaha je offline (nepripojený) suvaha

všetko sa len učím..
prosim pomozte co robit ak zivnostnik zaplatil za zariadenie predajne z uctu svojej maminy, na vypise je jej meno a ten vydaj mal byt zaradeny ako vydavok z prispevku z uradu prace ktory este v tom case nemal, no uz bol schvaleny no zivnostnik nakupil skor..
ako to zauctovat v penaznom denniku ak sa to vobec da ked je ucet na inu osobu..
dakujem pekne
0 0
suvaha suvaha

suvaha je offline (nepripojený) suvaha

všetko sa len učím..
vie niekto poradit pls
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

suvaha Pozri príspevok
prosim pomozte co robit ak zivnostnik zaplatil za zariadenie predajne z uctu svojej maminy, na vypise je jej meno a ten vydaj mal byt zaradeny ako vydavok z prispevku z uradu prace ktory este v tom case nemal, no uz bol schvaleny no zivnostnik nakupil skor..
ako to zauctovat v penaznom denniku ak sa to vobec da ked je ucet na inu osobu..
dakujem pekne

Tomu sa povie "podnikateľský guláš". Nemať ešte peniaze a už míňať z cudzích. Asi teraz len spísať s maminou zmluvu o pôžičke na úhradu konkrétneho nákupu , pekne jej cez účet alebo v hotovosti akože vrátiť, nákup zaúčtovať ako výdavok .......no, nech sa vyjadria aj iní. Takéto podnikanie je mimo oblasť môjho chápania.
Naposledy upravil Paula : 18.10.07 at 17:40 Dôvod: gramatika
0 0
suvaha suvaha

suvaha je offline (nepripojený) suvaha

všetko sa len učím..
hej ona totiz nechape co to obnasa ked pouzije iny ucet ako svoj..a to nie je prvy ani poslednykrat..
dalo by sa to nejako spravit na zaklade pokladnicneho dokladu?
akokeby to zaplatila z pokladne no prilozila by som k tomu ten vypis..?
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

súvaha, kým je nepovieš, že to nemôžeš dať do účtovníctva (rozumej nákladov) tak ti to bude robiť stále.
Vymýšľanie s pokladničným dokladom je účtovne nesprávne.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
A aj pre tento dôvod som jednoznačne za účet , ktorý sa používa výlučne len na podnikateľský účel . Niekto síce povie , že je to veľa , platiť za takýto účet , ale ja osobne si myslím , že napr. 119,- Sk mesačne veľa nie je .Bežne sa minú peniaze na iné nepodstatné veci .

Ak SZČO podniká , má firmu , tak ku firme patrí aj účet a nie že tu budem prevádzať platby cez účty členov rodiny.

Teraz tento neporiadok treba riešiť.
0 0
kikoza kikoza

kikoza je offline (nepripojený) kikoza

zuzubalu Pozri príspevok
Pekny dnik prajem,




dufam, ze mi niekto bude vediet pomoct. Cely rok som platila telefonne ucty z uctu ineho ako je podnikatelsky. Mozem si to dat do nakladov? Alebo uz nie je sanca. Dakujem
Pokiaľ máš telefón vedený na firmu, môžeš si to dať do nákladov. Úhradu by som riešila takto: Ku kópii výpisu z banky by som urobila výdavkový doklad a dala by som úhradu cez pokladňu.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
kikoza Pozri príspevok
Pokiaľ máš telefón vedený na firmu, môžeš si to dať do nákladov. Úhradu by som riešila takto: Ku kópii výpisu z banky by som urobila výdavkový doklad a dala by som úhradu cez pokladňu.
To je odpoveď na 2,5 roka starú otázku.
0 0
kikoza kikoza

kikoza je offline (nepripojený) kikoza

smith Pozri príspevok
To je odpoveď na 2,5 roka starú otázku.
No to som sa teda poriadne sekla. Ďakujem.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ja ešte pripojím tento link

http://www.uspesne-podnikanie.sk/ziv...k-a-ucet-banke
0 0
zuzanka76 zuzanka76

zuzanka76 je offline (nepripojený) zuzanka76

Ja by som spravila s maminou kúpnopredajnú zmluvu o nákupe zariadenia, môžeš tam priložiť aj kópiu dokladu o kúpe. Ale dátum by bol zhodný alebo neskorší s dátumom, kedy si prijal dotáciu. Skoršie náklady by ti ÚPSVaR neuznal. Ich nezaujímajú žiadne omyly.
0 0
suvaha suvaha

suvaha je offline (nepripojený) suvaha

všetko sa len učím..
zuzanka76 Pozri príspevok
Ja by som spravila s maminou kúpnopredajnú zmluvu o nákupe zariadenia, môžeš tam priložiť aj kópiu dokladu o kúpe. Ale dátum by bol zhodný alebo neskorší s dátumom, kedy si prijal dotáciu. Skoršie náklady by ti ÚPSVaR neuznal. Ich nezaujímajú žiadne omyly.

takze by som mohla pouzit kupnu zmluvu ? bolo by to spravnejsie z pohladu uctovnictva?

ak mate nejaky vzor pls poslite
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
suvaha Pozri príspevok
prosim pomozte co robit ak zivnostnik zaplatil za zariadenie predajne z uctu svojej maminy, na vypise je jej meno a ten vydaj mal byt zaradeny ako vydavok z prispevku z uradu prace ktory este v tom case nemal, no uz bol schvaleny no zivnostnik nakupil skor..
ako to zauctovat v penaznom denniku ak sa to vobec da ked je ucet na inu osobu..
dakujem pekne
Mali ste aj inú možnosť úhrady , vkladom v hotovosti na účet dodávateľa vložiť pod VS faktúry sumu , ktorú ste mali za zariadenie zaplatiť.Dalo sa maminimu účtu vyhnúť .

Ale neviem si predstaviť , ako Vám matka predá zariadenie , nakoľko FA je na SZČO teda Vás.Však zariadenie je Vaše a nie maminine .
Dopĺňam:
Teraz som si všimla , že sa to týka živnostníka , ktorému spracovávate účtovníctvo , takže moja odpoveď je pre SZČO.

Asi by som to riešila , ako navrhuje Paula v príspevku č.8
Naposledy upravil Zita5 : 27.10.07 at 15:39 Dôvod: Dopĺňam....
0 0
suvaha suvaha

suvaha je offline (nepripojený) suvaha

všetko sa len učím..
no problem je tam aj ten ze to bolo kupovane skor ako bola prijata dotacia z uradu prace...a nie je to faktura na SZCO ale len pokladnicny blok hradeny kartou.
nebola by v tomto pripade lepsia tu kupna zmluva kedze by mal byt datum neskorsi ako prijata dotacia?
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

suvaha Pozri príspevok
takze by som mohla pouzit kupnu zmluvu ? bolo by to spravnejsie z pohladu uctovnictva?

ak mate nejaky vzor pls poslite
Vzory kúpnych zmlúv:
Pozri sem:
http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=265
http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=489
http://www.porada.sk/t62993-kupna-zmluva-na-auto.html
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

suvaha Pozri príspevok
no problem je tam aj ten ze to bolo kupovane skor ako bola prijata dotacia z uradu prace...a nie je to faktura na SZCO ale len pokladnicny blok hradeny kartou.
nebola by v tomto pripade lepsia tu kupna zmluva kedze by mal byt datum neskorsi ako prijata dotacia?
Ja mám takú skúsenosť (a pomerne čerstvú), že pri poskytnutí dotácie UPSVaR vyžaduje zriadenie podnikteľského účtu na ktorý pošlú dotáciu, nákup (to čo je uvedené v zámere) nesmie byť pred začatím činnosti a nemôže kupovať zariadenia od niekoho (súkromnej osoby).
Ak ten nákup bol po začatí činnosti, po schválení dotácie, len ju ešte nemal na účte, tak by to možno aj obhájil, ale to radšej nech si overí na UPSVaR.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať