Zavrieť

Porady

Stavba na prenajatom pozemku

Ahojte Poraďáci,
Chcela by som sa Vás opýtať na názor ohľadne kúpy pozemku.
Máme v pláne kúpiť pozemok, na ktorom by sme postavili firmu.
Keďže kúpa pozemku je finančne dosť náročná a nedáva sa to do nákladov, rozmýšľame nad tým, že pozemok kúpi konateľ ako súkromná osoba, potom ho dá na prenájom svojej firme (s.r.o.) a firma tu postaví budovu (prevádzku). Je možné spraviť to takto? Môže firma postaviť budovu na prenajatom pozemku?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Ano, je to možné.
    Ale je tu viacero dôvodov, prečo by som to osobne neurobila, hlaným dôvodom je, ak je viacero spoločníkov, môže v budúcnosti s VAmi majiteľ pozemku vykývať....
    Konateľ môže mať týmto spôsobom nejaký zámer pre budúcnosť...??? Mne sa takéto veci nepozdávajú.....
    To, že sa pozemok neodpisuje a nemôžete si ho uplatniť do daňových výdavkov vo forme odpisov, by som nepovažovala za hlavný dôvod, aby to nemohla firma kúpiť.......

    OľgaH je offline (nepripojený) OľgaH

    OľgaH
    Ďakujem Vám veľmi pekne za Váš názor. Spoločník v tejto s.r.o. je len on sám. Takýto postup mu poradil jeden známy, bližšie dôvody nepoznám.
    Ešte raz ďakujem za Váš názor.
    Prajem príjemný deň.

    jana123 je offline (nepripojený) jana123

    jana123
    Dobrý deň, chcela by som sa poradiť, ako postupovať v prípade, ak s.r.o. má 2 spoločníkov a ide stavať halu - opravovňu áut na pozemku, ktorý je vo vlastníctve ( ide o bezpodielové spoluvlastníctvo s manželkou ) jedného zo spoločníkov ? Tento spoločník si na stavbu haly berie úver ako súkromná osoba. To ako by sa mali dohodnúť spoločníci medzi sebou nechcem riešiť. Skôr ma zaujíma to, či s.r.o. môže stavať na "cudzom pozemku", resp. čo treba spraviť - napr. spoločník prenajme pozemok firme ( môže aj bezodplatne ? ). Ani tomu celkom nerozumiem ako to bude s tým úverom - banka mu bude preplácať ako občanovi stavbu haly na základe dokladov vystavených na jeho firmu ? Pokial to bude takýto typ úveru tak to asi ani nebude možné ... Máte nejaké skúsenosti s takýmto niečím ?

    Stavba na prenajatom pozemku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.