Zavrieť

Porady

Vklad do katastra, kupna zmluva 3-účastníci

Neviete niekto, či mi budú na katastri akceptovať zmluvu, na ktorej je
1 predávajúci a 2 kupujúci? Resp. je to právne v poriadku, aby mala kúpna zmluva 3 účastníkov?
Ide mi o to, aby ušetrili obaja kupujúci kolok za návrh na vklad.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    k.i.n.o. je offline (nepripojený) k.i.n.o.

    k.i.n.o.
    Je úplne normálne, že kúpna zmluva má troch aj viac účastníkov, a to ako na strane predávajúcich, tak aj na strane kupujúcich. Je to v poriadku a nie je dôvod na neakceptovanie takejto zmluvy.
    Ibaže by tam bol iný zádrhel, ktorý si tu nekonkretizoval...

    M3G je offline (nepripojený) M3G

    M3G
    Iba ak by bol zádrhel toto: Prvý kupujúci(ja) kupuje jednu parcelu a druhý kupujúci sa chce popri mne zviezť a kúpiť druhú parcelu (a zároveň zapísať do katastra) s jedným návrhom na vklad a s 1 ks 2000 Sk kolkom.

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    Podľa mňa tam zádrhel nie je. Je úplne bežné že rodičia predajú (darujú) napr. dom svojim trom deťom ,každému rovnakú časť. Je jeden predávajúci ale zapisujú sa traja nový vlastníci.

    M3G je offline (nepripojený) M3G

    M3G
    V jednote je sila, je dobré, že nás máme

    Doplnené:
    Áno, je to tak, ako sa hore spomínalo, len škoda, že som zabudol kúpiť parcelu pod domom, ktorý idem kupovať... Takže druhý pokus.
    Naposledy upravil M3G : 12.07.07 at 20:18

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    dufam, ze nebudem mimo temy, ale kupujeme nehnutelnost prvy krat a fakt netusim kde mam ist zaniest navrh na vklad. Myslim tym konkretne ako napr. ked idem zaniest danove priznanie, tak mi staci zajst do miestnosti prveho kontaktu a tam mi prevezmu danove priznanie a potvrdia mi prevzatie na kopii alebo na listku o prevzati.

    Tak ako odovzdavam Navrh na vklad s prilohami?? Zajdem na kataster a kde, komu to odovzdam a dostanem o tom aj potvrdenie (ake?), urobit si kopiu vsetkych dokumentov, nalepit kolky (kam?) alebo ich len vlozit?

    Moc dakujem za akekolvek usmernenie.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Pôjdeš do podateľne KÚ. Jeden návrh na vklad aj s prílohami odovzdáš. Na druhý návrh Ti potvrdia prevzatie návrhu aj príloh. Na návrhu maj uvedené prílohy. Napr.
    - Kúpna zmluva 5x
    - LV č. xxxxx
    - kolok v hodnote 2000 Sk
    Kolok nelep.

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    marina: dakujem! Papiere okolo tohoto nam robila pravnicka, tak musim mrknut, ci napisala na navrh na vklad vsetky prilohy ale mari sa mi, ze som to tam videla. My kupujeme polovicu povodneho pozemku, tak prikladame aj sprievodny list (tiez nachystala pravnicka) plus geometrak s rozdelenim toho pozemku a s novym cislom parcely.

    Treba prilozit aj povodny LV?

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    My sme vždy prikladali(kópiu LV), aj keď teraz pozerám na
    http://www.kataster.skgeodesy.sk/KE/index.htm
    kde je uvedené, že prílohou (o.i) je
    b. verejná listina alebo iná listina, ktorá potvrdzuje právo k nehnuteľnosti, ak toto právo k nehnuteľnosti nie je vpísané na liste vlastníctva,
    Pozri priložený link(zadaj Informácie a vklad), nájdeš tam informácie, ktoré potrebuješ k zápisu práv k nehnuteľnostiam a iné užitočné informácie.


    josh je offline (nepripojený) josh

    josh
    LV nemusis prilozit, ak je ta nehnutelnost zapisana na liste vlastnictva. Ak by bola napriklad zapisana na pozemnokniznej vlozke, musis ju spolu s identifikaciou parciel prilozit (tu pozemnokniznu vlozku).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.