Zavrieť

Porady

DEK kľúče - vstup do domu

Igy Igy

Igy je offline (nepripojený) Igy

Ahojte, má niekto z vás skúsenosti s tzv. DEk klúčmi (tabletkami)? Plánujeme si zabezpečiť vchod do domu cez DEK kluce a elektromagneticke zamky. Je tam aj moznost evidencie prechodov, otvorenych dveri zabzpecenia vytahu a pod. Bol by som rad keby ste sem napisali ci mate u vas takyto system a na co si dat pozor.

Vdaka
Usporiadat
Igy Igy

Igy je offline (nepripojený) Igy

No zober si to tak ze ked zamknes dvere na vecer tak ako sa to bezne v panelakoch robieva, ten tvoj dochodca je tam kde by bol aj pri DEKu. Navyse pri prechode na DEK neznamena ze domovy vratnik nebude funkcny. Je to na vasom rozhodnuti a dvere sa mozu otvarat aj z bytu. Ak sa k tomu este prida digitalny domovy vratnik, budes vediet aj kto ich otvoril. Ale ak nepotrebujes evidenciu prechodov, je ti to jedno.
No a k tej evidencii prechodov. DEK ma dve funcie. Jednu zabezpecovaciu - preventivnu a druhu naslednu ked sa neico stane. Ak ti niekto nechava stale dvere podoprete kamenom, tak ti bude cely system na nic. Ked vsak budes mat evidenciu prechodov, tak zistis presne kto a kedy nechal dvere otvorene, alebo ich odblokoval. Potom sa uz veci riesia o trochu lahsie.
Tiez ked dojde k poskodeniu spolocnych priestorov, alebo ku kradeziam, budes pomocou tohto vediet zuzit okruh ludi ktory by s tym mohli mat nieco spolocne. Podla mna identifikacia prechodov je dobra vec, hlavne ked o nej ludia vedia. Potom sa spravaju trochu zodpovednejsie...
Naposledy upravil Igy : 09.04.08 at 07:20
0 0
damati damati

damati je offline (nepripojený) damati

som kto som
Mňa by zaujímalo ako riešiť akútnu situáciu, keď máme v bytovke DEK kľúče obojstranne aj zvonku aj zvnútra a človek je sám doma je v ohrození života a zavolá si záchranku. Záchranke treba ísť otvoriť dolu a na poschodí nie je doma žiadny sused, ktorý by mohol ísť záchranke otvoriť bránu na DEK kľúč. A človek je v takom stave, že sám k bráne zísť nemôže. Ako riešiť takúto situáciu?
0 0
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

damati Pozri príspevok
Mňa by zaujímalo ako riešiť akútnu situáciu, keď máme v bytovke DEK kľúče obojstranne aj zvonku aj zvnútra a človek je sám doma je v ohrození života a zavolá si záchranku. Záchranke treba ísť otvoriť dolu a na poschodí nie je doma žiadny sused, ktorý by mohol ísť záchranke otvoriť bránu na DEK kľúč. A človek je v takom stave, že sám k bráne zísť nemôže. Ako riešiť takúto situáciu?
...tak na tieto odpovede som strašne zvedavý.
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať