Zavrieť

Porady

Sušený cesnak

Ahojky,

chcela by som sa opýtať, či nevie niekto ako sa suší cesnak - myslím tým usušit ho na prášok.

Skúšala som to, ale žial sa mi to nepodarilo, skôr som zamorila dom.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

    šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac ZEvina
    Ja suším všetko - robím si domácu vegetu. Cesnak sa síce chystám sušiť až z terajšej úrody, ale určite bude ten istý postup ako keď suším cibuľu - nakrájam na menšie kusy a presuším (teraz na slniečku. Dám na plech papier na pečenie). Keď sa presuší, pomixujem a znova dám na plech sušiť. Po usušení pomeliem na kávovom mlynku (ten používame len na mletie sušenej zeleniny). Preoseje cez sitko. Kúsky, ktoré cez sitko neprepadnú, použijem do omáčky, alebo na pečenie mäsa.

    anmary je offline (nepripojený) anmary

    anmary
    Mám veľmi dobrý recept na zaváraný cesnak. Je fantastický a vydrží dlho. Ak by bol záujem napíšem recept.

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    anmary Pozri príspevok
    Mám veľmi dobrý recept na zaváraný cesnak. Je fantastický a vydrží dlho. Ak by bol záujem napíšem recept.
    Ja mám záujem.

    Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

    Maňuša
    anmary Pozri príspevok
    Mám veľmi dobrý recept na zaváraný cesnak. Je fantastický a vydrží dlho. Ak by bol záujem napíšem recept.
    Napíš recept,myslím,že osloví viacerých.

    anmary je offline (nepripojený) anmary

    anmary
    Takže tu je recept:

    1 dcl octu
    1 dcl vody
    50 g prášk. cukru
    1 čl soli
    uvaríme a pridáme do toho 2 dcl bieleho vína

    Na dno pohára dáme 1 čl oleja, pridáme olúpaný cesnak, celé nové korenie, bobkový list, klinček, feferonku /nemusí byť/ a zalejeme teplým nálevom.
    Sterilizujeme 15 min. pri 85C.

    Dôležité upozornenie: Načatú fľašu treba vypiť za odmenu za vykonanú prácu.

    ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

    šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac ZEvina
    Tu je link na domácu vegetu: http://porada.sk/t34570-domaca-veget...om%E1ca+vegeta

    Chcela by som sa ešte spýtať na ten zaváraný cesnak. Vyzerá zaujímavo. Ja tak podobne zaváram maličké cibuľky. Tiež sa tak konzumuje ako cibuľky, či uhorky?

    anmary je offline (nepripojený) anmary

    anmary
    Áno konzumuje sa ako príloha k hocičomu. Ja ho robievam hlavne pre manžela, ktorý jazdí kamiónom aby ho mal stále poruke. Dá sa však použiť aj na bežné varenie keď chýba čerstvý cesnak.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.