Zavrieť

Porady

Povinné zmluvné poistenie-poistník,poistený

Dobrý deň,

chcela by som sa Vás spýtať ohladne povinného zmluvného poistenia. Máme auto Škoda 105 L a máme ho poistené v poisťovni Alianz, kde máme aj všetky ostatné poistky. Teraz mi prišiel šek a máme platiť 4660,- Dnes som dala výpoveď, aby som to stihla 6 týždňov do skončenia obdobia. Jeden pracovník z poisťovne nám ponúkol, ak by som neuzavrela poistku ja ale moja mamička, vyšlo by nás to 3441,- (vzhľadom na to, že ja mám 22 rokov a mamička 48) Vraj môžem byť zapísaná v dokladoch ja ako držiteľ vozidla a tým pádom by som bola ja ako poistený a mamička ako poistník. Chcela by som sa spýtať, či to môže byť, či netreba potom prepísať na polícii vozidlo na mamičku. V alianzi nám povedali, že netreba, že to môže zostať takto. Pýtala som sa totiž aj v inej poistovni, napr. aj v UNIQE, tu nám ale túto možnosť neponúkli, či može byť poistník mamička a ja ako držiteľ vozidla (tam vychádza na mňa poistka 4728,- a na mamičku 2952,-). Neviem teda, či si len poisťovňa určuje, či to musí byť tá istá osoba (poistník aj poistený) alebo nie.

Chcela by som sa teda spýtať Vás, či naozaj nemusí byť poistený (držiteľ - vlastník vozidla) tá istá osoba ako aj poistník.

Ďakujem Vám veľmi pekne za odpoveď.

S pozdravom
Malá
Usporiadat
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

Povedali Vám správne.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
p. Mala p. Mala

p. Mala je offline (nepripojený) p. Mala

Ďakujem Veľmi pekne za odpoveď. Takže z toho vyplýva, že naďalej môžem byť v dokladoch zapísaná ja a mamička by uzavrela poistnú zmluvu, však? V tom prípade nemusím prepisovať vozidlo na ňu. A neviete, to by sa malo teda dať takto urobiť aj v tej poisťovni UNIQA, tam by to vychádzalo nie 3441,- (v Alianzi ak by to bolo na mamičku) ale 2952,- (v UNIQE na mamičku). Pretože v UNIQE mi to neponúkli, či to tiež možeme nechať ako 2 osoby (jedna poistník a iná poistený)
Ďakujem
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
Neviem, ale mať poistku v Unique- to je dosť veľka odvaha, trúfalosť, hmhm. Radšej zaplaťte tých pár korún navyše a nechajte to v Allianzi- nehľadajte vžty to najlacnejšie.
Nebudem sa už na tuto temu radšej vyjadrovať, ale posluchnite ma...
0 0
rada rada

rada je offline (nepripojený) rada

p. Mala Pozri príspevok
Dobrý deň,

chcela by som sa Vás spýtať ohladne povinného zmluvného poistenia. Máme auto Škoda 105 L a máme ho poistené v poisťovni Alianz, kde máme aj všetky ostatné poistky. Teraz mi prišiel šek a máme platiť 4660,- Dnes som dala výpoveď, aby som to stihla 6 týždňov do skončenia obdobia. Jeden pracovník z poisťovne nám ponúkol, ak by som neuzavrela poistku ja ale moja mamička, vyšlo by nás to 3441,- (vzhľadom na to, že ja mám 22 rokov a mamička 48) Vraj môžem byť zapísaná v dokladoch ja ako držiteľ vozidla a tým pádom by som bola ja ako poistený a mamička ako poistník. Chcela by som sa spýtať, či to môže byť, či netreba potom prepísať na polícii vozidlo na mamičku. V alianzi nám povedali, že netreba, že to môže zostať takto. Pýtala som sa totiž aj v inej poistovni, napr. aj v UNIQE, tu nám ale túto možnosť neponúkli, či može byť poistník mamička a ja ako držiteľ vozidla (tam vychádza na mňa poistka 4728,- a na mamičku 2952,-). Neviem teda, či si len poisťovňa určuje, či to musí byť tá istá osoba (poistník aj poistený) alebo nie.

Chcela by som sa teda spýtať Vás, či naozaj nemusí byť poistený (držiteľ - vlastník vozidla) tá istá osoba ako aj poistník.

Ďakujem Vám veľmi pekne za odpoveď.

S pozdravom
Malá
Poistený a poistník môžu byť buď dve rôzne osoby alebo aj v jednej (keď poistený je zároveň platiteľom poistenia resp. uzavrel s poisťovateľom zmluvu - pričom sa to nerozlišuje a používa sa pojem poistený). Podľa zákona o PZP :
Poistníkom je ten, kto uzavrel s poisťovateľom zmluvu o poistení zodpovednosti.
Poisteným ten, na koho sa vzťahuje poistenie zodpovednosti.
Povinnosť uzavrieť poistnú zmluvu má pri tuzemskom motorovom vozidle ten, kto je ako držiteľ motorového vozidla zapísaný v dokladoch vozidla alebo ten, kto je v dokladoch vozidla zapísaný ako osoba, na ktorú sa držba motorového vozidla previedla. V ostatných prípadoch ten, kto je vlastníkom motorového vozidla alebo jeho prevádzkovateľom.
0 0
p. Mala p. Mala

p. Mala je offline (nepripojený) p. Mala

Ok, ten poistník a poistený, to chápem, len teraz som nepochopila, čo ste písali ďalej. Ja som napísaná v dokladoch ako držiteľ vozidla. Teraz ako mi rozprávali v Alianzi, že môže uzavrieť poistnú zmluvu mamička a ja by som zostala v dokladoch zapísaná,môže to urobiť tak? Ale v tom prípade musí byť ešte niekde zapísaná? Či vlastne ja by som zostala v dokladoch ako držiteľ a ona by bola uvedená len v poistnej zmluve ako poistník. Ale keď čítam ďalej, tak povinnosť uzavrieť zmluvu má (buď držiteľ, alebo osoba, na ktorú sa MV previedlo alebo ten, kto je vlastníkom (čiže to je držiteľ, nie?)) alebo ten prevádzkovateľ. Čiže ona by bola ako prevádzkovateľ MV? Neviem, či Vás dobre rozumiem. Prosím, či by ste mi mohli napísať, ako a kde je vlastne evidovaný ten prevádzkovateľ (to je skôr pri firemných autách, nie?). Takže v konečnom dôsledku, je to tak, ako som písala na začiatku, že ja budem držiteľ ale poistka bude vlastne na mamičku s tým, že ona nebude zapísaná v dokladoch?
Ďakujem
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
P.Mala, zbytočne si robite zbytočné starosti- proste vy ako majiteľka vozidla mate povinnosť uzavrieť PZP, lebo v prípade sposobenia nehody je za to zodpovedný ten KTO JE VEDENý AKO MAJITEĽ vozidla V TECHNIČÁKU, ale zaroveň to za Vás može spraviť hocikto iný tak, že on bude ako ten čo iba uzatvoril zmluvu a vy ako vlastníčka budete poistená!!! To znamená že napr. aj ja budem mocť uzatvoriť zmluvu na Vaše auto a podotýkam- NIKDE NEMUSí BYŤ ŽIADEN PREPIS, tá osoba čiste len podpíše zmluvu-teda zbytočne si z toho robíte ťažkú hlavu a keď to odľahčím, tak poistníkom može byť aj dedko alebo babka, alebo aj G.w.Bush.
Čo sa týka výberu poisťovne,ako som už napísala v príspevku predtýmto- nikdy nehladajte čo najlacnejšie poistné- totiž to je cesta do pekla a až pri pois. udalosti zistíte čo všetko tam nieje poistené a na peniaze sa čaká rok aj viac, ak samozrejme pois. nezamietne plnenie úplne!!!
Odporúčam osvedčené seriozne pois.- Českú p., Allianz.
Treba si dať pozor najma na dvojku na trhu,hmhm
0 0
rada rada

rada je offline (nepripojený) rada

p. Mala Pozri príspevok
Ok, ten poistník a poistený, to chápem, len teraz som nepochopila, čo ste písali ďalej. Ja som napísaná v dokladoch ako držiteľ vozidla. Teraz ako mi rozprávali v Alianzi, že môže uzavrieť poistnú zmluvu mamička a ja by som zostala v dokladoch zapísaná,môže to urobiť tak? Áno.Ale v tom prípade musí byť ešte niekde zapísaná? Nie.Či vlastne ja by som zostala v dokladoch ako držiteľ a ona by bola uvedená len v poistnej zmluve ako poistník.Áno. Ale keď čítam ďalej, tak povinnosť uzavrieť zmluvu má (buď držiteľ, alebo osoba, na ktorú sa MV previedlo alebo ten, kto je vlastníkom (čiže to je držiteľ, nie?)) alebo ten prevádzkovateľ. Čiže ona by bola ako prevádzkovateľ MV? Ak by vozidlo nepoužívala dlhšiu dobu napr. pol roka a viac tak NIE.Neviem, či Vás dobre rozumiem. Prosím, či by ste mi mohli napísať, ako a kde je vlastne evidovaný ten prevádzkovateľ (to je skôr pri firemných autách, nie?). Pojem prevádzkovateľ znamená, že je to taká FO alebo PO ktorá má právnu a faktickú možnosť trvale disponovať s motorovým vozidlom. Prevádzkovateľ nemusí byť totožný s vlastníkom príp. s vodičom. Prevádzkovateľom nie je ten, kto má MV napr. požičané na krátky čas - týždeň...Takže v konečnom dôsledku, je to tak, ako som písala na začiatku, že ja budem držiteľ ale poistka bude vlastne na mamičku s tým, že ona nebude zapísaná v dokladoch?Áno.
Ďakujem
Poistnú zmluvu nemusí uzavrieť držiteľ, vlastník alebo prevádzkovateľ MV osobne. Občiansky zákonník umožňuje, aby poistná zmluva bola uzavretá v prospech inej osoby. Osoba, ktorá uzavrie poistnú zmluvu - Vaša mamička - je v takomto prípade poistníkom tak ako ste písali a osoba na ktorú sa poistenie vzťahuje - Vy - poisteným.
0 0
p. Mala p. Mala

p. Mala je offline (nepripojený) p. Mala

Ďakujem Vám veľmi pekne za odpoveď.
0 0
Jano23 Jano23

Jano23 je offline (nepripojený) Jano23

Našli ste cenovo výhodnejšie poistenie osobného automobilu
ako toto?
Napr. auto do 1,4 l , vyše 5 rokov bezškodový priebeh a mate nad 27 rokov v OTP Garancii 3476 Sk. Musíte to poistiť cez internet.
http://www.garanciaonline.sk/
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Na tejto stranke sa dajú porovnávať jednotlivé poistné sumy podľa zadaných údajov o aute a majiteľovi:

www.lacnapoistka.sk
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

www.superpoistenie.sk Vám vypočíta poistku na všetkých 9 poisťovní naraz a hneď vidíte, kde je to najvýhodnejšie..
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

VladoaKatka Pozri príspevok
www.superpoistenie.sk Vám vypočíta poistku na všetkých 9 poisťovní naraz a hneď vidíte, kde je to najvýhodnejšie..
Na tejto stránke mi PZP napr. pre ČSOB vypočítalo vyššie ako mám priamo v návrhu z poisťovne - Rozdiel nejakých 1200 Sk,-.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Mnou uvedená stránka ráta správne. Keď som overoval výšku poistky v OTP Garancia, tak sumy boli zhodné.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Môže byť, lebo si ich poistencom. Výpočet je pre nové poistenie. Také isté vozidlo poistené dva roky v poisťovni má inú sadzbu ako nové poistenie.

Tiež som to mala, ale aj tak sa dá niečo vykúzliť. Mne to spraví na jednej dodávke 3500,- Sk, ak prejdem do inej poisťovne, ostatné vozidlá tam nechávam, lebo už mám najvyšší bonus. Robila som to aj v roku 2005 a vtedy som na vozidlách ušetrila až 12 tisíc korún.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

VladoaKatka Pozri príspevok
Môže byť, lebo si ich poistencom. Výpočet je pre nové poistenie. Také isté vozidlo poistené dva roky v poisťovni má inú sadzbu ako nové poistenie.

Tiež som to mala, ale aj tak sa dá niečo vykúzliť. Mne to spraví na jednej dodávke 3500,- Sk, ak prejdem do inej poisťovne, ostatné vozidlá tam nechávam, lebo už mám najvyšší bonus. Robila som to aj v roku 2005 a vtedy som na vozidlách ušetrila až 12 tisíc korún.
Je to tak - pri výpočte PZP treba zadať inú poisťovňu, ako tú v ktorej máš teraz PZP. Vtedy to vypočíta správne /ČSOB napr./.
Ale je to sila - ako "trojročný" klient dostaneš vyššiu cenu, ako keď budeš klientom novým. Čiže - výpoveď a uzatvoriť novú.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Pepa Pozri príspevok
Je to tak - pri výpočte PZP treba zadať inú poisťovňu, ako tú v ktorej máš teraz PZP. Vtedy to vypočíta správne /ČSOB napr./.
Ale je to sila - ako "trojročný" klient dostaneš vyššiu cenu, ako keď budeš klientom novým. Čiže - výpoveď a uzatvoriť novú.
A niektoré poisťovne berú do úvahy, že ak máš u nich vozidlo poistené a poisťuješ nové tak Ti dajú bonus, ale niektoré nie, alebo ak prepíšeš vozidlo z IČO na RČ, tak si po 3-och rokoch nový klient.

Super - hlavne, keď Ti to vyjde viac ako predtým.

Niektoré poisťovne on-line poistenie robia s 15% zľavou. To tiež nie je zanedbateľná čiastka.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
Čo poviete na takýto prípad:

Komunálna poisťovňa:

PZP za rok 2007...............3788 Sk
PZP za rok 2008...............7016 Sk
pritom som v minulom roku v novembri kontrolovala výšku PZP cez net bola navýšená o pár stoviek

ako by ste postupovali v takomto prípade?
ďakujem za odpovede

bezškodový priebeh min. 10 rokov
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

hanelie Pozri príspevok
Čo poviete na takýto prípad:

Komunálna poisťovňa:

PZP za rok 2007...............3788 Sk
PZP za rok 2008...............7016 Sk
pritom som v minulom roku v novembri kontrolovala výšku PZP cez net bola navýšená o pár stoviek

ako by ste postupovali v takomto prípade?
ďakujem za odpovede

bezškodový priebeh min. 10 rokov
A je to určite za porovnateľné obdobie? Nebolo to v r. 2007 len napr. od mája do decembra?

Je to to isté auto? Aká je kubatúra? Nemali ste v minulom roku nejakú mimoriadnu zľavu? Treba sa opýtať v poisťovni, prečo je taký rozdiel. Bez toho, aby som videl celú dokumentáciu (zmluvu) je ťažké sa k tomu vyjadriť.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
Ďakujem ti chobot za odpoveď už je to poriešené na tú istú sumu - 3788Sk aj pre tento rok, oslovila som svoju sprostredkovateľku a tá to zariadila
inak už som bola odhodlaná zmeniť poisťovňu v rámci zákona
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Ahojte, potrebujem pomoc: podnikateľ nemá zaplatené povinné zmluvné poistenie (je to proste chorobný neplatič) a spôsobil haváriu. Poisťovňa to poškodenému zaplatila a teraz to vymáha od tohto podnikateľa. Samozrejme to zaplatil, ale ja to môžem dať do nákladov alebo nie?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať