Zavrieť

Porady

DEK kľúče - vstup do domu

Igy Igy

Igy je offline (nepripojený) Igy

Ahojte, má niekto z vás skúsenosti s tzv. DEk klúčmi (tabletkami)? Plánujeme si zabezpečiť vchod do domu cez DEK kluce a elektromagneticke zamky. Je tam aj moznost evidencie prechodov, otvorenych dveri zabzpecenia vytahu a pod. Bol by som rad keby ste sem napisali ci mate u vas takyto system a na co si dat pozor.

Vdaka
Usporiadat
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
Ahoj Igy, my máme dek-kluče už asi 3 roky a sme s nimi nadmieru spokojní. Nieje to, až taká velka investícia a máme pokoj s vykrádačkami pivníc a podobne. Ale je tu jedna doležitá vec- aj keď si tie dek- klúče dáte a nájomníci sa nebudú starať kto ide a nejde do do domu, tak je to úplne zbytočné.Totiž, keď niekto pojde dovnútra tak tam rýchlo može vbehnúť nejaké indivídum a je to celé na nič. Ale našťastie sú u nás ľudia uvedomelý a dávajú pozor a nevpúšťajú cudzie, podozrivé osoby a máme pokoj.Len taká pikoška- moj manžel stratil kľuče tesne ako sme sa nasťahovali a ešte nás ľudia moc nepoznali a 3 hodiny ho nikto nevpustil do baráku a nakoniec to vyriešil tak, že vytiahol občiansky a preukázal sa , že tu býva, takže tak.
Takže vrele odporúčam a ešte ak možte ,tak si dajte aj kameru na dom- tiež perfektná vecička
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Igy Igy

Igy je offline (nepripojený) Igy

Dik za info. To je super ze ludia takto reaguju a nikoho dnu nevpustia. Vsak do bytu by si tiez nikoho neznameho nepustili. Takuto skusenost som zazil ked som isiel poliat kamaratovi do petrzalky kvety. Mal som iba kluc od bytu. Nakoniec sme museli ziskat cislo na jeho susedu, zavolat jej a az ta nas vpustila dnu. Ja teraz byvam v novostavbe a tu sa dostanem do ktorehokolvek vchodu. Ludom je to akosi jedno. Najprv ich asi musia vykradnut.
No a este k tym Dekom. Mate ich obojstranne, teda musis ho pouzit aj ked odchadzas z domu? Je tam aj signalizaciua otvorenych dveri? Mozes dvere otvorit domacim vrantikom z bytu?
A k tej kamere, ako to funguje. Kde sa zaznamenava video? Mate to napojene na policiu alebo je to len taka domdova kamera so zaznamom. Mate ju nad vchodom? Kopec otazok, ale riesim momentalne zabezpecenie nasho vchodu preto kazda rada nad zlato.... Vdaka
I
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Igy Pozri príspevok
Dik za info. To je super ze ludia takto reaguju a nikoho dnu nevpustia. Vsak do bytu by si tiez nikoho neznameho nepustili. Takuto skusenost som zazil ked som isiel poliat kamaratovi do petrzalky kvety. Mal som iba kluc od bytu. Nakoniec sme museli ziskat cislo na jeho susedu, zavolat jej a az ta nas vpustila dnu. Ja teraz byvam v novostavbe a tu sa dostanem do ktorehokolvek vchodu. Ludom je to akosi jedno. Najprv ich asi musia vykradnut.
No a este k tym Dekom. Mate ich obojstranne, teda musis ho pouzit aj ked odchadzas z domu? Je tam aj signalizaciua otvorenych dveri? Mozes dvere otvorit domacim vrantikom z bytu?
A k tej kamere, ako to funguje. Kde sa zaznamenava video? Mate to napojene na policiu alebo je to len taka domdova kamera so zaznamom. Mate ju nad vchodom? Kopec otazok, ale riesim momentalne zabezpecenie nasho vchodu preto kazda rada nad zlato.... Vdaka
I
My osobne to nemáme, ale má to sestra aj brat a u nich je to tak, že z vnútra sa otvára tlačítkom. Z bytu sa to nedá otvoriť, pretože by sa systém minul účinkom, ľudia sú taký, že ak zavoní niekto naraz viacerým, niekto sa nájde kto otvorí aj bez identifikácie. To by ste museli mať videovrátnika a to by bolo drahšie. Inak je to dobrá vec.
0 0
Kušnierik Kušnierik

Kušnierik je offline (nepripojený) Kušnierik

Igy Pozri príspevok
Ahojte, má niekto z vás skúsenosti s tzv. DEk klúčmi (tabletkami)? Plánujeme si zabezpečiť vchod do domu cez DEK kluce a elektromagneticke zamky. Je tam aj moznost evidencie prechodov, otvorenych dveri zabzpecenia vytahu a pod. Bol by som rad keby ste sem napisali ci mate u vas takyto system a na co si dat pozor.

Vdaka
Ahoj odpoved hladaj www.bezpecnebyvanie.sk maš tam všetko od A - Z
s pozdravom, a nech sa Vám to podarí. jozef
0 0
Igy Igy

Igy je offline (nepripojený) Igy

Vdaka, to poznam. Chcel som skor prakticke skusenosti, co je z rieseni OK a co na druhej strane zbytocne.
Napr. ludia u nas su dost pohodlni a nechce sa im chodit dole po navstevu. Chcu dvere otvarat cez el. vratnika. Na jednej strane ich chapem ale na strane druhej sa dostanem do ktorehokolvek vchodu len tym, ze budem chvilku zvonit na vsetky zvonceky. Cakam ze niekoho v dome vykradnu a potom sa budu veci asi riesit lepsie. Zatial nam pokradli veci "len" zo spolocnych priestorov a to zial ludi az tak neptrapi ...
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Tiež by som to chcel aj s kamerou
0 0
bendži bendži

bendži je offline (nepripojený) bendži

Ahoj, my mame tieto kluce tiez v panelaku, otvarame nimi vchodove dvere z oboch stran, tz nie len pri vstupe do bytovky, ale aj ked chceme ist von, dalej sa nimi otvaraju dvere na schodisko a tiez ovlada vytah.. el.vratnika nemame, musime ist dolu otvorit navstevam.. je to 12-poschodovy panelak a verim ze najma pre tych vyssie byvajucich to muselo byt narocnejsie, ale ludia si zvykli a v bytovke je poriadok..
0 0
Igy Igy

Igy je offline (nepripojený) Igy

A nahodou cenu tejto investicie nepoznas? Pretoze ceny sa mi zdaju trochu premrstene, hlavne ceny za pracu. Len pre 1 vchdove dvere to vyjde na cca 38000 a z toho je 15000 len praca. Nepoznate niekoho kto to robi za rozumne ceny?
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

bendži Pozri príspevok
Ahoj, my mame tieto kluce tiez v panelaku, otvarame nimi vchodove dvere z oboch stran, tz nie len pri vstupe do bytovky, ale aj ked chceme ist von, dalej sa nimi otvaraju dvere na schodisko a tiez ovlada vytah.. el.vratnika nemame, musime ist dolu otvorit navstevam.. je to 12-poschodovy panelak a verim ze najma pre tych vyssie byvajucich to muselo byt narocnejsie, ale ludia si zvykli a v bytovke je poriadok..
Velmi by som sa cudoval, keby taketo riesenie (otvaranie klucom aj smerom von) splnalo platne poziarne predpisy. Ako potom budu ludia napr. pri poziari v panike vybiehat von, ked bude napr. tma a chodba zadymena?
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

V jednom mojom dome majú tiež vybudovaný systém tohoto otvárania, funguje takto aj únikové schodisko a výťahy,takže do domu sa niekto nepovolaný dostane len do vstupu. Zvnútra sa dá otvoriť klasicky. Systém majú napojený na počítač,tak presne vedia kto koľko krát otváral. Bol by to dobrý systém aj na rozúčtovanie výťahov,lebo všetko je zaznamenané.
0 0
Igy Igy

Igy je offline (nepripojený) Igy

misomiso Pozri príspevok
Velmi by som sa cudoval, keby taketo riesenie (otvaranie klucom aj smerom von) splnalo platne poziarne predpisy. Ako potom budu ludia napr. pri poziari v panike vybiehat von, ked bude napr. tma a chodba zadymena?
Neviem ci to takto ma spravne aj Bendzi ale v takomto pripade ked sa otvaraju dvere aj z vnutra, dava sa z vnutornej strany tzv. poziarne tlacitko. Je to nieco podobne ako poziarny hlasic v adm. budovach a v pripade nudze sa da rozbit krytka a stlacit toto tlacidlo. Potom sa samozrejme spusti alarm a dvere sa otvoria.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Igy Pozri príspevok
A nahodou cenu tejto investicie nepoznas? Pretoze ceny sa mi zdaju trochu premrstene, hlavne ceny za pracu. Len pre 1 vchdove dvere to vyjde na cca 38000 a z toho je 15000 len praca. Nepoznate niekoho kto to robi za rozumne ceny?
Obávam sa, že lacnejšie to nezoženieš. Nás to tiež vyšlo cez 30.000 na jedny dvere. Neviem, koľko bola z toho práca, ale nezdá sa mi, že by to bolo tak veľa.

Treba sa skontaktovať s firmou Rys (www.rys.sk), oni dajú kontakty na autorizované firmy, ktoré motujú tieto zámky. Oslovte ich niekoľko a uvidíte, ktorý bude cenovo najvýhodnejší. Tiež sme to tak urobili.

Ale samotné zariadenie je dosť drahé (elektromag. zámky stoja cez 4.000 a treba na jedny dvere dvojo, operačná jednotka stojí cez 5.000 a prevodník tiež). A to tam nie sú ešte zarátané kľúče a ostatný materiál.

ANi u nás sme neumožnili ľuďom otvárať dvere z bytov. Každý si musí prísť pre návštevu. Najprv boli nejaké hlasy proti, ale už si na to všetci zvykli.
0 0
Igy Igy

Igy je offline (nepripojený) Igy

Ahojte, takze uz fungujeme na DEKoch. Uz mesiac je cely dom zabezpeceny cez elektromagnety a DEK kluce. System sa uz doladil a teraz len zostava verit ze bude fungovat tak ako sa predpokladalo. Inak vchodove plastove dvere su po uprave (aj po straseni od ostatnych dodavatelov ze budu vyzerat hrozne) z vonku uplne nezmenene a z vnutra pribudla len jedna kovova lista. Kto bude mat zaujem, poslem foto, alebo sa moze v BA prist pozriet.
Naposledy upravil Igy : 29.03.08 at 23:39
0 0
cervena cervena

cervena je offline (nepripojený) cervena

misomiso Pozri príspevok
Velmi by som sa cudoval, keby taketo riesenie (otvaranie klucom aj smerom von) splnalo platne poziarne predpisy. Ako potom budu ludia napr. pri poziari v panike vybiehat von, ked bude napr. tma a chodba zadymena?
Mám pocit že v prípade požiaru musí byť rozbitné sklo na dverách. Viem že keď sme dávali drôtené sklo, ktosi sa pýtal, či sa dá v druhej časti dvier sklo vyraziť v prípade požiaru
Alena
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

misomiso Pozri príspevok
Velmi by som sa cudoval, keby taketo riesenie (otvaranie klucom aj smerom von) splnalo platne poziarne predpisy. Ako potom budu ludia napr. pri poziari v panike vybiehat von, ked bude napr. tma a chodba zadymena?
Na to je tam urobené niečo ako požiarny hlásič so sklom ktoré sa rozbije a vypne sa elektronika a dvere ostatnú stále ovorené
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Igy Pozri príspevok
Ahojte, takze uz fungujeme na DEKoch. Uz mesiac je cely dom zabezpeceny cez elektromagnety a DEK kluce. System sa uz doladil a teraz len zostava verit ze bude fungovat tak ako sa predpokladalo. Inak vchodove plastove dvere su po uprave (aj po straseni od ostatnych dodavatelov ze budu vyzerat hrozne) z vonku uplne nezmenene a z vnutra pribudla len jedna kovova lista. Kto bude mat zaujem, poslem foto, alebo sa moze v BA prist pozriet.
Však to foto daj do témy hore kde sa dávajú fotá
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Orim Pozri príspevok
Na to je tam urobené niečo ako požiarny hlásič so sklom ktoré sa rozbije a vypne sa elektronika a dvere ostatnú stále ovorené
Keby bol nejaký rozsiahlejší požiar, tak prvé čo hasiči spravia je, že vypnú prúd a tým sa dvere otvoria.
0 0
Igy Igy

Igy je offline (nepripojený) Igy

Chobot Pozri príspevok
Keby bol nejaký rozsiahlejší požiar, tak prvé čo hasiči spravia je, že vypnú prúd a tým sa dvere otvoria.
Nemusi byt pravda. U nas mame pouzite aj zalozne akumulatory ktore po vypadku prudu este niekolko hodin udrzia system vo funkcnosti. Az nasledne po ich vybiti by ostali dvere otvorene. Je tam regulerny poziarny nudzovy vychod ktory po rozbiti:
1. odblokuje dvere tak ze ich hocikto otvori bez akehokolvek kluca
2. spusti alarm a tym padom informuje obyvatelov ze sa v dome nieco deje

Viem ze vela domov, a aj u nas sme takto pred tym fungovali, ze dvere sa jednoducho zamykaju. V tomto pripade je bezpecnost este viac ohrozena, staci aby sa v panike niekomu zlomil v zamku kluc a hotovo, dvere su vyradene z prevadzky...
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

//Mám pocit že v prípade požiaru musí byť rozbitné sklo na dverách.
Toto je nezmysel. Ak sú dvere na únikovej ceste, tak sa musia dať otvoriť aj bez kľúča. Pozor, nie každé dvere sú na únikovej ceste. To je určené v riešení protipožiarnej bezpečnosti stavby (projekt PO), ak existuje.
0 0
horvatm horvatm

horvatm je offline (nepripojený) horvatm

Pekny pozdrav, oplati sa investovat do systemu DEK, ktory eviduje aj prechody, myslim OPJ generacie 2, hadam to nie je az take zaujimave kto kedy presiel cez dvere. Mna by skor zaujimalo, ako riešit hlavne dochodcov osamelych ludi, (vcera som mal rozhovor a nesuhlas s DEKom), ze ked v noci sa im nieco prihodi a zavolaju si pohotovost, nedostane sa k nim, lebo im nebude mat kto otvorit (ma potom bude jej duch strasit v noci ze koli mne.....) No toto ako riesiť situacie vstupu zachrannej služby.... hadam by mohli mat svoj DEK a naprogramovat ich do nasho systemu, ale to by bolo celkom fajn... take SCI-FI
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať