Zavrieť

Porady

Otváracie hodiny

Pri zriadení prevádzky som musela na mesto nahlásiť otváracie hodiny. Chcem sa spýtať, či niekto kontroluje, či dodržiavam tieto otváracie hodiny a prípadne kto to môže pokutovať a na základe akého zákona. Pracujem na objednávky a niekedy v sobotu nemám klientov. Teraz neviem, či je lepšie nejakým oznámením zmeniť otváracie hodiny nahlásené v meste alebo to riskovať a chodiť v sobotu na prevádzku podľa potreby klientov. Alebo len na dvere pripísať k otváracím hodinám - že v sobotu podľa objednávok.
Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    Dni pracovného pokoja
    § 94
    Na začiatok

    (1) Dni pracovného pokoja sú dni, na ktoré pripadá nepretržitý odpočinok zamestnanca v týždni, a sviatky.

    (2) Prácu v dňoch pracovného pokoja možno nariadiť len výnimočne, a to po prerokovaní so zástupcami zamestnancov.

    (3) V deň nepretržitého odpočinku zamestnanca v týždni možno zamestnancovi nariadiť len tieto nevyhnutné práce, ktoré sa nemôžu vykonať v pracovných dňoch:

    a) naliehavé opravárske práce,
    b) nakladacie a vykladacie práce,
    c) inventúrne a uzávierkové práce,
    d) práce vykonávané v nepretržitej prevádzke za zamestnanca, ktorý sa nedostavil na zmenu,
    e) práce na odvrátenie nebezpečenstva ohrozujúceho život, zdravie alebo pri mimoriadnych udalostiach,
    f) práce nevyhnutné so zreteľom na uspokojovanie životných, zdravotných a kultúrnych potrieb obyvateľstva,
    g) kŕmenie a ošetrovanie hospodárskych zvierat,
    h) naliehavé práce v poľnohospodárstve v rastlinnej výrobe pri zakladaní, ošetrovaní a zbere pestovaných plodín a pri spracovaní potravinárskych surovín.

    (4) Vo sviatok možno zamestnancovi nariadiť len práce, ktoré možno nariadiť v dňoch nepretržitého odpočinku zamestnanca v týždni, práce v nepretržitej prevádzke a práce potrebné pri strážení objektov zamestnávateľa.

    (5) V dňoch 1. januára, vo Veľkonočnú nedeľu, 24. decembra po 12.00 hodine a 25. decembra nemožno zamestnancovi nariadiť ani s ním dohodnúť prácu, ktorou je predaj tovaru konečnému spotrebiteľovi vrátane s ním súvisiacich prác (ďalej len "maloobchodný predaj") s výnimkou maloobchodného predaja podľa prílohy č. 1a; ustanovenia odseku 3 písm. f) a odseku 4 sa v týchto prípadoch nepoužij

    mada je offline (nepripojený) mada

    mada
    Podnikateľsi musí splniť ohlasovaciu povinnosť na príslušnom Mestskom úrade 3 dni pred otvorením prevádzky na základe všeobeného záväzného nariadenia mesta, ktoré stanovuje podmienky podnikania - prevádzkovú dobu a každú trvalú zmenu je povinný nahlásiť na Mestský úrad. Nie som si istá, či v každom meste sú stanovené rovnaké podmienky, odporúčam si zistiť tieto skutočnosti v mieste podnikania.
    Naposledy upravil mada : 07.02.05 at 11:30

    Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

    ta som to ja :-) Hlinkovx
    Maja ..
    my máme otváracie hodiny v Po - Pia..stanovené pevne čiže napr. od 8:00 - 16:00
    a v sobotu máme napísané...na základe objednávky
    kontrolu sme už mali..nemali k tomu výhrady..

    Maja2 je offline (nepripojený) Maja2

    Maja2
    Asi teda pošlem na mesto žiadosť o zmenu otváracích hodín. Ale vôbec sa mi do toho nechce a som zvedavá, koľko si za to vypýtajú.

    Hlinkovx a odkiaľ ste mali tú kontrolu? Z mestského úradu? Lebo veď kto iný by to kontroloval.
    Vďaka.

    Miro77 je offline (nepripojený) Miro77

    Miro77
    Podľa mňa ak nemáš prevádzku, ktorá by bola pre mesto kľúčová ako je napríklad lekáreň, lekár, potraviny, pošta a pod... Nemali by ti kecať do tvojej otváracej doby.
    Čiže NEŽIADAŤ o zmenu, ale iba zaslať OZNÁMENIE o zmene otváracej doby. Otváraciu dobu môžu kontrolovať rôzne kontrólne orgány, ktoré ti môžu prísť na kontrolu. Oni si zistia, že kedy máš otvorené a prídu. Ak prídu a ty máš zatvorené a nemáš na dverách nápis prečo je zatvorené máš prúser. Ak je dlhodobo zatvorené treba mať napísane, kedy bude znovu otvorené. Nestačí ak tam dáš DNES zatvorené a oni prídu zajtra a pozajtra a stále tam bude DNES zatvorené.
    V obci môžu tvoju otváraciu dobu skontrolovať bežný občania, ktorí sa vyberú k tebe do obchodu a už XX krát je tam zatvorené bez neakého oznamu. Ak sa takýto nespokojný občan posťažuje na Obec.úrade = prúser.
    Dobri den chcel by som sa opytat ci existuje zakon ze dna 26.12. musi byt prevadzka zatvorena? Vopred Dakujem

    ludex je offline (nepripojený) ludex

    človek,čo si užíva život. ludex
    Miro77 Pozri príspevok
    Podľa mňa ak nemáš prevádzku, ktorá by bola pre mesto kľúčová ako je napríklad lekáreň, lekár, potraviny, pošta a pod... Nemali by ti kecať do tvojej otváracej doby.
    Čiže NEŽIADAŤ o zmenu, ale iba zaslať OZNÁMENIE o zmene otváracej doby. Otváraciu dobu môžu kontrolovať rôzne kontrólne orgány, ktoré ti môžu prísť na kontrolu. Oni si zistia, že kedy máš otvorené a prídu. Ak prídu a ty máš zatvorené a nemáš na dverách nápis prečo je zatvorené máš prúser. Ak je dlhodobo zatvorené treba mať napísane, kedy bude znovu otvorené. Nestačí ak tam dáš DNES zatvorené a oni prídu zajtra a pozajtra a stále tam bude DNES zatvorené.
    V obci môžu tvoju otváraciu dobu skontrolovať bežný občania, ktorí sa vyberú k tebe do obchodu a už XX krát je tam zatvorené bez neakého oznamu. Ak sa takýto nespokojný občan posťažuje na Obec.úrade = prúser.
    V jednej krčme dal krčmár nápis ZAJTRA NALIEVAME ZADARMO! a mal plnú krčmu,ale asi týždeň to bolo stále ZAJTRA.

    marina8 je offline (nepripojený) marina8

    marina8
    Patrik666 Pozri príspevok
    Dobri den chcel by som sa opytat ci existuje zakon ze dna 26.12. musi byt prevadzka zatvorena? Vopred Dakujem
    zákonník práce par. 94, výnimku majú 25.12 a 26.12 cukrárne, restaurácie a podobne zaraidenia
    inspektorat prace sa chysta na zatahy

    Vikt je offline (nepripojený) Vikt

    Vikt
    dobry den, mna zaujima kto vlastne stanovuje otvaraciu dobu napr.uz na spominanu krcmu??? zakon ma nejako limituje /od - do, prip. kolko hodin musim mat otvorene/, alebo si len ja stanovim tu dobu /napr. aj od 6.00-22.00 hod./a dam na schvalenie obecnemu uradu.
    Dobrý Deň prajem, chcem sa spýtat či niekto nevie ako to je zo zákonom na 4.4.2010 (nedeľa), kedy vraj musia byt všetky prevádzky zatvorené.
    Ďakujem.
    Dobry deň, chcela by som sa informovať, ze ked davam ziadost povolenie otvaracich hodin na mesto, ci musim pisat aj obednajsiu prestavku, je to potrebne? ďakujem za radu.

    Letko je offline (nepripojený) Letko

    ...letom-svetom... Letko
    OTVÁRACIE HODINY V OBCHODOCH počas víkendov.

    V Anglicku sa supermarkety zatvárajú v nedeľu už o 17:00, v Nemecku sú obchody zatvorené celú nedeľu. U nás sa niekedy zatvárali obchody už v sobotu napoludnia, otvárali až v pondelok.

    Ste spokojní s tým, že obchody sú u nás cez víkend otvorené ako cez týždeň?
    Dobry den, mala by som ešte otazocku,stale ste mi tu dobre poradili. ked chcem predavat odevy, bizuteriu,material pre nechtove studia a take ako lesky na pery, pudre, make up a pod .. Musim na hygienu do ziadosti napisat ako druh predmetu posudenia.: Predaj textilu, bizuterie a ...?? coho? kozmetickeho tovaru? alebo drbneho kozmetickeho tovaru? naozaj neviem :-( dakujem Vam za radu :-)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.