Zavrieť

Porady

Ako odstupit prevadzku, v ktorej sme len najomnici?

dobry den,
nasa firma ma prenajatu prevadzku v obchodno-zabavnom centre, ide o gastronomicku prevadzku. chceme tuto prevadzku odstupit inej firme s tym ze sucastou odstupenia je aj kupa vsetkych zariadeni. na cene sme sa uz dohodli. AKY TYP ZMLUVY BY SME MALI POUZIT? vopred dakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zorro23 je offline (nepripojený) zorro23

    zorro23
    prosim o Vasu radu dost nam to ponahla.zajtra mame stretnutie so zaujemcom a zastupitelom obchodneho centra.dakujem

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    zorro23 Pozri príspevok
    dobry den,
    nasa firma ma prenajatu prevadzku v obchodno-zabavnom centre, ide o gastronomicku prevadzku. chceme tuto prevadzku odstupit inej firme s tym ze sucastou odstupenia je aj kupa vsetkych zariadeni. na cene sme sa uz dohodli. AKY TYP ZMLUVY BY SME MALI POUZIT? vopred dakujem za radu.
    Najskôr musíte mať v zmluve o prenájme uvedené, že ju môžete postúpiť tretiemu.....a musí s tým súhlasiť.

    zorro23 je offline (nepripojený) zorro23

    zorro23
    Zmluvu s prenajimatelom teda obchodnym centrom mame postavenu tak ze mozeme odstupit od zmluvy ak si najdeme nahradu. NAM VSAK IDE O ZMLUVU S TYM ZAUJEMCOM.dohodli sme sa ze mu prepustime prevadzku aj so zariadenim za urcitu sumu. ide nam ako sformulovat tuto zmluvu? ako kupno-predajnu? mozeme tu cenu dat aku chceme? dakujem

    koňo je offline (nepripojený) koňo

    koňo
    Nepíšeš, čo všetko je predmetom predaja. Predpokladám, že prevádzku predávate bez prevodu pracovníkov, nepredávate pohľadávky, záväzky a zásoby. Ja si myslím, že predávate iba hmotný majetok, nie časť podniku. V takom prípade ide o kúpno-predajnú zmluvu.

    zorro23 je offline (nepripojený) zorro23

    zorro23
    dakujem, je to tak. este raz dakujem. a cenu si mozem stanovit aku chcem, po dohode s kupujucim, alebo to musi byt podla uctovnictva?

    skaspa je offline (nepripojený) skaspa

    skaspa
    zorro23 Pozri príspevok
    dakujem, je to tak. este raz dakujem. a cenu si mozem stanovit aku chcem, po dohode s kupujucim, alebo to musi byt podla uctovnictva?
    cena je vecou predávajúceho a kupujúceho, nemusí to byť podľa účtovníctva, môžeš predať aj so stratou

    shureido je offline (nepripojený) shureido

    shureido
    Postupovala by som takto:
    1. Dohodnem sa s prenajimatelom, aby ten k urcitemu datumu, napr. 31.5.2007 ukoncil najomnu zmluvu so starym najomnikom a od 1.6.2007 uzavrel novu najomnu zmluvu so mnou.
    2. So starym najomnikom (prevadzkovatelom gastronomickeho zariadenia) uzavriem kúpno-predajnu zmluvu o predaji hnutelneho zariadenia prevadzky za dohodnutu odmenu.
    3. Urobim prislusne prevody penazi (za najomne prenajimatelovi, za zariadenie byvalemu najomnikovi)
    4. Nastahujem sa a zacnem prevadzkovat zariadenie.
    5. Napisem na Poradu ze sa mi to podarilo :-)))

    zorro23 je offline (nepripojený) zorro23

    zorro23
    super. vsetkym dakujem. prajem prijemny den a o obchode Vas poinformujom v tomto prispevku

    Ako odstupit prevadzku, v ktorej sme len najomnici?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.