Zavrieť

Porady

Stavba

Ahoj poraďáci strašne moc by som potrebovala vašu pomoc. Idem zaraďovať stavbu... Takmer všetky práce nám robila jedna firma. Faktúrky sú za hlavný objekt, prípojky plynu, kanalizáciu, areálový plynovod a vodovod a spevnené plochy. Kolaudačné rozhodnutia mám dve, na stavbu a tieto spevnené plochy - chodník, parkovisko, takže by som mala zaradiť budovu zvlášť a spevnené plochy zvlášť, ale neviem k čomu mám priradiť tie prípojky plynu, areálový plynovod a vodovod či k budove alebo k spevneným plochám. Poradíte prosím?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    rommy Pozri príspevok
    Prosim, prosim, ja som z toho už taká nešťastná...
    Obstaraj si pokyn Ministerstva financií SR č.3400/1998-62. Jeho obsah sa dá uplatniť aj v súčasnosti. Je návodom, čo k hlavnej stavbe patrí a čo budeš odpisovať spolu so stavbou, a čo zaradíš ako samostatné technologické zariadenia odpisované oddelene od stavby, a to aj napriek tomu, že sú s ňou pevne spojené.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.