Zavrieť

Porady

Výpoveď zamestnanca

Dobrý deň prajem, čítala som si asi všetky príspevky, čo sa týka výpovedi zamestnanca. Moja kamarátka, pracuje v skôlke a dala výpoveď podľa § 67. Jej vedúca sa jej spýtala, prečo podľa tohto § a že má výpovednú dobu 3 mesiace, pretože tam pracuje len 4 roky. Ako som sa dočítala v príspevkoch, tak zamestnanec, ak dáva výpoveď má 2 mesiace výpovednú dobu. Je snáď u zamestnancov škôl a školiek iný zákon? Vie mi niekto poradiť,prosím.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Áno, je najmenej 2 mes.( ak nie je ošetrené v KZ inak) a nezáleží od doby zamestnania. ZP platí aj pre nich rovnako.

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    FIFA Pozri príspevok
    Dobrý deň prajem, čítala som si asi všetky príspevky, čo sa týka výpovedi zamestnanca. Moja kamarátka, pracuje v skôlke a dala výpoveď podľa § 67. Jej vedúca sa jej spýtala, prečo podľa tohto § a že má výpovednú dobu 3 mesiace, pretože tam pracuje len 4 roky. Ako som sa dočítala v príspevkoch, tak zamestnanec, ak dáva výpoveď má 2 mesiace výpovednú dobu. Je snáď u zamestnancov škôl a školiek iný zákon? Vie mi niekto poradiť,prosím.
    Dovolím si odpovedať otázkami.

    Ad "výpoveď podľa §67" :
    Je to §67 Zákonníka práce? Mal zamestnanec podať výpoveď podľa iného paragrafu?

    Ad "Výpovedná doba 3 mesiace pretože tam pracuje len 4 roky":
    Niečo je tu nedopovedané. Ak by pracovala 20 rokov, výpovedná doba by bola koľko mesiacov? Ak by pracovala 4 mesiace, výpovedná doba by bola koľko mesiacov? Akými zákonnými ustanoveniami argumentovala vedúca pri formulácii takého tvrdenia?

    Ad "Je snáď u zamestnancov škôl a škôliek iný zákon?":
    Nie je to vylúčené. Preto nasledujú posledné 2 otázky. Na základe akého zákona je uzatvorený pracovný pomer? Je to Zákonník práce?
    Treba sa pozrieť do pracovnej zmluvy a v nej nájsť odkaz na zákon, na základe ktorého bol pracovný pomer uzatvorený.
    Naposledy upravil endrju : 29.05.07 at 12:48

    Výpoveď zamestnanca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.