Zavrieť

Porady

Zrážková daň

Nema niekto z vás informácie, či treba potvrdenie o zrážke dani z úrokov ak si chcem v daňovom priznaní uplatniť ako preddavok, alebo či stačí výpis z účtu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Viera je offline (nepripojený) Viera

    Viera
    Chcela by som poprosiť o radu. Do ktorého riadku daňového priznania PO sa zapisuje zrazená daň z úroku z bankového účtu ?

    anka1 je offline (nepripojený) anka1

    anka1
    Viera
    Chcela by som poprosiť o radu. Do ktorého riadku daňového priznania PO sa zapisuje zrazená daň z úroku z bankového účtu ?
    riadok 830 daňového priznania PO

    mariannak je offline (nepripojený) mariannak

    mariannak
    V účtov. s.r.o. vychádza strata, čiže žiadna daň. Ak je zrazená daň z bankového účtu na účte 341 vo výške 350,-Sk môžem si uplatniť daň v DP a žiadať o vrátenie alebo čo mám urobiť s tým zostatom na účte 341? (do nákladov (aký účet?) alebo pohľadávka voči DU na účte 341? Vracia DU aj taký nízky preplatok?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    mariannak Pozri príspevok
    V účtov. s.r.o. vychádza strata, čiže žiadna daň. Ak je zrazená daň z bankového účtu na účte 341 vo výške 350,-Sk môžem si uplatniť daň v DP a žiadať o vrátenie alebo čo mám urobiť s tým zostatom na účte 341? (do nákladov (aký účet?) alebo pohľadávka voči DU na účte 341? Vracia DU aj taký nízky preplatok?
    Pozri túto tému:
    http://www.porada.sk/t47700-nulovy-z...da%F2+%FArokov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.