Zavrieť

Porady

Skrátený úväzok a odvody

Nedá mi spať jeden problém.
Pracovník na skrátený úväzok 2 hod týždenne (t.j. 0,4 denne) má mzdu 4000,-Sk. Má okrem toho hlavný prac.pomer. Aký je VZ pre odvod do poisťovní? 4000,- ? Zaujíma ma hlavne max.VZ.
Vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Pracovná zmluva ZP - 43095.- NP, GP - 21548,- /1,5 xpr. mzda/
    DP, PvNe, RF - 43095 /3x pr.mzda/

    Nike je offline (nepripojený) Nike

    Nike
    Takže podľa teba je v tomto prípade skráteného úväzku VZ 4000,-? Ano?
    Lebo aké sú maximá samozrejme viem.
    Naposledy upravil Nike : 05.02.05 at 15:51

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Robím mzdy aj na skrátený pracovný úväzok, ale zatiaľ som mala prípad, len keď pracovník mal jeden PP a to so skráteným úväzkom (polovičným).
    Ale podľa mňa záleží na tom, akú má výšku mzdy pri hlavnom PP.Vieš výšku jeho mzdy pri hlavnom PP? Je to v tej istej organizácii? Potom by sa mali zčítavať výšky PP a podľa toho určiť, či výška miezd oboch PP nepresiahla výšku max. VZ. Lenka

    Nike je offline (nepripojený) Nike

    Nike
    Vďaka Lenkak, zatiaľ neviem ich hlavný príjem, ale určite je každý mesiac iný. Myslela som si to čo hovoríš, len si neviem dosť dobre predstaviť ako to v praxi funguje.

    ZP by nebol veľký problém, lebo na konci roka sa urobí zúčtovanie, ale SP?

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Majka, ja osobne nemám skúsenosti s kratším pracovným časom, k téme by som musela hľadať v zákonoch (pre krátkosť času nestíham), tak si pozri aspoň tieto diskusie:
    http://www.porada.sk/showthread.php?p=3638#post3638
    http://www.porada.sk/showthread.php?p=4587#post4587

    rene je offline (nepripojený) rene

    rene
    Skúste pozrieť na Porade v téme" Invalidný dôchodca a odvody od 01.01.01.2005, možno Vám to pomôže.

    saman je offline (nepripojený) saman

    saman
    Nike
    Nedá mi spať jeden problém.
    Pracovník na skrátený úväzok 2 hod týždenne (t.j. 0,4 denne) má mzdu 4000,-Sk. Má okrem toho hlavný prac.pomer. Aký je VZ pre odvod do poisťovní? 4000,- ? Zaujíma ma hlavne max.VZ.
    Vďaka.
    Prave som robila mzdy aj so skratenym uvazkom:
    - min. VZ je vo vyske minimalnej mzdy (samozrejme umerne prepocitanej na pracovny cas), to plati pre socialne poistenie aj pre zdravotne poistenie. Takze u teba to bude 4000,- Sk.
    - max. VZ pre socialne poistenie je:
    a/ pre odvody zamestnanca (uhrn prijmov - t.j. aj z ineho pracovneho pomeru)
    b/ pre odvody zamestnavatela (VZ len z tohto skrateneho pracovneho pomeru).

    Nike je offline (nepripojený) Nike

    Nike
    Ďakujem všetkým, snažím sa to pochopiť.
    Saman ďakujem,ale môžeme si to dovysvetliť, prosím ťa - hovoríš o "úmerne prepočítať na pracovný čas".
    Pri úväzku 0,4 hod denne = min.VZ 200,- Sk čo máme viac -4000- a nie je to problém.
    Problém je max VZ, lebo program mi prepočíta hornú hranicu =
    43095 = (/8*0,4) 2155 a z toho odvedie prísl.%
    21548 = ..... 1077
    A som v koncoch. Tak je VZ 4000 alebo menej? Ak prepočítať tak má PC pravdu, ale keď sa hrabem v zákonoch tak neviem.
    PC berie totiž túto mzdu pri tak nízkom úväzku ako keby pri 8 hodinovom mal 80000,- a uplatní max VZ

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Majka, možno by bolo dobré, ak by si uviedla v akom mzdovom softe pracuješ, možno niekto má taký istý ... a možno tam niečo špeci treba zaklikať, hm?

    Nike je offline (nepripojený) Nike

    Nike
    Vďaka za podporu Vladka.

    Robím v ProFit mzdy, ale to nie je z "kliknutí" v programe, lebo už som hovorila s programátorom a tiež je z toho vedľa.

    Obvolala som všetko čo len trochu robí mzdy. Nik ma neuspokojil, ale každý tvrdí, že by poistné zrážal zo 4000,-. Ale potrebujem mať oporu v zákone, lebo treba prerobiť program.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Nike -

    pri kratšom úväzku je maximálny VZ pre úplne všetky odvody a fondy rovnaký, ako pri klasickom úväzku.

    Tj. napr. pre zdravotné poistenie 43095 mesačne/517140 Sk ročne,
    pre nemocenské 21548 Sk mesačne atď.

    Nike je offline (nepripojený) Nike

    Nike
    Ďakujem pán Mihál, že ste neobišli môj prípad.

    Takže žiadne prepočítanie maxima a prísl. percento v tomto prípade zo 4000,-.

    Len sa uisťujem, lebo sa mi neverí.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.