Zavrieť

Porady

DPH uplatňovaná do výdavkov pri leasingu os. vozidla

Vie mi niekto objasniť výklad zákona pri uplatňovaní DPH z 1. zvýšenej splátky do výdavkov v JÚ? (DPH nie je súčasťou istiny.) Zatiaľ som nikde nevypátrala, či mám túto DPH uplatniť vo výdavkoch ovplyvňujúcich ZD v tom mesiaci, kedy prišlo k úhrade 1. zvýšenej splátky v plnej výške, alebo treba túto DPH rozpočítať podľa dĺžky trvania leasingu na jednotlivé mesiace a uplatňovať ju vo výdavkoch priebežne tak ako aj jednotlivé leasing. splátky, napr. 1/36? Myslím, že by k tejto problematike malo byť vydané aj nejaké usmernenie ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    petovsan
    Vie mi niekto objasniť výklad zákona pri uplatňovaní DPH z 1. zvýšenej splátky do výdavkov v JÚ? (DPH nie je súčasťou istiny.) Zatiaľ som nikde nevypátrala, či mám túto DPH uplatniť vo výdavkoch ovplyvňujúcich ZD v tom mesiaci, kedy prišlo k úhrade 1. zvýšenej splátky v plnej výške, alebo treba túto DPH rozpočítať podľa dĺžky trvania leasingu na jednotlivé mesiace a uplatňovať ju vo výdavkoch priebežne tak ako aj jednotlivé leasing. splátky, napr. 1/36? Myslím, že by k tejto problematike malo byť vydané aj nejaké usmernenie ...
    Prvá zvýšená splátka je napr. 119000,- Sk. Sumu 100000,- Sk dáš ako VND a sumu DPH vo výške 19000,- dáš ako VOD. Dáš ju do VOD s datumom úhrady tejto splátky.
    Pekný večer želám...

    DPH uplatňovaná do výdavkov pri leasingu os. vozidla

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.