Zavrieť

Porady

Otázka ohladom opatrovatelstva

Dobrý deň,

našla som toto fórum a už dlhšiu dobu mám jeden problém.
Poberám opatrovateľský príspevok kvôli tomu že opatrujem môjho otca ktorý je zbavený svojprávnosti a je ZŤP.
A keďže tento príspevok nie je dostačujúci na vyžitie mojej rodiny a môjho otca (t.j. moje dve deti, mňa samotnej, a môjho otca) tak som chcela ísť na brigádu, ale na príslušnom úrade kde som sa pýtala či to je možné mi odpovedali že to nie je možné, ale na tejto stránke som našla príspevok ktorý písal niečo ako "pokiaľ zárobok z brigády nepresahuje dvojnásobok životného minima (čo je cca 9960Sk) tak je to možné", a preto Vás prosím o radu ako sa dá táto situácia vyriešiť? A či je to možné ísť na brigádu alebo skrátený pracovný pomer?

Za Vaše odpovede vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

    Zdenka175
    Ak niekto poberá opatrovateľský príspevok - čo platí za neho štát? Zdravotné a dôchodkové.?

    Ak sa matka stará o dieťa do 6 rokov - zadarmo, - vtedy platí štát tiež zdravotné a dôchodkové poistenie?
    Ďakujem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Zdenka175 Pozri príspevok
    Ak niekto poberá opatrovateľský príspevok - čo platí za neho štát? Zdravotné a dôchodkové.?

    Ak sa matka stará o dieťa do 6 rokov - zadarmo, - vtedy platí štát tiež zdravotné a dôchodkové poistenie?
    Ďakujem
    Ak je v ZP a SP prihlásená ako osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov veku - ano.

    Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

    Zdenka175
    Veronika, ja som chcela vedieť či je rozdiel pri odvodoch ako za opatrovanie a zas za staranie sa o dieťa do 6 rokov.

    Zelkaem je offline (nepripojený) Zelkaem

    Zelkaem
    Ja tiež poberám príspevok na opatrovanie, ale pracujem doma 2 hodiny denne a nesmiem presiahnuť 2-násobok sumy životného minima.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Zdenka175 Pozri príspevok
    Veronika, ja som chcela vedieť či je rozdiel pri odvodoch ako za opatrovanie a zas za staranie sa o dieťa do 6 rokov.
    áno .. je rozdiel vo výške odvodu .. za mamičky platí štá z vyššieho VZ. (§138)

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Zelkaem Pozri príspevok
    Ja tiež poberám príspevok na opatrovanie, ale pracujem doma 2 hodiny denne a nesmiem presiahnuť 2-násobok sumy životného minima.
    .. doplním, že môže ísť aj o brigádu (dohoda) , aj o PP (pri tej výške max príjmu skrátený úväzok)

    Otázka ohladom opatrovatelstva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.