Zavrieť

Porady

MRP pod WIN Import bankových výpisov do PU

ekonomka
Počula som že je možnosť importu bank.výpisov do PU.Preto som zatiaľ bankové výpisy za január neúčtovala. Ako sa účtujú, resp. ako sa dajú importovať. Robím internet banking Tatra banka. Začínam v MRP len v r.2005 účtovať takže prosím poradte.Ako to robíte Vy? Netreba fyzicky zadať jednotl.položky z bank.výpisu?Ja mám niekedy aj 40 položiek na 1 bank.výpise.Za mesiac je toho dosť.
Usporiadat
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Ja som asi pred 3 rokmi ked sme zavádzali platobné karty do praxe konzultovala túto skutočnosť s audítorkou a ona mi odporučila účtovať to priamo v banke.

napr. nákup benzínu 501,343/221 a v banke mám priložený aj doklad z ERP.Trocha mi to robí problém s DPH ak sa mi prelínajú mesiace.
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Ja som kdesi čítala,že na BV by sa nemali účtovať náklady,iba náklady na vedenie bankového účtu.
Mne to 1 auditorka potvrdila, druhá vyvrátila,tak včul buď múdra.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Ked si v BV dáš v nastavení-položky účtovať samostatne tak potom žiadnu sumu nemusíš hľadať v denníku v zápisoch ale vlastne každá položka z BV je účtovaná samostatne a pekne si ju nájdeš aj hned vidíš.
0 0
fatal fatal

fatal je offline (nepripojený) fatal

Zdravim Vas,
problem importovania bankovych vypisov do SW MRP K/S je trosku vacsi problem ako to vidia bezny uzivatelia. V prvom rade je potrebne poziadat tatrabanku o tzv. i:key, ktory Vam umozni ziskat vypis z uctu vo formate .gpc, samozrejme az po jeho konverzii programom comfort chip, tak ako pisete. Ovsem treba si uvedomit ze tento i:key od TB stoji rocne 1000 SKK a ak mate viac uctov tak je to 1000 SKK za kazdy z nich. Co uz nie je zanedbatelna polozka ak si zoberiete do uvahy, ze kazdy plati za vedenie uctu nemale financne prostriedky. Snazil som sa od spolocnosti MRP ziskat informacie ako naimportovat do ich "sofwaru novej generacie MRP K/S" XML subor z TB. S lutostou Vam musim oznamit ze toto mozne nie je. Este to nemaju a ani tusia, kedy by takuto elementarnu vec mohli spravit. Co povazujem za velku hambu a to radsej pomlcim o ochote zametnancov. Informacie podavaju od 15:00 - 16:00. Ak sa vobec dovolate. Samotny format gpc je z konca 80tych rokov co hovori same o sebe. Ja osobne som to vyriesil tak, ze som si napisal kratky program na citanie xml dokumentu z TB, ktory som prekonvertoval do formatu pre gpc. Ovsem kod banky treba dat na prve styri pozicie popisu transakcie, inac vam MRP zobrazi na miesto kodu banky styri nuly A je potrebne vypnut kontrolu uctov pri importe, pretoze MRP oznacuje realny bankovy ucet ako neplatny. Pevnu nervovu sustavu, s pozdravom Peto
Naposledy upravil fatal : 25.01.07 at 06:31
0 0
honza408 honza408

honza408 je offline (nepripojený) honza408

... Ja osobne som to vyriesil tak, ze som si napisal kratky program na citanie xml dokumentu z TB, ktory som prekonvertoval do formatu pre gpc. Ovsem kod banky treba dat na prve styri pozicie popisu transakcie, inac vam MRP zobrazi na miesto kodu banky styri nuly A je potrebne vypnut kontrolu uctov pri importe, pretoze MRP oznacuje realny bankovy ucet ako neplatny. Pevnu nervovu sustavu, s pozdravom Peto...


Jestli to dobre chapu, vytvoril jsi si programek na konverzi vypisu v XML na GPC format. Pokud by to byla nahrada za nutnost zakoupit ikey od Tatrabanky, byl by to urcite sikovny program. Rad bych vedel, zda v tomto pripade by jsi mohl tento programek poskytnout i ostatnim.
Diky.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
aj ja mám záujem o taký šikovný program. Zdravím poradákov.
0 0
Janinkaaa Janinkaaa

Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

Nikto nepoužíva GEMINY ?
Je to homebanking - Tatrabanka.
Potrebovala by som vedieť ako z Geminy naiportujem výpisy do PU - MRP
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Pekný deň ja používam výpisy z Tatra banky pomocou čipovej karty a programu comfort chip ich dostanem do formátu gemini a potom len importujem do PU. To tu Lenka pekne popísala, neviem čo potrebuješ poradiť. mne to funguje super.
0 0
Janinkaaa Janinkaaa

Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

Ahoj Valika.
Aj ja používam čípovú kartu.
Vôbec neviem sa pohnúť ďalej. Nerozumiem, ako, kde čo mám nadefinovať.
Potrebujem nejaký súhlas od Tatra banky ?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
- áno, musíš mať od nich okrem čítačky aj kód, i-výpisy.
0 0
Janinkaaa Janinkaaa

Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

Ja som si myslela, že kód (i - výpisy) dáva Tatra banka iba pri internetbankingu.
Vďaka za informáciu.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Prečítala som si celú tému a pretože ma to zaujalo, tak som si vyskúšala celý systém importu z BU na MRP PU pod WIN, podľa popisu (v téme č.7). Mám síce banku SS, ale aj tak mi to všetko pekne naťahalo. Teraz to mám v Bankových výpisoch - E-Banking. ALE ČO ĎALEJ, ako to dostať do účtovného denníka? Skúšam všetko, ale ďalej sa neviem pohnúť: vie mi niekto poradiť ďalší postup? ďakujem.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
pozri prísp. 13.
0 0
Janinkaaa Janinkaaa

Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

Z www.tatrabanky.sk som si stiahla certifikát.

A čo mám teraz robiť v MRP av Gemini ?
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
skúšam aj podľa prísp.13 a nejde mi to, neva, budem skúšať, pozerala som aj na stránke www.mrp.sk v otázkach a odpovediach, ale tam som sa nedočítala čo ďalej, takže ...
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Pekný den prajem, Janinkaaa ja mám čítačku, čipovú kartu od tatra banky a dobrá je v tlačenej forme brožurka ktorú ti dajú v Tatra banke ako návod na inštaláciu čítačky, nastavenie čipovej karty. Ked si si stiahla certifikát treba ho v pc inštalovať, s tým mi pomohol kolega ale treba postupovať podľa brožúrky. Z internetu si ukladám i-výpisy do pc a potom pomocou čip.karty ich prekonvertujem do formátu gemini. Tieto výpisy v tomto formáte potom viem dostať do PU-bankové výpisy-eBanking-import-z adresára-formát výpisu ABO-vyberiem potrebný výpis- Ok a krásne ho dostanem do MRP.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ahoj, ja som sto rokov za opicami. Mam vacsinou mensie firmy a vypisy som nahadzovala rucne. Zmenil sa nejako postup ohladne importu vypisov do MRP? Ma vyznam robit import pri klientovi, ktoremu uhradzaju hromadne v jednej sume aj 10 faktur? Mne dost dlho trvalo ked som zacala pouzivat pre osobnu potrebu internetbanking a ak je toto naozaj super pomoc, rada by som sa to naucila, len akosi veci okolo pc chapem trosku pomalsie (ale aj elektronicke posielanie SV som si spojazdnila sama, tak to asi nie je so mnou az take zle). Takze ak by som chcela mat moznost importovat klientov vypis do MRP, co mam povedat klientovi, ze si musi v banke vybavit?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
musíš mať od nich okrem čítačky, čip. kartu, kód, i-výpisy.
1 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

No myslim, ze sa postupne zacnem ucit pracovat aj s vypismy. A Lenka pouzivas e-Banking v MRP?
Ked som citala prispevok, tak som si pomyslela, ze urcite mi Lenka odpovedala. Dakujem.
Mala by som zacat uctovat jednu firmu s tym, ze maju svoju licenciu na MRP. Chcem to robit tak, ze tam mi z programu kde robia faktury natiahnu do ich MRP faktury, ja si ich skontrolujem a nakopirujem si udaje do mojho MRP, doma vklude spracujem a znova cele prekopirujem do ich. Obaja mame MRP Win, tak by s tym nemal byt problem a pristup by bol zaheslovany aby mi tam nikto nemohol chodit. Potom by to mohlo byt tak, ked si pojdem pre doklady a budeme prenasat faktury, prenesieme aj vypisy. Len asi je problem ak mi nebude vediet posparovat faktury kvoli hromadnym uhradam. Ale urcite sa to pomalicky skusim naucit, ak mi to nepomoze pri tejto firme mozno pri inej.
Naposledy upravil nika.sum : 11.09.10 at 21:50
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ja osobne nie. IB síce používajú majitelia firiem, ktorým robím účto, ale keby som aj ten ich IB mala k prístupu, potom by aj úhrady chceli odo mňa. Po tom zrovna netúžim.
Ale moja priateľka Valika áno. Ju som učila import BV, aj rovno v tejto téme nájdeš kopec informácii. Môžem sa jej popýtať, či sa niečo odvtedy zmenilo. Ona mala TB.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať