Zavrieť

Porady

DPH pri faktúre do Čiech

Akú DPH mám v programe označiť vo faktúre, ktorú vystavujem do Čiech? Tovarom je drahý kov. Viem, že sa jedná o DPH oslobodenú od DPH, ale je aj s nárokom na odpočet DPH??? Ďakujem...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Danuska je offline (nepripojený) Danuska

    obyčajný človek- žena Danuska
    DPH neobsahuje, pod fa napíšeš text oslobodené od DPH podľa § 43, ale len vtedy, ak aj príjemca je platca DPH a a na fa to jeho CZ.

    vierkat je offline (nepripojený) vierkat

    vierkat
    To viem, ale pri výpočte dani z pridanej hodnoty môžem túto faktúru zahrnúť ako faktúru s nárokom na odpočet DPH?
    Kdesi som čítala, že medzinárodné obchody sú výhodné z hľadiska odpočtu DPH, pretože sa vystavujú ako oslobodené od DPH, ale môžu sa uplatniť pri odpočte...
    Tak ako vlastne mám tú faktúru evidovať???

    Stefani je offline (nepripojený) Stefani

    Stefani
    Čaute!
    Ja mám takýto problém s fa z Čiech.
    fa vystavená 18.1.05
    fa uhradená 27.01.05
    tovar prevzatý prepravnou spoločnosťou 1.2.05
    tovar odovzdaný na mieste určenia 2.2.05
    Kedy "dodaniť" DPH a kedy mám nárok na odpočet DPH v januári alebo februári??? Ďakujem.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Stefani, vy ste dodali tovar do Čiech alebo ste tovar z Čiech nadobudli?

    Romidar je offline (nepripojený) Romidar

    Romidar
    Vierkat, asi máš na mysli to, že vstupy, ktoré si platila pri nákupe tohoto tovaru, boli odpočítateľné. V podstate ide o to, že takéto dodanie tovaru (pokiaľ ide o predaj platiteľovi v EU) je od dane oslobodené, ale nevstupuje do koeficientu a teda v konečnom dôsledku ti nekráti tvoje vstupy. Ak si tieto drahé kovy, či čo to je, nakúpila a odpočítala si si z týchto nákupov DPH, tak to je práve to čo na tom získaš - to je tá výhoda čo očakávaš od medzinárodných obchodov. Do soft. teda zadáš pri vystavenej faktúry §43 oslobodené od DPH s nárokom na odpočet.

    DPH pri faktúre do Čiech

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.