Zavrieť

Porady

Studené ruky/nohy

Ahojte poraďaci, nemáte niekto skúsenosti so studenými rukami alebo nohami? Mne sa to stava dosť často. Niekedy ruky a niekedy nohy, mam ich take studene, až mi je zima na celom tele. Čitala som, že je to spôsobené nedostatočným prekrvením končatín. Neviete ak by sa to dalo odstraniť alebo aspon zmierniť? Dosť ma to v určitých situáciach hnevá a som zúfala už.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Mne radili jesť korenisté jedlá, aby ma to prehrialo. Do určitej miery to funguje, ale len krátkodobo, keď zješ feferónku. Okrem toho keď som sa učila na štátnice, "dopovala" som sa ginkom a ako keby mi ono prehrievalo ruky - prsty.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    To vieš, korenené jedlá majú vplyv na obličky, žalúdok, pečeň a pod. Sú veľmi dráždivé na tráviaci trakt, tak toto by som nedoporučovala.Na studené nohy a ruky skôr sprchovanie, veľa pohybu, odporúčam vyšetriť krvný obraz, môže to byť aj chudokrvnosť, alebo ochorenie tráviacej sústavy, kedy sa krv sústreďuje skôr na chorý orgán a nedostáva sa do končekov rúk a nôh, alebo pozor na ochorenie srdca. Treba vyšetriť aj či to nie je z nízkeho tlaku, môže to byť trebárs aj ochorenie chlopní. Nechcem strašiť, ale aspoň tie základné vyšetrenia by bodli. Odporúčala by som aj zvýšený prívod vitamínov a pestrú stravu.

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    No veľa pohybu u mna neprichadza do uvahy, pretoze mam sedavu robotu, hlavne v praci citim ze mam ladove nozky, a ked pridem z prace domov, je to fajn uz. Ale vecer ked sadnem k telke tak znova som ako ľad.
    Asi by som skusila to vyšetrenie nejake, ale neviem kam ist s tymto problemom. Ked tych doktorov je tolko vela...
    Skôr sa asi bojim, že ma doktor vysmeje.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Neurobíš s tým asi nič , všetky recepty som už vyskúšala. A výsledok nijaký.

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    nikulik Pozri príspevok
    No veľa pohybu u mna neprichadza do uvahy, pretoze mam sedavu robotu, hlavne v praci citim ze mam ladove nozky, a ked pridem z prace domov, je to fajn uz. Ale vecer ked sadnem k telke tak znova som ako ľad.
    Asi by som skusila to vyšetrenie nejake, ale neviem kam ist s tymto problemom. Ked tych doktorov je tolko vela...
    Skôr sa asi bojim, že ma doktor vysmeje.
    Potrebuješ dobré "ohrievadlo"

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Ináč my to máme v rodine. Otec, ja aj sestra. Ruky a nohy máme stále studené. Zvykli sme si. Ja osobne už bez ponožiek ani nezaspím. Zato môj drahý hreje ako radiátor, tá teplota z neho až sála.

    Fany je offline (nepripojený) Fany

    Fany
    Ginko-bilobu v akejkolvek forme (ginko-prim alebo podobne). Mne to naozaj zaberie. Zoberiem si tabletku a cca za 20 min som OK. Skutočne. A keď to berieš dlhšie, tak 2-3 mesiace, má to výraznejší dlhodobejší účinok.

    Psycholog je offline (nepripojený) Psycholog

    obyčejný člověk s tituly PhDr., PaedDr., M.D. - čínská medicína, bylinkář, mistr REIKY, CSc. ...viac Psycholog
    Studené – málo prokrvené nohy a ruce signalizují poruchu krevního oběhu a mají často spojitost s kouřením (i pasivním). Tělu chybí draslík –„K“. Ten stopově získáme v čerstvé cibuli (1,10g/500g zeleniny), květák (1,93g/500g zeleniny), petrželi (3,86g/500g zeleniny), bramborách (nevařených, jen pečených) (3,20g/500g zeleniny), je ve špenátu (3,31g/500g zeleniny), fazoli (2,54g/500g zeleniny), mrkvi (1,72g/500g zeleniny), okurkách (0,88g/500g zeleniny), hl.salátě (1,98g/500g zeleniny), kedlubně (2,09g/500g zeleniny), broskvi (1,23g/500g ovoce), ve višních (1,40g/500g ovoce), švestkách (2g/500g ovoce), hruškách (0,94g/500g ovoce), banánech (2g/500g ovoce) a v datlích (4,2g/500g ovoce). Nejvíce ho je v salátě z byliny alfaalfa = vojtěška/lucerka (10g/500g).
    Prospět mohou koupele rukou a nohou, které namočíte do horké vody s malou lžičkou hořčičného pomletého semene.
    Ginko biloba (jinan dvoulaločný) je obsažen v mnoha prodávaných směsích jako bylina na krevní oběh (zejména mozku).
    Bylinky preventivně usnadňující oběh krve:
    25 g řebříček/Myší chvost obyčajný (Fol.) + 20 g jmelí/Imelo biele (Hb.) + 10 g květ měsíčku/Nechtík lekársky (Fl.) + 10 g květ hlohu/Hloh obyčajný + 25 g meduňka/Medovka lekárska (Fol.)
    Jedna lžička na 0,2 litru vroucí vody, zapařit po 3 minuty. Pít 2x denně šálek do využívání bylin, pak příležitostně. Lze také denně užívat lžíci Schwedenkräuter.
    V případě obtíží navštívit lékaře! Má žena to řeší jen tak, že její studené nohy musím zahřát v posteli já. Uf. A já si dám panáka moravské slivovice. Petr
    Naposledy upravil Psycholog : 12.06.07 at 16:51 Dôvod: alfalafa = vojtěška/lucerka

    sta je offline (nepripojený) sta

    sta
    Ja keď som chodila na SŠ mala som problémy so štítnou žľazou a chodila som každého pol roka na kontrolu a vtedy mi vždy lekárka kontrolovala, či nemám studené ruky, alebo nohy. Ono štítna žľaza ovplyvňuje veľa vecí v tele...Je tu o nej založená aj zvláštna téma. Skús ísť za obvodným lekárom, nech ťa pošle na nejaké preventívne vyšetrenia, na to máš predsa nárok.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Trošku odbočím: hovorí sa, studené ruky, nohy, horúce srdce.
    Naposledy upravil Tweety : 12.06.07 at 16:24 Dôvod: vymenené slovíčko teplé

    Heni je offline (nepripojený) Heni

    Heni
    k tomu ginko biloba - ja som vlani užívala dve balenia od wal..., ale nezbadala som žiadny, ani krátkodobý a tobôž nie dlhodobý účinok.

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Psycholog Pozri príspevok
    Studené – málo prokrvené nohy a ruce signalizují poruchu krevního oběhu a mají často spojitost s kouřením (i pasivním). Tělu chybí draslík –„K“. Ten stopově získáme v čerstvé cibuli (1,10g/500g zeleniny), květák (1,93g/500g zeleniny), petrželi (3,86g/500g zeleniny), bramborách (nevařených, jen pečených) (3,20g/500g zeleniny), je ve špenátu (3,31g/500g zeleniny), fazoli (2,54g/500g zeleniny), mrkvi (1,72g/500g zeleniny), okurkách (0,88g/500g zeleniny), hl.salátě (1,98g/500g zeleniny), kedlubně (2,09g/500g zeleniny), broskvi (1,23g/500g ovoce), ve višních (1,40g/500g ovoce), švestkách (2g/500g ovoce), hruškách (0,94g/500g ovoce), banánech (2g/500g ovoce) a v datlích (4,2g/500g ovoce). Nejvíce ho je v salátě z byliny alfaalfa.10g/500g.
    Prospět mohou koupele rukou a nohou, které namočíte do horké vody s malou lžičkou hořčičného pomletého semene.
    Ginko biloba (jinan dvoulaločný) je obsažen v mnoha prodávaných směsích jako bylina na krevní oběh (zejména mozku).
    Bylinky preventivně usnadňující oběh krve:
    25 g řebříček/Myší chvost obyčajný (Fol.) + 20 g jmelí/Imelo biele (Hb.) + 10 g květ měsíčku/Nechtík lekársky (Fl.) + 10 g květ hlohu/Hloh obyčajný + 25 g meduňka/Medovka lekárska (Fol.)
    Jedna lžička na 0,2 litru vroucí vody, zapařit po 3 minuty. Pít 2x denně šálek do využívání bylin, pak příležitostně. Lze také denně užívat lžíci Schwedenkräuter.
    V případě obtíží navštívit lékaře! Má žena to řeší jen tak, že její studené nohy musím zahřát v posteli já. Uf. A já si dám panáka moravské slivovice. Petr
    Vidíš, teraz som si spomenula... Doma pijávam čaj z hlohu a tiež to pomáha. (Nehovoriac o tom, že je to čaj, teda horúci, teda zohreje celé telo. )
    Okrem toho aj ja často využívam manžela ako živý radiátor.

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    No tak v tomto som aj ja ta šťastna. Svojho milého tiež volám občas "radiator". Len dokedy vydrzi hriať...

    v_mary je offline (nepripojený) v_mary

    v_mary
    Ginko biloba sa musí opatrne používať ak je vyšší krvný tlak. Okrem toho sú dobré masáže. Ale ku lekárovi by som rozhodne išla, len kvôli vlastnému uspo-kojeniu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.