Zavrieť

Porady

MRP pod WIN Import bankových výpisov do PU

ekonomka
Počula som že je možnosť importu bank.výpisov do PU.Preto som zatiaľ bankové výpisy za január neúčtovala. Ako sa účtujú, resp. ako sa dajú importovať. Robím internet banking Tatra banka. Začínam v MRP len v r.2005 účtovať takže prosím poradte.Ako to robíte Vy? Netreba fyzicky zadať jednotl.položky z bank.výpisu?Ja mám niekedy aj 40 položiek na 1 bank.výpise.Za mesiac je toho dosť.
Usporiadat
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Aj keď Internet banking nevyužívam, našla som Ti v MRP niečo:

"Bankový výpis - Import
Kliknutím na tlačítko Import načítate bankový výpis z Vášho účtu v elektronickej forme prijatý od banky napr. cez Homebanking."

Najprv ale pred Importom si treba uložiť súbor a to vtedy keď používač Internet banking - TB. Totiž MRP si ho bude pýtať. Treba to len vyskúšať. Lenka
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Nik nevyužíva v MRP import bankových výpisov? Lenkak dík za návod ale nemám odvahu sama to skúšať, najradšej si dám poradiť. Vopred dík za postup.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Nik nevyužíva funkciu importu bank.výpisov v MRP????

Neporadí mi nik ako importovať bankové výpisy do PU v MRP? Rozprávala som aj s programátorom ale veľmi mi neporadil, viem len že ten výpis má byť vo formáte abo s koncovkou "gpc". Ako získam výpis cez internet banking v Tatra banke v tomto formáte. Dakujem vsetkým za pomoc.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Tak toto je výzva! Jeden z mojich šéfov má zrovna internet banking v Tatra banke, tuším že to vyskúšam. Ešte neviem kedy, ale ja sa určite ozvem.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Valika pozri si nasledovnú prílohu. Podľa tohto by si si mala nainštalovať v PC program pre konvertovanie XML súboru (comfort chip). Keď ho nainštaluješ potom si podľa príučky stiahni výpis z Tatra bankingu v tomto formáte XML aby si ho potom konvertovala do súboru s koncovkou, ktorý pozná MRP (gpc). Keď toto spravíš, potom môžeš robiť Import v MRP.

Ten program, ktorý si nainštaluješ Ti zo súboru z koncovkou xml spraví súbor s koncou gpc.
Naposledy upravil lenkak : 23.02.05 at 13:46
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Dostala si sa už po stiahnutie výpisu z TB? Lebo ja už som aj to vyskúšala, keď si šéf zadal svoje meno a heslo, kód do internet banking TB, tak som si potom tam našla kolónku i-výpisy, a stiahla som si i-výpis (napr. číslo1). Potom som si podľa tej príručky čo som priložila k predchádzajúcemu príspevku prekonvertovala súbor na koncovku gpc. Všetko mi to krásne spravilo, stačilo sa riadiť tou príručkou. Nemala som žiadny problém. Potom som išla do MRP-PU/Bankové výpisy, klikla na Import b.výpisov zo súboru, našla som si ten uložený .gpc súbor a načítalo mi do MRP výpis. Ešte sa dá zadať či má 1 výpis dať do jedného riadku, (hlavičky výpisov) a potom tie zápisy ako položky výpisu, alebo všetky položky na výpise zvlášť. Potom treba zadať úhrady, aby sa Ti zobrazili vo VF a DF (aj v denníku). MRP Ti doklady vyhľadá (podľa VS) sám.
Asi toľko ohľadom Importu. Ak ešte Ti bude niečo nejasné, stačí sa ozvať. Rada pomôžem, hlavne keď to už mám vyskúšané. Prajem Ti veľa úspechov.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Ahoj Lenkak si super s kolegami študujeme Tvoj návod ale nemám v Tatra banke požiadané o i-výpisy a požaduje si i-key.A dá sa to bezplatne???? Potrebujem čítačku aj čipovú kartu??? Čo dalej?? Dík.
Naposledy upravil Valika : 01.03.05 at 09:11
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Áno, myslela som si, že to už máš. Môj šéf to tu už mal pripojené. Dali mu to v TB, ale on to používal na internet banking, z internetu si robil úhrady (aspoň voľačo, ale len preto, že sa mu nechce chodiť do banky), a fungujú mu aj i-výpisy - to ani netušil. Ten kód potreboval ale či je potebné aj to ostatné si zisti v TB. Keď si zadal na TB meno a heslo, poslali mu z TB (rovno na ich stránke) že má zadať tento kód a on si ho našiel na karte čo má z TB a zadal tam tento kód.(na tej karte bolo veľa kódov, z ktorej si našiel ten zodpovedajúci, na spôsob súradníc).
Naposledy upravil lenkak : 01.03.05 at 19:43
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Leni,ja som to chcela robiť takto ako píšeš,ale pre usmernenie chcem ešte dodať,že nám si pýta Certifikát pri výpisovh z TB.Majiteľ tiež robí úhrady cez internet,ale pri výpisoch si pýta certifikát. Ty máš výpisy hneď po pohybe na účte?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ten certifikát si ztiahni z TB. V tej príručke je napísané ako. Ja mám robené výpisy tak, že mi chodia 2 x týždenne a ja si úhrady z toho výpisu účtujem podľa čísla výpisu. Takže nemala som dôvod si i-výpis ztiahnúť rovno po pohybe, keď šéf robil úhradu. Ja ale pochybujem, že by bol hneď vytvorený ten nový i-výpis. Pozriem ešte v tom manuále či tam niečo nepíšu.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Takže našla som niečo,
ako som predpokladala, i-výpis hneď nebude, ale až po dni po pohybe.
i-vypisy1.JPG  
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Lenkak chcem Ti veľmi pekne podakovať veľmi si mi pomohla konečne mi fungujú tie výpisy ich import z Tatra banky.Teraz ked som v BV v MRP dám uhradiť ako si písala, pokiaľ sú to tržby alebo úhrady DF tak prejdem na tie faktúry a ak sú to len prevody medzi bankou a pokladňou tak vojdem len do účt.denníka.Ešte som výpisy neúčtovala ale idem to skúsiť.Vyzerá to perfektne dúfam že mi tam nebude nič chýbať.

Ešte raz veľká vdaka.Celkom sa mi začína páčiť MRP. Pekný den.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ešte sa potrápiš, hlavne s tými predfaktúrami, ale držím palce, a som rada, že si si nakoniec MRP aspoň trošku obľúbila. Je to náročný program, hlavne pre toho, kto málo pracuje s PC a kto málo ovláda Windows. Ale ako vidím, si šikovná a máš na to, aby si zvládla akýkoľvek program. Stačí len chcieť. A mať veľa trpezlivosti, veď každý začiatok je ťažký.
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Kočky,účtujem bankové výpisy cez Import BV,lenže keď si potom chcem dať do vyhľadávača sumu napr.1 355,-ktorá je na BV tak si ju neviem nájsť.
Napr.mám BV TB05/013 na ňom sumu 1 355,- počase si neviem vyhľadať túto sumu.
Túto sumu mi automatický zaúčtuje do účtovných zápisov (položky skupiny) a tam sa mi to akosi stratí. Robím niekde chybu?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Skús si dať vyhľadávanie: čiastka v zápise.
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Lenka,ďakujem také to bolo jednoduché ,že ma to vôbec nenapadlo.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Luna, stávajú sa aj horšie veci....keď len toto, taká maličkosť.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Možno Vám to pomôže ale ja som zistila, že pokiaľ zadám v bank.výpisoch sumu kde je aj DPH napr. ja robím nákup na plat.karty priamo v BV a tam chcem aj aby som mala typ DPH 40 aj to tak zadám ale do DPH mi to nedáva. Ale ked zadám prípad priamo do účt.denníka už to mám aj v DPH vstup. Tak si dajte pozor aspoň u mňa to tak funguje.

Pekný deň.
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Ja platby kartou z BÚ účtujem na 355 napr.nákup PHM.Pri účtovaní na BV nemám nikde DPH.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Tak by to malo byť ako píše Luna. DPH mať iba pri faktúrach a v denííku.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať