Zavrieť

Porady

Zahradne jazierko

azol azol

azol je offline (nepripojený) azol

hasič
Chcel by som ponuknuť svoje vedomosti. Pokial niekto si chce zriadiť zahradne jazierko velmi rád poradím bezplatne a radostou nech máme pekne okolie .
Naposledy upravil kopretinka : 23.03.15 at 08:38
Usporiadat
Cerdik Cerdik

Cerdik je offline (nepripojený) Cerdik

Takže update:
udělal jsem si prodloužený víkend a dořešil okolí jezírka. Nejhorší bylo schovat bednu od filtrace (ještě musím zamaskovat nějakou zelení) a tažení hadic a výpustě skrz zídku(musel jsem část rozebrat). Ale myslím, že se dřina vyplatila a s výsledkem jsem spokojen.
Myslím, že to hlavní mám dořešené, už jen zvelebit okolí, s čím se na vás obracím s dotazem.
Hledám inspiraci a typy na rostlinstvo (na okraj jezirka, ne do vody), které by tak nějak zapadlo do biotopu. Byl bych vděčný za zkušenosti i foto pokud možno.
Díky
aktualni 1.jpg  
aktualni 2.jpg  
1/1
0 0
Jarda Slatinany Jarda Slatinany

Jarda Slatinany je offline (nepripojený) Jarda Slatinany

úplně obyčejný chlap
Pro sisimu-Pěkná slunečnice i ostatní rybky. Mám dotaz, jak je to focené? Vypadá to jako dělané pod vodou.
Cerdiku.
U vody se daří japonským javorům (mají rádi vlhký vzduch od hladiny), ale je dobré udělat pod nimi dobrou drenáž, aby v zimě neuhnily. Ani moc nedělají nepořádek do vody. Těch pár malých lístků se dá posbírat nějakou síťkou. Stejně hezký je i červený, převislý buk. Ten sice pouští na podzim listy dost nerad, takže je trousí pomalu celou zimu a má trochu sklon k napadení mšicemi, což se u vody špatně řeší, ale je krásný. Pěkná je u vody i vysoká, okrasná tráva (sázet do mantinelu z nopové folie), denivky, plazivý jehličnan, v podstatě cokoli, co Vás napadne. Asi by se hodil nějaký velký strom na jižní straně jezírka, který by vrhal stín na vodní hladinu, hrozí ale nebezpečí velkého spadu listí, případně jehlic. Dlouhé jehlice jsou obzvláště nepříjemné. Nejsem žádný profík, všechno si děláme se ženou sami a jistě to nemáme bez chyby, jako malá inspirace se to ale může hodit. http://jezirko-skrovad.webzdarma.cz/fotogalerie.htm
Naposledy upravil Jarda Slatinany : 07.06.11 at 21:00
0 0
miki53 miki53

miki53 je offline (nepripojený) miki53

Ohladom množstva vody som sa prepočital je to 4200l voda je zakalená do hneda UW lampa je 18W.Neviem či som nespravil chybu ked som pred mesiacom vymenil 1/2 vody.
0 0
Jarda Slatinany Jarda Slatinany

Jarda Slatinany je offline (nepripojený) Jarda Slatinany

úplně obyčejný chlap
Miki53, odkud bereš vodu do jezírka? Jestli ze studny, může být hodně železitá a do jezírka podle mě nevhodná. Soudím tak po zkušenostech mého souseda, který má vrtanou, velmi hlubokou studnu a ačkoli ji měl na rozborech a vyšla z nich jako téměř kojenecká, na vzduchu se chová divně. Jednou s ní napustil klukovi bazének a už za půl hodiny byly stěny bazénku potažené hnědým, mastným povlakem a na hladině se vysráželo něco podobného. Voda samotná zhnědla také. Výsledek byl takový, že to z bazénku nešlo vůbec umýt, tak ho večer vyhodil do popelnice.
Může to být i něčím jiným, třeba se mýlím, ale ta hnědá barva mi nesedí a spíš bych ji neměnil, ale upravil, nebo použil vodu z jiného zdroje. Když jsem sousedovi napustil nový bazének vodou z mé kopané studny, koupal se kluk asi 3 dny a voda nakonec zezelenala. Zelená je přirozenější, i když také nežádoucí. Jinak objem 4 kubíky není zase tak málo, nicméně s rybami to nepřeháněj.
Zkus udělat nějaký rozbor vody podle tvých možností.
0 0
akollap akollap

akollap je offline (nepripojený) akollap

jeej, pekne.
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

jarda... dík... fotené pod vodou... dopúšťala som vodu a tým slnečniciam sa to tak páčilo... plávali mi do prúdu vody, a ten ich točil a vytáčal jak na tobogáne... no asi mali z toho riadnu srandu... aj ja... ostatné ryby sa len z dialky prizerali... ))
akurát trošku prerábame jazierko, dopĺňame kamene... neskôr nafotím...

a ohľadom toho javora,ja mám acer disectum (dlaňolistý), ale mám ho v črepníku (na zimu ho dávam do garáže)... súhlasím tých listov na jeseň nie je až tak veľa... viac bordelu nám robia susedove ruže... nonstop vyberám lupienky ruží prípadne suché plody tují...

teraz som sa po 2 týždňoch vrátila z dovolenky a veruže niektoré rastliny v jazierku mám napadnuté voškami... teda aj niektoré iné rastliny v záhrade... dosť ma to prekvapilo... vošky sme ešte nemali...
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

náš nový obyvateľ, nechápem ako sa u nás " vyskytla", prvý deň krkala sama, včera už krkali dve... no obávam sa, že ak si u nás nakladú vajíčka, slnečnice budú mať hody... asi...
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  P6050155.jpg
Zobrazení: 50
Veľkosť:  61.0 KB
0 0
Jarda Slatinany Jarda Slatinany

Jarda Slatinany je offline (nepripojený) Jarda Slatinany

úplně obyčejný chlap
Hyla arborea je moc krásná, ale také docela vzácná. Naposledy jsem je viděl u kamaráda jezírkáře v Miřeticích. V mých třech jezírkách mám jen potomky páru skokanů zelených, kteří se mi tu už drží spoustu let a každoročně přijde nová generace. Občas ke mě zavítá nějaká ta ropucha, nebo kuňka, jako před pár dny-ropucha zelená(Bufo viridis). Je docela zajímavé, že mi tu žáby nedělají kravál. Nevím proč, ale skoro vůbec neskřehotají, viděl jsem však na vlastní oči, jak se domlouvají posunky. Asi si po tolika letech soužití nemají už co říct, jako někteří lidé a stačí jim pár posunků, nebo mrknutí, aby se domluvily na tom, co chtějí. Měl jsem tu ale jiného zajímavého návštěvníka-poštovního holuba. Zajímavého v tom, že nebyl plachý a klidně se nechal chytit do ruky.
1 0
miki53 miki53

miki53 je offline (nepripojený) miki53

Ďakujem.Ja mam tiež vrtanu studňu do hlbky 6,5m .Na folii je je tiež taký hnedý mastní povlak a je to aj na filtroch.Vodu som dal na rozbor vlani a vyšla dobre ako pitná voda bez závad.Pravdepodobne to bude tou vodou.Budem musiet vodu z jazierka dať otestovať aby som vedel na čom som ale aj tak ešte raz ďakujem.
0 0
nedostupny nedostupny

nedostupny je offline (nepripojený) nedostupny

O tom,ze to nieje vodou zo studne sa presvedcis aj tak ze nechas vodu stat niekde v sklennom pohari.Skus zmerat PH v jazierku.
Naposledy upravil nedostupny : 09.06.11 at 07:59
0 0
miki53 miki53

miki53 je offline (nepripojený) miki53

Po pridaní aktívneho kyslíka do vody na hladinu vyplával bordel ktorí som pozbieral a voda sa za 5 dní vyčistila.Filter som ale čistil každý deň.Konečené mám čisté jazierko.Ďakujem všetkým za rady.
0 0
nedostupny nedostupny

nedostupny je offline (nepripojený) nedostupny

Aj ked zase bude niekto namietat ze som moc mudry,ale neda mi nenapisat ze si odstranil dosledok, ale nie pricinu.
0 0
Jarda Slatinany Jarda Slatinany

Jarda Slatinany je offline (nepripojený) Jarda Slatinany

úplně obyčejný chlap
A víš, že teď s tebou souhlasím? Jak je vidět, krátkodobý efekt zvítězil nad hlubším prozkoumáním problému, který jsme se oba snažili nastínit. Snad se mu voda srovná, ale nesmí ji dolévat. Je podezřelá.
0 0
dada1968 dada1968

dada1968 je offline (nepripojený) dada1968

Súhlasim s debatou Petra a Jardu a pr idávam jeden nápad od mojho manžela.Máme v jazierku jalce z váhu a krmime ich slimákmi zo záhrady, tými škodcami bez ulity a likvidujeme premnožené mraveniská tým, že vyhrabeme mravčie vajíčka a dávame to rybkám, mali by ste vidiet tie váhové prírastky našich vodných miláčikov.
0 0
Patrícia772 Patrícia772

Patrícia772 je offline (nepripojený) Patrícia772

Dobrý deň, mňa vaše jazierka veľmi zaujali, preto by som sa chcela opýtať na presný postup... od začiatku po koniec.. trošku laicky vysvetliť pretože som nikdy jazierko nemala ani nikto z okolia nema.. Určite mate aj skusenosti s cenami tak by ste mi mohli aj povedať cca sumu vytvorenia jazierka.. veľmi by som nad tým uvažovala.. Ďakujem
0 0
nedostupny nedostupny

nedostupny je offline (nepripojený) nedostupny

Lahsie by sa radilo,keby si napisala o aku velkost jazierka mas zaujem.Jazierko a technika do neho niesu lacna zalezitost ide od stoviek az po tisicky euro.Zalezi na velkosti.Klikni na Jak si vybuduji svŭj zahradní rybníček stiahne sa ti brozura,je tam dost info.
Naposledy upravil nedostupny : 25.06.11 at 09:09
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

hmm opäť máme 2 jeseterov, aj keď ja som bola proti, manžel si nedal povedať...
moja otázka je, ako ich mám kŕmiť, keď ostatné ryby zožerú krmivo pre jesetery skôr, ako stihne dopadnúť na dno...

to aj vy máte tak nenažrané ryby ako my? ))

inak máme prírastok 2 zlatých perlínov a 2 jeseterov...
... slnečnica v akcii... vyžrala všetky ikry...
...bielo oranžový koi sa zmenil na bieleho... červený karas sa zmenil na žltého...
2 malé karasy sa vyfarbujú do zlata...
...červenice z prírody sa naučili žrať krmivo...a robia pri tom riadnu paseku, koi-e ich napodobňujú... a tak
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

a stále neviem určiť druh 2 malinkých rybiek, tiež z prírody... keď sa mi podarí ich nafotiť, pridám...
0 0
fery fery

fery je offline (nepripojený) fery

Doteraz som si myslel, že iba ja mám také "nenažrané" rybky. V čase kŕmenia, keby som chodil stále dokola jazierka, tak celý húf krúži za mnou a nespustí zo mňa oči. Kŕmim "rybacou" potravou ale občas dostanú burizóny a za detské piškóty sa idú pozabíjať. Kľudne ich môžem aj vysypať na breh, sú schopné za nimi "vyliezť".
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

piškoty? ) môj pes je za nimi besný ) ale ryby?
slnečniciam hádžem ešte také larvy, no ostatné ryby sa za nimi tiež idú zblázniť... niekedy nechápem, kam to do tých malých rybičiek vojde...

ešte sa mi nestalo, aby mi ostalo krmivo na hladine... tie naše zožerú úplne všetko a ešte čakajú... takže rady typu hodiť a počkať 10 minút... u nás nehrozia...
P6190190.jpg  
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať