Zavrieť

Porady

Upomienka zo Slov. rozhlasu

Chcem sa s Vami podeliť o problém mojej maminy (isto nie je sama), ktorý sa ťahá už cca 2 roky so Slov. rozhlasom.
Pred 2 rokmi odhlásila koncesion. poplatok za rozhlas, pretože ho skutočne nepoužíva. Do toho času mala všetky konces. poplatky riadne pouhrádzané. Asi pred rokom jej prišla upomienka, kde sa vyhrážali, že je v omeškaní a penále budú predstavovať asi 340.000,- Sk, ak neuhradí pokutu za 2 mesiace (2x á 5.000,-), pretože ju evidujú od 03/2004 do 04/2004 ako neplatiča (podľa nich im dĺži 80,- Sk). Vec postúpili nejakej na to špecializovanej firme. Mamina je už dôchodkyňa a a na takéto veci nie je zvyknutá a určite jej musia nebezpečne zdvíhať KT. Na upomienke bolo tlf. číslo (nie do SR), na ktorom bolo možné vzniesť námietky a problém riešiť - samozrejme 1 min. hovoru cca 80,- Sk, neviem či s alebo bez DPH. Do Slov. rozhlasu sa mi ani po týždni nepodarilo dovolať. Tak som sa nahnevala a vec som riešila e-mailom na ek. oddelenie do SR. Po prešetrení veci sa mi dotyčná pracovníčka ospravedlnila, že vec dá do poriadku, nakoľko vraj chyba vznikla pri komunikácii medzi Slov. poštou a Slov. rozhlasom, pretože im to vraj oznámili neskôr a moju maminu to v systéme stále vyhadzuje ako neplatiča. Považovala som to za uzavreté. Dnes prišla mame zasa upomienka už na 20.000,- + 80,- Sk a vraj idú vec riešiť súdom a neviem ako ešte. Naša babka chytá už infarktové stavy a mňa to už naozaj hrozne dožiera, že takto obťažujú starších ľudí a nevedia si spraviť poriadok vo vlastných papieroch... len ťahajú z každého peniaze, kde sa dá a nikto za nič nie je zodpovedný... ach, ale som sa zasa rozčúlila ...
Silno uvažujem nad tým, že prípad postúpim "Lampárni" (možno z toho nakoniec mama ešte zaprofituje ) ... Čo Vy na to, milí poraďáci? Alebo Vás napadá nejaké lepšie riešenie? Dopisovať si s nimi asi už nemá vôbec význam, to by som ju z toho kompu v rozhlase musela ísť deletovať asi osobne !!!!!!!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Tu pomôže len tvrdo po nich. Zverejniť to, ale nie STV ale komerčnej televízii (Markíza, JOJ). Nech sa celá republika dozvie, akí šmejdi sedia v inštitúciách s podielom štátu. Tento štát ich prostredníctvom sa obohacuje, ba pridáva aj poriadne sústa súkromným vymáhačským firmám. V tejto republike platia povinnosti len pre chudobných a výhody pre bohatých, práva sa tu obyčajný občan nedočká!

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Práve včera som prevzal "libezbríf" od "špecializovanej" firmy na vymáhanie nedoplatkov konc.poplatkov za rádio. Dlžil som im za 6 mesiacov roku 2002 ako szčo (teda nedoplatok 180,- Sk). Nedoplatok bol uhradený 24.10.2005. Teraz k tej pointe listu. Vymáhajú odo mňa poplatok z omeškania 3.285.000,- Sk. Áno dobre čítate, je to tri miliony dvestoosemdesiatpäť tisíc Sk.
    A čo teraz?

    Ale asi sa poučili z medializácie týchto prípadov, nakoľko súčasne som dostal návrh na dohodu o novácii. Čiže ten dlh sa odpustí ak zaplatím 1.000,- Sk (čítaj jeden tisíc) okamžite.

    Takže ani kaša sa neje tak horúco ako sa uvarí.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Smith, o tomto keby som mala písať, tak je to samé píííp, pííp....
    Dnes som prevzala tiež vo firme tieto listiny. Ja mam taký paradox. ze sme uhradili poplatok 240, Sk za rok 2004, ale na ich staré č. účtu. A potom v roku 2005 sme im to uhradiliešte raz na nové číslo účtu. A teraz nám vyšiel 1,850 mil. Sk za oneskorenú úhradu asi 9 mesiacov.
    Povedala som si. Zalatím 1000, Sk. A do rozhlasu napíšem list, že žiadam vrátiť ..., pretože im bola pohľadávka uhradená, a neposkytli správne inf. týmto právnikom. Ak dostali patbu, kt. sa im nedala identifikovať, mali ju vrátiť spat...

    JanaSys je offline (nepripojený) JanaSys

    JanaSys
    // citujem : Podľa Zákona 212/1995 Z.z. ak vlastníte rozhlasový prijímač, ste povinní ho prihlásiť a platiť koncesionárske poplatky. Podľa paragrafu 8 tohto zákona, ak meškáte s platením dlhšie ako jeden mesiac, vyberateľ vás písomne vyzve na splnenie povinnosti. Ak na prvú výzvu nezareagujete, vyzve vás vyberateľ na zaplatenie ešte raz. Ak si svoju povinnosť nesplníte ani po druhej výzve, vyberateľ si uplatní právo na úhradu na príslušnom súde. Toľko o nedoplatku na koncesionárskych poplatkoch.
    LP od neplatičov v súčasnosti vymáha poplatky z omeškania. Tie upravuje paragraf 9 a doslova sa v ňom píše: (1) Ak je platiteľ poplatku (§ 3) v omeškaní s platbou dlhšie ako dva mesiace a dodržal sa postup podľa § 8, vyberateľ poplatku (§ 5 ods. 1) požiada platiteľa o zaplatenie poplatku z omeškania. A tu je ten háčik - postup podľa § 8 dodržaný nebol. Slovenský rozhlas totiž výzvy na zaplatenie neposielal. A skupine neplatičov, na ktorú sa LP zamerala, tak prišla jediná výzva - od BSP Lawyer Partners, ktorej SLovenský rozhlas svoje pohľadávky postúpil - a tú uhradili.

    Takže žiadny generálny pardon. Neplaťte vydieračom to, na čo nemajú nárok. //koniec citatu

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Koncesionári pod tlakom vydieračov LP - vydýchnite si! Prezident podpísal. Tie vydieračské svine dostanú prd.

    seflera je offline (nepripojený) seflera

    seflera
    I keď to na prvý pohľad vyzerá nepravdepodobne, ale v tomto štáte je to tak -pozrite si článok V. Zákona č. 309/2007 Z.Z., ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 124/2006 Z. z. o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci a o zmene a doplnení niektorých zákonov a ktorým sa menia a dopĺňajú niektoré zákony. Možno Vás to poteší. Čiastka 140.

    Upomienka zo Slov. rozhlasu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.