Zavrieť

Porady

Daňová strata

Ahojte,
chcela by som sa opýtať na uplatnenie daňovej straty. V roku 2003 sme mali daňovú stratu, za rok 2004 sme v príjme cca 60.000,- Sk ( mínus odpočítateľná položka 80.832,-Sk ). Môžeme si daňovú stratu začať uplatňovať až za rok 2005 a potom nasledujúcich 5 rokov, alebo si ju musíme začať uplatňovať už za rok 2004?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Monika1 je offline (nepripojený) Monika1

    Monika1
    Nemusíš umorovať stratu v DP za rok 2004. Stačí ak ju umoríš do piatich rokov v ľubovoľnej výške, to zn., napr. za rok 2005 celú stratu naraz alebo v ďalších zdaňovacích obdobiach podľa potreby, najneskôr však do 5-tich rokov.

    Valika je offline (nepripojený) Valika

    ekonomka Valika
    Nemám s tým skúsenosti. Zo živnosti mi vyšla danová strata na r.44. Potom mám príjmy zo záv.činnosti a tie príležitostné príjmy. Tá strata zo živnosti sa má uviesť na r.58 DP ???. A čo potom dalej s ňou v daň.priznaní pre FO ???. Prosím poradte.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.