Zavrieť

Porady

Zahradne jazierko

azol azol

azol je offline (nepripojený) azol

hasič
Chcel by som ponuknuť svoje vedomosti. Pokial niekto si chce zriadiť zahradne jazierko velmi rád poradím bezplatne a radostou nech máme pekne okolie .
Naposledy upravil kopretinka : 23.03.15 at 08:38
Usporiadat
azol azol

azol je offline (nepripojený) azol

hasič
Pekný večer musím Vás sklamať jazierko z folie nemal som odvahu ho spraviť z betónu je to riziko podľa mňa . Fólia sa lepšie prispôsobí naším klimatickým podmienkam . Fóliu mám zakrytú pomocou skál z rieky ktoré som si sám nanosil vydezinfikoval v Save a potom poukladal do jazierka postupoval som od najväčších balvanov ktoré sú na dne a držia menšie skalky poukladané vedľa seba . Je ešte možnosť kamienky nalepiť na fóliu pomocou lepidla na dlažbu , ale používajte lepidlo mrazuvzdorné. Ak použijete fóliu z UV filtrom jazierko má životnosť minimálne 10 rokov . veľa úspechov prajem a rozmyslite si pre a proti aby ste po čase neobanovali
0 0
zabina2 zabina2

zabina2 je offline (nepripojený) zabina2

Azol, ja viem, folia je folia...ale všetko na tomto svete stojí na financiach o)) keď som si zrátala cenu folie, tak by som jazierko musela presunúť do kategorie "snivajte s nami " .:-) mám peknú inšpiráciu zo susedovho dvora, má krásne veľké jazierko, či skôr jazerisko, robené práveže týmto spôsobom, pomocou betonu a vápencového kameňa. Je nádherné, len práve on spravil tú chybu, že použil beton obyčajný nie mrazuvzdorný, tak vravel, že má zopár praskliniek po predminuloročnej krutej zime:-) tak dúfam, že mne sa podarí, a praskať nebude. A andezit som volila, preto, že všade čo som čítala, vápenec do jazierka nedoporučujú...hoc...on má v tom rybníčku dokonca koi kapre a darí sa aj im aj rastlinkám:-) tak uvidíme, iste tu potom poinformujem a podelím sa o skúsenosť.
0 0
Hanka Hanka

Hanka je offline (nepripojený) Hanka

Minulotyzdnove slniecko ma vytiahlo do zahradky a odstranila som tamarisku, ktora bola blizko jazierka. Tak sa rozrastla, ze nam zacala znecistovat jazierko. Teraz potrebujem radu, co by bolo dobre zasadit blizko jazierka, aby to vyzeralo pekne a nerobilo to moc neporiadku, slniecko tam svieti cely den.
Dakujem za rady.
0 0
Andulenka Andulenka

Andulenka je offline (nepripojený) Andulenka

Môžem Vám doporučiť niekoho, kto Vám ho rýchlo urobí-budete sa z neho len bezstarostne tešiť.
0 0
vasulka vasulka

vasulka je offline (nepripojený) vasulka

mam rada život
Prosím ťa, môžeš ho aj mne doporučiť Adulenka? Ďakujem.
0 0
tomas3 tomas3

tomas3 je offline (nepripojený) tomas3

azol Pozri príspevok
Pekný večer musím Vás sklamať jazierko z folie nemal som odvahu ho spraviť z betónu je to riziko podľa mňa . Fólia sa lepšie prispôsobí naším klimatickým podmienkam . Fóliu mám zakrytú pomocou skál z rieky ktoré som si sám nanosil vydezinfikoval v Save a potom poukladal do jazierka postupoval som od najväčších balvanov ktoré sú na dne a držia menšie skalky poukladané vedľa seba . Je ešte možnosť kamienky nalepiť na fóliu pomocou lepidla na dlažbu , ale používajte lepidlo mrazuvzdorné. Ak použijete fóliu z UV filtrom jazierko má životnosť minimálne 10 rokov . veľa úspechov prajem a rozmyslite si pre a proti aby ste po čase neobanovali
Dobrý podvečer,
ja mám jazierko už 3 roky ale v priebehu leta nemám čistú vodu, pritom používam aj UV lampu, filter a 24 hodín používam čerpadlo. Mám aj vysadené lekná ale nemajú husté listy a nekvitnú mi pravidelne. Na kameňoch v jazierku mám riasy. Prosím poraď mi čo mám s tým robiť?
0 0
azol azol

azol je offline (nepripojený) azol

hasič
určite sa treba pohrať s tienom a rastlinky používať vätšie množstvo ktore maju zazračný učinok tým že zabranuju vniknutiu slnečných lučov do vody a korene cistia vodu . Je potrebne dodržať rovnováhu a neprehnať s rybičkami malo je niekedy viac.
0 0
tomas3 tomas3

tomas3 je offline (nepripojený) tomas3

Dobrý deň, aké rastliny by som mal pestovať v jazierku. Ja chovám v jazierku ryby karasy, koi kapre, jesetera. Moje jazierko má objem 8 kubíkov vody, koľko rýb by som mal chovať v takom jazierku ? Neviete niečo poradiť aby mi lekná boli bohaté na listy a kvety ?
Ďakujem
0 0
azol azol

azol je offline (nepripojený) azol

hasič
Ja mám 5 kubikov vody v jazierku a mám tiež koi kapre a karasy 20 rýb ale su už 3 ročné rybky maju dlžku do 40 cm všetko zaleží od velkosti rýb. Sortiment rastliniek je bohatý . Lekno pokial ste sadili do namiešaneho substratu treba zeminu meniť každý rok. Ak ste si namiešali sám tak Vám to vydrži dlhšie . Pokial mate v rybníku viac rýb ako by to vaše jazierko unieslo nebudete schopný udržiavať rovnováhu a vodu budete mať mutnu. Na krmenie tiež treba dávať pozor ,lebo nezkonzumovane krmivo sa rozklada vo vode .
0 0
Hanka Hanka

Hanka je offline (nepripojený) Hanka

Hanka Pozri príspevok
Minulotyzdnove slniecko ma vytiahlo do zahradky a odstranila som tamarisku, ktora bola blizko jazierka. Tak sa rozrastla, ze nam zacala znecistovat jazierko. Teraz potrebujem radu, co by bolo dobre zasadit blizko jazierka, aby to vyzeralo pekne a nerobilo to moc neporiadku, slniecko tam svieti cely den.
Dakujem za rady.
poradi niekto?
0 0
vasulka vasulka

vasulka je offline (nepripojený) vasulka

mam rada život
Hanka Pozri príspevok
Minulotyzdnove slniecko ma vytiahlo do zahradky a odstranila som tamarisku, ktora bola blizko jazierka. Tak sa rozrastla, ze nam zacala znecistovat jazierko. Teraz potrebujem radu, co by bolo dobre zasadit blizko jazierka, aby to vyzeralo pekne a nerobilo to moc neporiadku, slniecko tam svieti cely den.
Dakujem za rady.
aj ja by som potrebovala takú radu ako Hanka.
Poraďáci,prosíme vás, poraďte nám!!! Ďakujem.
0 0
Hanka Hanka

Hanka je offline (nepripojený) Hanka

Nasla som na webe taketo nieco, mozno nam to pomoze pri skraslovani jazierka
Najkrajšie vodné a pobrežné rastliny
Hlboká zóna (výška vody 40 cm a viac): lekná a leknice, stolístok.
Plytká zóna (výška vody 10 – 40 cm): okrasa, truskavec, pontedéria, šípovka, klasovka, pálky, kosatec žltý a žabník.
Bahenná zóna: záružlie, nezábudky, vŕbica, houtuynia a kosatce.
Pobrežná zóna: alchemilka, astilbe, funkie, bergénia, ľaliovky, žltohlav, jazyčník, telekia, túžobník, udatník, vrbina, ploštiničník, rodgersia, brunera, prvosienky, hluchavky, zbehovec, papraďorasty a vybrané druhy okrasných tráv.
Okrasné dreviny k vode: japonský javor, rododendrony a azalky, pierisy, vŕby, liesky, tis, muchovník, trpasličia breza, hortenzie, kaliny, zakrpatené kultivary ihličnanov (smreky, jedle, cyprušteky, jedľovec).

Ak mate zaujem tak tu je toho viac.
http://www.linia.sk/L6_05/zahrada.htm
0 0
vasulka vasulka

vasulka je offline (nepripojený) vasulka

mam rada život
hanka,dík za stránku,čo si našla.Aj ta pomôže.
Pekný zbytok dňa ti prajem.V.
0 0
azol azol

azol je offline (nepripojený) azol

hasič
konečne začíname :-) povysával som jazierko od bahna , presadil som lekno a vymenil prísady vo filtroch a teraz len čakať ked sa to pekne všetko preberie a ožije. Prajem Vám vela uspechu
DSCI3567.jpg  
DSCI3573.jpg  
DSCI3574.jpg  
DSCI3577.jpg  
DSCI3580.jpg  

DSCI3581.jpg  
1/1
0 0
david93 david93

david93 je offline (nepripojený) david93

azol Pozri príspevok
konečne začíname :-) povysával som jazierko od bahna , presadil som lekno a vymenil prísady vo filtroch a teraz len čakať ked sa to pekne všetko preberie a ožije. Prajem Vám vela uspechu
mas naozaj krasnu zahradu ....aj jazierko.....gratulujem.
0 0
rediq rediq

rediq je offline (nepripojený) rediq

Zdravím vsetkych priaznivcov zahradnych jazierok. Aj ja som jednum z nich avsak mam problem so zazelenanim vody aj napriek tomu, ze mame fontanku vo vode. A s riasami mam takysto problem. Jazierko je polovicu dna v tieni a dalsiu polovicu na slnku, mame tam aj bujnu vegetaciu a vo vode lekno. Nepozna niekto nejaky system aby som nemal tieto problemy? Napriklad nejaku dobru rastlinu,... Dakujem ze vsetky odpovede
PS: Vase jazierka su uchvatne
0 0
jarocko jarocko

jarocko je offline (nepripojený) jarocko

Ahoj!Volam sa Jaro a potreboval by som info,pri vystavbe jazierka v zahradke,vedla domu.Vlastne jedna sa o velkost 6krat10-12m,pri hlbke 0,5-3m,s pritokom vody z pramena.Prosim Vas,potrebujem k tomu nejake potvrdenie a suhlas? Ak ano,tak ake?Vopred dakujem za rady! S pozdravom J.L.
0 0
azol azol

azol je offline (nepripojený) azol

hasič
pekný večer . Ja neviem o potrebe povolenia ak staviate na súkromnom pozemku tak ako je to pri záhradnom bazéne ani pri stavbe jazierka nepotrebujete povolenie . Tým že si vybudujete jazierko skrášlite vaše okolie . Určite je potrebne dodržať bezpečnosť a mať to na oplotenom mieste aby sa k blízkosti nedostali deti bez dozoru aby nedošlo k úrazu. Skôr je na zamyslenie že budete používať vodu z prameňa musíte dávať pozor pri výbere vodných rastlín a rýb nakoľko sa bude jednať o vodnú nádrž stálou výmenou vody.Odpadáva Vám používanie UV filtra okysličovanie vody ale vodu treba filtrovať predtým ako sa dostane do jazierka . Na upresnenie by som ešte potreboval vedieť množstvo vody ktoré pretečie za minútu z prameňa a že či ten prameň nie je potrebné dostať na Váš pozemok z obecného prameňa , lebo potom sa nevyhnete minimálne z oznámenia na obecný úrad.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

azol Pozri príspevok
konečne začíname :-) povysával som jazierko od bahna , presadil som lekno a vymenil prísady vo filtroch a teraz len čakať ked sa to pekne všetko preberie a ožije. Prajem Vám vela uspechu
Čím vysávaš jazierko od bahna?
0 0
jarocko jarocko

jarocko je offline (nepripojený) jarocko

Velmi pekne dakujem za Vasu dobru radu! V mojom pripade ide o potocik,tecuci cez moj pozemok.Ja som ho nazval ,,pramen,,a chcel by som precerpavat cerpadlom vodu do jazierka,ale este neviem v akom mnozstve.Samozrejme bude prefiltrovana,ale co by sa stalo v pripade,ze by som spravil mensi vodapad(kaskadu) a nasadil tam iba pstruha?Potrebujem tu vodu este filtrovat?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať