Zavrieť

Porady

nástup na MD a prac. pomer na dobu určitú

Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, čo všetko mám ešte vybaviť. od 1.6.2007 som nastúpila na materskú dovolenku, pracovný pomer mi končí 31.7.2007. Som povinná prihlásiť sa na úrad práce ako nezamestnaná? A čo po skončení MD (po 6 mesiacoch)?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    nemusis sa hlasit nikde lebo vlastne pracovny pomer ti este trva do 31.7.2007 ako uvadzas. zamestnavatel musi za teba odoslat potrebne tlaciva do soc.poistovne/že si nastupila na mater.dovolenku/ a po materskej dovolenke /po 6 mesiacoch/ musis ist na social.poistovnu - vyplnit tlaciva Registracny list FO-/RL FO/- /odporucam ist skôr napr. v 5 mesiaci materskej nie čakat do konca kedy ukonci sa materska/ a nasledne sa na RL FO odhlasit z materskej a hned na to sa prihlasit na tlacive RL FO nastup na rodicovsku dovolenku. potom si vyžiadat tlacivo zo soc.poist. ktore je potrebne odniest na prislusny miestny urad odd. vyplacania rodicovskeho prispevku a odovzdat tlacivo, rodny list dietata a priamo tam vyplnit tlacivko / dost vypisovania az 4 stranove tlacivo ale v pohode sa da zvladnut a pri ochote pracovnicok ak natrafis na taku ako ja tak ti to pomôže aj vyplnit/. tak vela stastia vo vybavovani ale hlavne vela radosti z babatka.

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    No neviem či je predchádzajúca odpoveď úplne presná.
    Zamestnávateľ síce nahlásil začiatok MD, ale zároveň nahlási k 31.7.2007 aj ukončenie MD, pretože tvoja materská dovolenka sa uňho týmto dňom skončila. Neviem preto, či by si sa hneď od 01.08.2007 nemala na SP prihlásiť že si na MD a teda platí za teba poistné štát. Išla by som sa tam radšej poradiť (zmeny sa nahlasujú do 8 dní).
    Rovnako sa bude treba ísť prihlásiť asi aj na ZP.

    nástup na MD a prac. pomer na dobu určitú

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.