Zavrieť

Porady

VYSKA A KRATENIE DOCHODKU

budem mat 50 rokov. Do dochodku este 12 rokov. Pracujem od roku 1984 takze mam uz odpracovane cca 23 rokov s tym, ze bol som viackrat nezamestnany cca 1,5 roka /bral som penaznu podporu/ a taktiez som zacinal ako SZCO kde som neplatil odvody do SOC. POISTOVNE /podla zakona je to povolene/.
Odrazi sa mi toto nejak na znizeni mojho dochodku ?
Co s tymi 12 rokmi co su predo mnou ? Pre moj vek je uz problem zohnat si nejaku stalu dobre zaplatenu robotu !
Ako postupovat aby ten dochodok som dosiahol este nejaky dobry vysoky.
Kolko to celkove treba odrobit rokov aby dochodok vysiel ?
Za co je krateny dochodok ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Pezuma je offline (nepripojený) Pezuma

    Sládkovičovo Pezuma
    Pri výpočte dôchodku sa vynásobia tri čísla:
    1. Počet odpracovaných rokov - vieme ovplyvniť, na nárok na dôchodok nám stačí 10 rokov, ale čím vyššie bude toto číslo, tým vyšší bude dôchodok


    2. koeficient - tvoj zárobok za celý kalendárny rok sa vydelí priemernou mzdou, vieme ovplyvniť? no snažím sa mať čo najvyššiu mzdu z ktorej odvádzam odvody do starobného poistenia, čiže žiadne prachy na ruku, ale pekne odvody

    3. dôchodková hodnota - každý rok určije štát, zatiaľ každý rok stúpa, ale bude stúpať ďalej???

    Matematika nepustí: vynásob všetky tri čísla a máš svoj starobný dôchodok.

    Pezuma je offline (nepripojený) Pezuma

    Sládkovičovo Pezuma
    Ešte samozrejme, že sa treba dožiť dôchodkového veku, t.č. 62 rokov, čo bude časom určite viac.
    Ak chceš ísť skôr do dôchodku, tak za každý skorší termín je "pokuta" a to za každých 30 dní skoršieho odchodu do dôchodku sa zníži vypočítaný dôchodok o 0,5 %. Výsledný dôchodok musí byť aspoň 1,2 násobok životného minima, inak na predčasný dôchodok nemáš nárok

    VYSKA A KRATENIE DOCHODKU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.