Zavrieť

Porady

Ročné vyúčtovanie tepla - termíny doručenia

Poraďte, ako donútiť správcu bytov, aby včas doručoval ročné vyúčtovanie. Som majiteľom bytu, ročné vyúčtovania pravidelne sú doručované koncom júna. Tohto roku som však správcu upozornil na porušovanie zákona č.182/1993. Jeho odpoveďou bolo to, že dodávateľ im doteraz nedodal podklady. Pokiaľ však boli vo vyúčtovaní nedoplatky, žiadali zaplatiť ich do 15 dní, ak sú však preplatky, často meškajú, prídu aj po 1-2 mesiacoch.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    bubelaj je offline (nepripojený) bubelaj

    bubelaj
    ja tiež ešte nemám, lebo u nás správca /žena/oslavuje 50. Pripomína sedemdesiatničku. Tiež narodeniny nie sú dôvod, abz nedoručila vyučtovanie.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Posielal som im aj sťažnosť na porušovanie zákona, reakcia z ich strany žiadna. Obrátil som sa i na SOI - nemajú na to dosah. Žiaľ, v tejto republike asi platia zákony len pre tých malých, veľké firmy a podniky (aj politici) si ich môžu beztrestne porušovať. Kedy už v tejto republike bude konečne platiť rovnosť všetkých pred zákonom? Do dnešného dňa, t.j. 16.6. vyúčtovanie neprišlo. Ak by som mal nejaké pripomienky k vyúčtovaniu, mám to urobiť do konca júna, ale ako, keď vyúčtovanie nemám?. Potom nezostáva nič iné, len ako sprostý platiť pre tých nenažraných nepoctivcov. Kedy si obyčajný človek konečne vydupe svoje práva?

    Marti.ka je offline (nepripojený) Marti.ka

    Marti.ka
    Jedna otázočka ohľadom ročného vyúčtovania za byt. Dnes za mnou prišla naša zamestnankyňa s tým, že potrebuje potvrdenie o príjme kvôli pôžičke. Ide práve o nedoplatok za byt z ročného vyúčt. vo výške 40 tis. Je rozvedená, no manžel žije s ňou. Na bývanie neprispieva. Za byt mal platiť on, no neplatil. Tá pôžička je absolútne nevýhodná, úrok až okolo 20 %. Podľa mňa by najlepším riešením bolo dohodnúť sa so správcom na splátkach. Neviem však, či je to možné. Rada by som jej pomohla. Je na všetko sama. Bývalý muž alkoholik, na domácnosť neprispieva, dve dospelé deti len nedávno dokončili školu. A z jedného platu, sami uznáte živiť 4 osoby nie je ľahké. A zaplatiť také nekrasťanské peniaze za úroky? Vďaka za rady.

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Naše SVB v takomto prípade vychádza v ústrety ľuďom, ktorí sa dostanú do životnej situácie ako píšeš. Spísali sme "uznanie dlhu", kde sa vlastníčka bytu zaviaže splácať dlžnú sumu rozloženú na viac splátok na základe vzájomnej dohody. Dokonca sa jej odpustili aj sankcie za oneskorené platby. Je to však len a len na dohode a pochopení, že každý sa môže do takejto situácie dostať. Sú to však ojedinelé prípady a všetko sa dôkladne preverí. Takže by som jej navrhla napísať žiadosť (neviem, či majú nejakého správcu, alebo majú zriadené spoločenstvo) na radu, resp. predsedu SVB, kde by uviedla dôvody a požiadala ich o možnosť dlžnú čiastku uhradiť do .... v mesačných splátkach .....
    Ešte doplňam, v prípade,že nemajú zrušené BSM ako správca by som "uznanie dlhu" spísala s oboma manželmi. Mali sme aj taký prípad, že manželka uhrádzala len "svoju polovicu" dlhu a po výzve manžela, že to budeme riešiť exekučne sa nám podarilo dosiahnúť úhradu nedoplatku. Právne by to asi neobstálo, lebo byt majú v spoločnom vlastníctve, ale k tomu by som mohol vyjadriť ešte nejaký právnik, ako tej pani pomôcť.
    Naposledy upravil Janca : 22.06.07 at 14:14 Dôvod: doplnenie

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Dnes, t.j. 25.6. mi konečne prišlo vyúčtovanie. Chválabohu, mám preplatok. Lenže keď som videl tie ceny - hrôza. Studená voda 1 kubík = 59,15 Sk, 1 GJ = 634 Sk. Aké sú ceny u vás? Ozvite sa!

    Bambit je offline (nepripojený) Bambit

    Bambit
    misoft Pozri príspevok
    Dnes, t.j. 25.6. mi konečne prišlo vyúčtovanie. Chválabohu, mám preplatok. Lenže keď som videl tie ceny - hrôza. Studená voda 1 kubík = 59,15 Sk, 1 GJ =634 Sk. Aké sú ceny u vás? Ozvite sa!
    U nás tiež boli väčšinou preplatky. Šetrilo sa na kúrení, pretože nebola minulý rok tuhá zima .
    Studená voda 1 kubík = 53,00 Sk, 1 GJ = 447 Sk. Na TV to bolo zaujímavé. Čím si viac šetrila , tým si viac za m3 zaplatila. Napr. kto minul 9 m3 zaplatil za m3 564 Sk, a kto minul 63 m3 zaplatil za m3 291 Sk.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ach jaj. Východ je východ. Tu to musí byť vždy niečo extra. Najvyššia nezamestnanosť, vyššie ceny, ale nižšie platy.

    Ročné vyúčtovanie tepla - termíny doručenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.