Zavrieť

Porady

Zápočtový list - zamestnanie SZČO

Spoločnosť zamestnala človeka, ktorý pred nástupom do zamestnania bol len SZČO a dôchodkovú evidenciu mu viedla pobočka sociálnej poisťovne, kde odovzdával zápočtový list od posledného zamestnávateľa.
Aký doklad nám má zamestnanec doniesť, aby sme mohli správne započítať odpracované roky a doby poistenia?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martinaj je offline (nepripojený) martinaj

    martinaj
    Vďaka, aj som si to myslela, ale lepšie je sa spýtať niekoho, kto sa s podobným prípadom už stretol.

    metracik2 je offline (nepripojený) metracik2

    dlhorocna mzdarka a personalistka, ale vzdy sa rada nieco naucim a poducim. Zaroven, mozno aj ja budem vediet nieco poradit. ...viac metracik2
    socialna poistovna vyda len potvrdenie, ze zamestnanec bol v obdobi od do dochodkovo poisteni, ak si vsak platil odvody do socialnej poistovni. Zalezi od pobocky socialanej poistovni, nie kazda vydava zapoctovy list.

    Evaman je offline (nepripojený) Evaman

    Evaman
    Ja si v takýchto prípadoch zvyknem ešte od zamestnanca pýtať výpis z OR od kedy do kedy trvala živnosť a zápočet rokov predchádzajúcich zamestnaní. Ak tieto doklady nie sú náležito usporiadané po poradí a má tam nejaké hluché obdobie, vydávam zápočet po jeho ukončení pp len na dobu, ktorú odpracoval u nás.

    Zápočtový list - zamestnanie SZČO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.