Zavrieť

Porady

PN-ka pocas sviatku

Mate prosim niekto skusesnosti s tym, ci zamestnavatel plati zamestnancovi priemerku za sviatok aj vtedy, ak je zamestnanec pocas sviatku PN?
Napr. od 3-9.1.05 ked je zamestnanec PN, dostane aj nahradu za sviatok 6.1.05 alebo len PN-ku z VZ 25% za prve tri dni a 55% za dalsie styri? D.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ricij je offline (nepripojený) ricij

    Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac ricij
    saman
    Mate prosim niekto skusesnosti s tym, ci zamestnavatel plati zamestnancovi priemerku za sviatok aj vtedy, ak je zamestnanec pocas sviatku PN?
    Napr. od 3-9.1.05 ked je zamestnanec PN, dostane aj nahradu za sviatok 6.1.05 alebo len PN-ku z VZ 25% za prve tri dni a 55% za dalsie styri? D.
    Ak je chorý, dostane aj vo sviatok PNku. Ak je na dovolenke, čo šališ, šak keď je sviatok, nemôže byť na dovolenke!

    saman je offline (nepripojený) saman

    saman
    Mhm, ja uz som si to tiez premyslela a ked plati PN socialka tak firma tiez vtedy nepreplaca sviatky... takze asi to bude tak. Dakujem)).

    inge57 je offline (nepripojený) inge57

    inge57
    Ahojt! Neviem ako to myslíš s tou priemerkou. Je to náhrada , resp. priemer za predchádzajúci štvrťrok ako v prípade, že zamestnanec má dovolenku?

    saman je offline (nepripojený) saman

    saman
    ricij, polozim ti otazku:
    Keby bol zamestnanec chory 10 dni z 1/05 a 28 dni z 2/05, a v tych 2/05 (kedy preplaca PN-ku socialna poistovna) by 3 pracovne dni pripadli na sviatok. Ty by si zamestnancovi sviatok preplatil? Nemal by vo mzde nic len sviatok???

    ricij je offline (nepripojený) ricij

    Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac ricij
    Ak je chorý počas sviatku nedostane nič. Ak (teoreticky) by vo februári boli tri sviatky a on by bol celý február chorý, nedostal by nič iné, len PN (či už zamestnávateľ - prvých desať dní) alebo SP.

    inge57 je offline (nepripojený) inge57

    inge57
    Rici ty si to, ale nepochopil správne. Ja som len tej priemerke nerozumela a prirovnala som to k dovolenke. Pretože pokiaľ si správne pamätám, tak za štátny sviatok sa už nepočíta náhrada, ale berie sa to tak akokeby bol zamestnanec v práci. Ja to chápem, ale chápem aj to, že ak raz zamestnanec maroduje, tak je to jedno či je to vo sviatok.

    ricij je offline (nepripojený) ricij

    Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac ricij
    Ale v pohode. Jasné, ináč, nie každý dostane vo sviatok zaplatené tak, ako keby bol v práci. Týka sa to len mesačne odmeňovaných. Tí ostatní dostanú cez priemerku.

    inge57 je offline (nepripojený) inge57

    inge57
    Som veľmi rada, že si ma pochopil, veľmi ťažko sa mi takouto formou vyjadruje. Pomaličky si zvykám na štýl a vyjadrovanie sa na tejto "Porade", no moc mi to zatiaľ nejde.

    ricij je offline (nepripojený) ricij

    Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac ricij
    Ale v pohode, Inge. Keď takto som si prešiel znovu príspevky, vidím, že je to moja chyba. Vyjadrila si sa jasne, to len ja mám otvorenú poradu vo viacerých oknách, preskakujem, píšem, maniačim a niečo mi ujde.
    Vitaj medzi nami, nech sa ti u nás páči. Ja som sa na porade naučil toľko, že až až a nebyť jej, všetko by mi trvalo naštudovať aj 5x dlhšie. A mnoho by som nevedel. Je fajn, že túto skvelú stránku robia niektorí ľudia priam geniálnou a ťahajú ju vpred. Nemyslím tým seba, ale najmä tých, čo majú vyše 1000 príspevkov.

    metracik2 je offline (nepripojený) metracik2

    dlhorocna mzdarka a personalistka, ale vzdy sa rada nieco naucim a poducim. Zaroven, mozno aj ja budem vediet nieco poradit. ...viac metracik2
    ak PN "padne" aj na sviatok, tak sa tento den zaplati nahradou mzdy pri docasnej pracovnej neschopnosti, alebo sa jej vyplati nemocenske cez socialku.Ked je PN 31 kalendarnych dni a v tom je jeden sviatok tak sa PN plati za 31 kalendarnych dni.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.