Zavrieť

Porady

DPH a predaj nehnutelnosti

21.12.04 sme podpisali zmluvu o predaji nehnutelnosti a 25.01.05 to bolo zapisane v katastri. Islo o nehnutelnosti, ktore sme predtym pouzivali na podnikanie a vlastnili sme ich 3 roky. Ako sa to sprava z pohladu DPH?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivan01 je offline (nepripojený) ivan01

    ivan01
    Ak bola pri nákupe nehnuteľností odpočítaná DPH postupuje sa podľa par.54(test 10 rokov-pomerné krátenie). Ak bola nehnuteľnosť kúpená bez DPH dá sa aplikovať §50 ods 2d (za predpokladu príležitostného predaja) a neuplatniť pri predaji DPH

    Yuya je offline (nepripojený) Yuya

    Yuya
    To znamena, ze je to oslobodene podla §38, ale nejde to do koeficientu podla §50 ods.2 d/. Cize DPH mi to nijakym sposobom neovplyvni iba to dam v DP k DPH do riadku oslobodene dla § 28-41 /r.6/?

    ivan01 je offline (nepripojený) ivan01

    ivan01
    yuya
    ja by som to spravil presne tak ako si napísala za predpokladu že nehnuteľnosť bola kúpená bez DPH a jedná sa o príležitostný predaj

    DPH a predaj nehnutelnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.